PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1187}
7,6 17 959
ocen
7,6 10 1 17959
7,9 7
ocen krytyków
Jańcio Wodnik
powrót do forum filmu Jańcio Wodnik

7/10

ocenił(a) film na 7

Jak dla mnie to trochę przerost formy nad treścią. Klimat rewelacyjny - uwielbiam aurę ludowości stworzoną tu poprzez muzykę, bliskość przyrody i samą postać Jańcia. Ale czegoś mi zabrakło, coś nie pasowało chociaż sama nie wiem dokładnie co;-). Mimo to myślę że jak ktoś nie oglądał żadnego filmu Kolskiego to musi zobaczyć. A jak oglądał to wie mniej więcej czego się spodziewać ;-)

ocenił(a) film na 10
crazy daisy

Na prawdę treści Ci w tym filmie zabrakło?Czy wszystko musi być wprost powiedziane...?

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Zanim o istotnej treści filmu, słowo o formie bo ta jest porządna.Radzi sobie p. Kolski z materią filmową wyśmienicie, terminowanie u innych reżyserów, doświadczenia zdobyte przy poprzednich swoich filmach przyniosło taki rezultat, że ,,Jańcio ..." to w pełni profesjonalne dokonanie, nic wcześniejszym nie ujmując. Wszystkie składowe filmu- zdjęcia,scenografia( kiedy Jańcio z Weronką siedzą przed domem a za nimi ściana domu to jest to tak pokazane, że ta ściana jest niejako trzecim rozmówcą), montaż, kostiumy ... pięknie się komponują w styl reżyserowania by Kolski. Aktorsko też bez zarzutu, nieprzeszarżowane, co jest także trademarkiem twórcy, nie boi się aktorów wyrazistych a przecież panuje nad nimi. A zatem kino autorskie co się zowie z ogromnym szacunkiem dla widza.
Historia Jańcia, naznaczonego dobrem, który wyrusza w podróż ku złu ale z tej podróży powracającego w imię najprostszych wartości po drodze dotykając spraw trudnych.Jest przesłanie, jest kilka metafor satysfakcjonujących widza, są proporcje tej opowieści. Kino ciepłe i nie kalkulowane, znacznie bardziej uniwersalne niż kino wymienianego w innych wątkach Kusturicy.
Good night and good luck,esforty.
8/10

ocenił(a) film na 6
crazy daisy

najsłabsza w filmie jest muza (prócz kawałku Stygmy)

ocenił(a) film na 9
zientos

Przepraszam bardzo, ale jak można mówić, że muzyka w tym filmie jest słaba?? Moim skromnym zdaniem(i podejrzewam,że nie tylko moim) muzyka jest jednym z głównych czynników kształtujących ten niesamowity klimat filmu. Zresztą w ogóle duet Kolski-Konieczny współpracuje w tej kwestii znakomicie (nawiasem mówiąc kawałkA, nie kawałku, jeśli już)

ocenił(a) film na 6
Serge_87

KAWAŁKAAAAAAAAAAAAA :-)

ocenił(a) film na 6
zientos

nieprecyzyjnie się wypowiedziałam- głównie chodziło mi o śpiew Kolskiej, a nie o same kompozycje

ocenił(a) film na 9
zientos

To zmienia nieco postać rzeczy;) śpiew Kolskiej jest specyficzny, osobiście bardziej podobały mi się utwory śpiewane przez Tadeusza Ziębę (czyli chociażby wspomniana przez Ciebie "Piosenka Stygmy" czy też "Piosenka Jancia";) )

Serge_87

a mnie się właśnie podoba specyficzny śpiew Kolskiej, nawet bardzo!

ocenił(a) film na 6
zientos

W porównaniu z innymi polskimi filmami, tu jest nawet niezła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones