PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1187}
7,6 17 932
oceny
7,6 10 1 17932
7,9 7
ocen krytyków
Jańcio Wodnik
powrót do forum filmu Jańcio Wodnik

Magiczny, mądry i niesamowicie optymistyczny. Takim filmem jest właśnie "Jańcio Wodnik". Cieszmy się z tego co mamy. Czasu nie da się cofnąć, ale zawsze można spróbować rozpocząć wszystko od nowa. Znakomity Pieczka. Linda nie gorszy.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Nie powiedziałabym,że "niesamowicie optymistyczny",przez cały film minę miałam powiem szczerze nietęgą.To pewnie z powodu głębokiego przekazu,aby go dobrze zrozumieć trzeba mocno wytężyć umysł:)Poza tym zasmuciła mnie ta historia... .Pouczający,to na pewno mogę powiedzieć.

użytkownik usunięty
La_Pier

Jest w tym, co piszesz ziarenko prawdy - może i ta opowieść kończy się takim niby-optymistycznym akcentem, ale ogólnie powiedziałabym, że film ten jest raczej bardzo smutny - o przemijaniu, ludzkich błędach, których nie da się już naprawić, o wartościach, zaufaniu do drugiego człowieka i wierności, pysze, kłamstwie. Piękny film :)

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Naszym zdaniem nie był optymistyczny, raczej pouczający. Rola Bogusia i jego dialogi wspaniałe ;]

La_Pier

Gratulacje La Pier! Twoja powyższa wypowiedź jest w książce ,,Polska na filmowo":)

alkatraz

Naprawdę? W takim razie udało mi się uzyskać odrobinę nieśmiertelności :)

La_Pier

Film na pewno nie jest "niesamowicie optymistyczny", jeśli już chcemy zastosować tego typu frazę, to chyba "niesamowicie mądry". Innego po resztą nie można się po tym reżyserze spodziewać. Ten film najbardziej, ze wszystkich Kolskiego, przypomina mi tą esencję, magię i sielskość, które można czerpać z książek Maqueza, a zwłaszcza ze "Stu lat samotności". Po resztą i konkluzje obu dzieł są dość podobne. Chwała Kolskiemu za to, że nie boi się sięgać po artystyczne formy i niełatwe tematy łącząc je w taki sposób, że powstają ponadczasowe dzieła. To rzadkość we współczesnym kinie, a na pewno w polskim.

ocenił(a) film na 5
CuCu

Ludzie nie mogę jak to czytam jakie ponadczasowe dzieło jaki niesamowicie mądry ?Prosta historia jak chłopu od.ebało na punkcie władzy i pieniędzy ...symbolikaaaa !!! Ojej dziad to Bóg a Linda Szatan stoczyli walkę w której jak zwykle triumfuje kościelno rzymsko katolicka wiara w dobro jak to w polskiej wsi symbolizującej nasz zacofany i jakże tępy naród.Ot cała filozofia a Jancio zwykły stary i głupi, mądrość nagle go ogarnęła jak się złąjdaczył i odebrano mu wszystko przestraszył się i wrócił, nagle stał się taki dobry ojej po raz kolejny naprawdę ale wielkość przez to przemawia. Ostatnia scena kiedy nie ukatrupił wieśniaka za "zło" to jest przesłanie filmu a nie Jańcio kretyn, slaby i mały człowiek za co ma go podziwiać za konformizm?

hayami

Dobry film nie potrzebuje obrony przed trollingiem, sam się obroni :).

hayami

Pomodlę się za ciebie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones