PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=73}
7,4 81 073
oceny
7,4 10 1 81073
7,5 33
oceny krytyków
Jackie Brown
powrót do forum filmu Jackie Brown

Może jestem uprzedzona co do produkcji Tarantina ale ilekroć widzę że film zrobiony przez niego to natychmiast studzi mój zapał do tej produkcji.

Reżyser zdecydowanie nierówny bo raz robi dobre filmy a innym razem beznadziejne gnioty. Jeszcze nie oglądałam Jackiego Browna ale dziś jest w TV. Zobaczmy jak tym razem będzie.

ocenił(a) film na 7
nudecroft

Jackie Brown to kobieta. :)

Alex_Tyler

Wiem ale w tym sensie że film Jackie Brown a więc - ten film czyli rodzaj męski.

ocenił(a) film na 7
nudecroft

Nie jest tak. Nazwy filmów odmienia się tak samo jak nazwy/imiona czego dotyczą. Nie ma takiej zasady w języku polskim.

Podam niemalże identyczny przykład co "Jackie Brown", czyli "Erin Brockovich". Napiszesz "Jeszcze nie oglądałam Erina Brockovicha"? Brzmi cudacznie i nie znajdziesz tego w żadnej recenzji.

Bardziej będzie to widoczne gdy film się ma tytuł "Królowa Śniegu" to napiszesz "Jeszcze nie oglądałam Królowego Śniegu"?

Sama widzisz, że to absurdalne. Nie wiem skąd wzięłaś w ogóle coś takiego, że filmy odmienia się w rodzaju męskim.

Alex_Tyler

Całkiem możliwe że masz dużo racji w tym co mówisz więc nie będę się kłócić. Zatem bezpieczną formą byłoby napisanie że nie oglądałam filmu - Jackie Brown i to by pasowało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones