PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551146}

Jack Ryan: Teoria chaosu

Jack Ryan: Shadow Recruit
6,1 36 809
ocen
6,1 10 1 36809
4,8 10
ocen krytyków
Jack Ryan: Teoria chaosu
powrót do forum filmu Jack Ryan: Teoria chaosu

Pozytywne zaskoczenie

ocenił(a) film na 7

Generalnie jako wielki fan książek Toma Clancy'ego, zawsze oceniałem filmy z Jackiem Ryanem pod względem książek. Suma Wszystkich Strachów- porażka, Czas Patriotów-dobry, Stan Zagrożenia-raczej średni. Mimo, że film nie jest związany z książkami to jest to umiejscowienie postaci Ryana w XXI wieku. Mi się film bardzo podobał ponieważ czułem w tym filmie klimat ksiażek Clancy'ego. W bohaterze granym przez Costnera możemy zobaczyć połączenie Admirała Jamesa Greera i Johna Clarka. Sama postać Ryana też spisuje się całkiem nieźle. Jedyny minus tego filmu to Keira Knightley. Wplątanie jej postaci w główną intrygę to przesada. Po za tym film oceniam na 7 ze względu na to, że czuje się w nim klimat książek Toma Clancy'ego.

xwr1990

licze ze paramount jakos uzyska kiedys prawa do ksiazek i wprowadza postacie z tego....choc slyszalem kilka dziwnych rzeczy jakoby je posiadali

The_Fallen


OLAĆ POWYŻSZY KOMENTARZ! Źle napisałem, zapomniałem że paramount ma prawa.....a edytowac juz nie moge
liczyłem ze paramount jakos uzyska kiedys prawa do ksiazek i wprowadza postacie z tego....choc slyszalem potem kilka dziwnych rzeczy jakoby je posiadali i ostatecznie okazuje się, że jakoś je posiadają. Dziwne, ludzie naprawdę potrafią zmylić człowieka.
Teraz pozostaje czekać na sequel i spin off z Tomem Hardym ''Without Remorse''. Fajnie jakby powiązali to z grami Ubisoftu: Rainb ow Six (czyli kiedyś część swiata Ryana), splinter cell (ma go grac Hardy wiec z obsady Remorsa winni wywalic hardego), ghost recon, hawx i endwar

The_Fallen

choć nie, jeszcze inaczej...podobno mają prawa ale tylko do książek o Kellym, dziwne cholernie....zwlaszcza ze poprzednie filmy robił paramount wlasnie

ocenił(a) film na 7
The_Fallen

No właśnie też słyszałem o różnych prawach autorskich paramountu i nie tylko. Mieli w ogóle na początku robić jeszcze raz Stan Zagrożenia i do tego zrobić Bez Skrupułów z Tomem Hardym. Z tym że niestety podejrzewam, że filmy znowu moga się okazać kiepskie bo nie będą zgodne z książkami, a jednak byłoby super gdyby zrobili fajną adaptację książek. Moim zdaniem jeżeli chodzi o Toma Clancy'ego to powinni zrobić filmy zaczynając od Zębów Tygrysa po Wektor Zagrożenia dlatego, że są to książki, które dzieją się współcześnie i można zrobić z nich fajny materiał. Jeśli chodzi o stare dobre klasyki Clancy'ego to ja optowałbym za zrobieniem seriali. Np. Suma Wszystkich Strachów, Dług Honorowy i Dekret to są super pozycje do zrobienia z tego porządnego serialu. Splinter Cella z tego co wiem to kręcą, ale nie wiem czy Hardy pasuje na Johna Clarka i pewnie jeżeli zrobili by to Without Remorse to pewnie i tak osadzili by go we współczesności a nie w latach 60 i 70 jak to było w książce, ale cóż zobaczymy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones