PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206047}

Jaja w tropikach

Tropic Thunder
5,8 105 818
ocen
5,8 10 1 105818
7,0 27
ocen krytyków
Jaja w tropikach
powrót do forum filmu Jaja w tropikach

heheh

ocenił(a) film na 7

widze, ze wielu ,,krytykow`` sie tu wypowiada. oceny 1/10 , 4/10 WTF `? Ludzie macie
problemy ? to jest parodia kina akcji ! jesli nie lubisz takich filmow to nie oglada, bo po co
masz oceniac i zanizac srednia ? zalosne jest to co robicie. uwazacie sie za znawcow kina,
to takie parodie to dla was gowno, tak ? hhaah

damian_filmweb

widzę po wpisach pełno emocji nt "tropic thunder" i muszę się z Tobą zgodzić: krytycy z bożej łaski!! ten film to po prostu parody of war movies z niezłą obsadą. Nad czym się tu tyle emocjonować?!

ocenił(a) film na 7
brocx

niestety. mysla, ze krytyk filmowy tez by ocenil ten film na 1, bo to przeciez taki wulgarny i glupi film...

ocenił(a) film na 4
damian_filmweb

Można zrobić parodię która będzie jednocześnie dobrym filmem (Austin Powers, Kung Pow, Robin Hood: Men in Tights). Ba! Można zrobić parodię kina akcji która będzie jednocześnie dobrym filmem akcji (Szklana Pułapka 4.0).

A Tropic Thunder jest po prostu... słaby. Ma swoje momenty, ale film z taką obsadą i budżetem powinien mieć ich mnóstwo. Jest to jeden z tworów kinowych gdzie widać że zaangażowani w produkcję musieli się przy niej wspaniale bawić i chwała Im za to. Niestety, w przeciwieństwie do np That's 70's show czy Firefly - nie przekłada się to na jakość filmu.

Jestem fanem filmu Meet The Spartans który cierpiał na większość (wszystkie) wady Tropic Thunder. Nie znaczy to jednak że ludzie nim zawiedzeni "się nie znają" albo są aroganckimi pseudo specjalistami. Po prostu każda potwora znajdzie swojego amatora :-) Można też lubić dany film ale obiektywnie oceniać go dość nisko (vide - They Live).

A co do Twojego niedziałającego [shifta]... You went full dyslectic man. Never go full dyslectic.

ocenił(a) film na 7
Cormalek

masz problem z tym, ze nie uzywam Shifta ? hehe nie dobijaj mnie koles.

aha. dla ciebie ocena 4/10 jest obiektywna. o czym ty mowisz ? takie oceny swiadcza o tym, ze film to shit. chodzi mi o to, ze ludzie, ktorzy tu wchodza patrza na oceny filmow i dzieki temu wyrabiaja sobie opinie. wiec taka ocena skutecznie odstrasza widzow, a film nie jest slaby. moge powiedziec, ze to taka czarna komedia. mnostwo wulgaryzmow, dziwnego poczucia humoru itd. w koncu film opowiada o grupie ,,durnych`` aktorow, ktorzy inteligencja siegaja dna. tych momentow jest sporo, ale moze nie jest to film dla ciebie. chociaz skoro jestes fanem czwegos takiego jak meet the spartans to dziwi mnie to. to nie film dla kogos kto oczekiwal zwyklej komedii.

nie wiem czemu porownjesz that 70s show z tym filmem. to nie ta polka. nie ta klasa.

ocenił(a) film na 7
damian_filmweb

film jest ok- szczerze to momentami się uśmiałem (rzut kitajskim bachorkiem lub zdefragmentowany człowiek przez minę) ale film czarną komedią nie jest. Jest po prostu parodią. Do czarnych komedii można zaliczyć Pulp Fiction, Cop Out i tego typu filmy ;)

ocenił(a) film na 7
Doomsayer

no moze parodia to bardziej odpowiednie slowo, ale czarna komedia tez troche ,,oddaje`` tresc tego filmu.

damian_filmweb

13 letni znawca się znalazł. :D

ocenił(a) film na 7
Szejku

moze chociaz tutaj przestan robic z siebie kretyna ? zalosny blazen. mysli, ze jest madrzejszy, a sam zachowuje sie jak dziecko.

damian_filmweb

ktoś kto wytyka komuś niski wiek (szejku) świadczy o nim że sam ma najprawdopodobniej 13 lat lub w okolicy tego bo dorośli i dojrzali takiego głupiego ''ataku'' nie uznają bo jest to poniżej poziomu tak samo jest z dziwnym słowem gniot itd

a damian mądrze powiedział ! To jest parodia żart opiera się często gęsto w tym gatunku na absurdzie co nie oznacza że jest to głupi film,jak ktoś nie lubi parodio to niech nie ogląda

ocenił(a) film na 4
bosikxxx

Wiesz czym się różni dobra parodia od słabej parodii? Tym czym Troll Hunter od Jaj w tropikach.

ocenił(a) film na 7
empol

to nam sporo wyjasnia. dzieki....

ocenił(a) film na 8
damian_filmweb

Lubie ten film, ba nawet bardzo. Czarny, momentami niedorzeczny humor mi się podoba. Ale ty zachowujesz się... po prostu głupio. Krzyczenie na wszystkich którym ten film nie przypadł do gustu nic ci nie da. Cóż niektórych (tak jak nas, podkreślam) specyfika tego filmu po prostu nie kręci z jakiś konkretnych powodów nic na to nie poradzisz. Znam doskonale to uczucie gdy ktoś jeździ po filmie który ty uznajesz za świetny, i choć mam ochote powyrywać kończyny kolesiowi który "nie wiem na czym polega magia ameli daje 4/10 ) to wiem że krzyczenie w próżnie nie da nic poza kilkoma obrażonymi na siebie filmwebowcami.

ocenił(a) film na 7
Slejer

ja wyrazilem swoja opinie na temat bezsensownie niskiej oceny tego filmu i dalem do zrozumienia innym, ze ten film jest ,,inny ``. czarna komedia, parodia filmow akcji - wiekszosc uzytkownikow FW traktuje takie filmy jak gowno, bo uwazaja sie za znawcow kina. taka jest prawda. ja nic na to nie poradze, ale swoje oburzenie wyrazic mi wolno.

ten temat to, ze tak powiem, przestroga dla innych i wyjasnienie slabej oceny tego filmu, bo jak sie zapewne domyslasz, wiekszosc ludzi wchodzi na Fw i sugeruje sie ocena. Widzi, ze jest 5 to z gory zaklada, ze film jest slaby.

ocenił(a) film na 8
damian_filmweb

To prawda. No cóż widocznie antyfanów jest więcej niż fanów i z tond tak niska ocena. Ale ufam że jeśli ktoś ma troche w czerepie to obejrzy ten film zamiast sugerować sie oceną :]

ocenił(a) film na 4
damian_filmweb

bosilkxxx:
"świadczy o nim że sam ma najprawdopodobniej 13 lat "
"ktoś kto wytyka komuś niski wiek "

Nie wiem czy wiesz, ale sam właśnie wytknąłeś mu niski wiek.

damian:
"ale swoje oburzenie wyrazic mi wolno. "

"jesli nie lubisz takich filmow to nie oglada, bo po co
masz oceniac i zanizac srednia"

Tak jak ty możesz wyrazić swoje oburzenia, tak inni mogą ten film mieć za kupę łajna i zaniżać ocenę nie musząc się tłumaczyć, dlaczego go oglądali. Dziwny jesteś. Wytkasz innym ignorancję, sam będąc ignorantem dużo większym niż Ci, którym ją wytykasz.

ocenił(a) film na 7
killus_13

tak kolego. pokazales, ze jestes ignorantem. pomysl troche, przeczytaj w jakim celu to napisalem i dopiero pozniej pisz cos na forum. w ten sposob sie nie bedziesz osmieszal. dziekuje za uwage i dobranoc.

ocenił(a) film na 4
damian_filmweb

Okej, to załóżmy, że jestem głupi i nie wiem w jakim celu to napisałeś. Wyjaśnij proszę.

ocenił(a) film na 7
killus_13

kolejna kompromitacja. przeciez ci napisalem co masz zrobic ignorancie. nie bede pisal w kolko tego samego.

użytkownik usunięty
damian_filmweb

Uwielbiam ten film. Btw. proszę nie wyzywajcie się od ignorantów i nie rzucajcie tekstów o kompromitacjach. Trąci to strasznie pseudo krytykami.

ocenił(a) film na 4
damian_filmweb

Ej, damian, każdy kto się tobą nie zgadza jest kompromitującym się ignorantem?
Proooooooooooszeeeee naaaaaaaaaaapiiiszszszsz

ocenił(a) film na 7
killus_13

sorry, ale szkoda mi na ciebie czasu. nic sensownego z tej dyskusju nie wyniknie.

damian_filmweb

hot shots to to nie jest ale ujdzie.

ocenił(a) film na 4
damian_filmweb

Pewnie, że nie, nijak dyskutować z argumentami typu "nie bo ty"

ocenił(a) film na 7
killus_13

jeszcze raz ci mowie: przeczytaj moje posty to sie dowiesz o co chodzi. ale jak na ignoranta przystalo ty wolisz pisac glupotki. szkoda.

killus_13

Dokładnie tak. Gość nie ma argumentów, co nie przeszkadza mu w rzucaniu do wszystkich "kretynami", "ignorantami" itp. :)

ocenił(a) film na 7
Szejku

czyli jestes kolejnym uzytkownikiem fw, ktory nie umie czytac.

damian_filmweb

Skoro tak ci będzie łatwiej...

ocenił(a) film na 7
Szejku

....

damian_filmweb

To chyba twój najmądrzejszy komentarz, odkąd pozwoliłeś sobie się zarejestrować na filmwebie. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
damian_filmweb

Kolejny przykład szczeniackiej próby obrażenia kogoś. :) Jak zawsze zresztą nieudany. :D

ocenił(a) film na 7
Szejku

haahah. kolejne odwracanie kota ogonem. chlopie jestes zalosny. polecam ci dobrego lekarza.

damian_filmweb

Już wróciłeś ze szkoły? Kanapeczki zjedzone?

O tak, strasznie odwróciłem kota ogonem. Jesteś monotematyczny głuptasie. :)

ocenił(a) film na 7
Szejku

czyli nawet nie rozumiesz co to znaczy. pewnie twoj ograniczony umysl nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze sa swieta, wiec kto do szkoly chodzi ? kolejny raz robisz z siebie debila.

damian_filmweb

Oczywiście, że wiem co to znaczy, wszak to stwierdzenie podłapałeś ode mnie. Problem jest tylko taki, że ci się spodobało i używasz go gdzie się tylko da, bez względu na to czy to ma sens, czy nie. Kolejny raz pokazujesz, że jesteś szczylem. :)

killus_13

killus ja nie wytknięciem mu że ma 13 lat ja tylko napisałem o mechanizmach działania młodocianych
on napisał ''13 letni znawca się znalazł'' nie ja to napisałem tylko on, ja użyłem słowa ''najprawdopodobniej'' zauważ że ja nie pisze np (''kilkuus znalazł się 13 letni znawca'' )no widzisz staram się konwersować rzetelnie bez polemiki wiekowej tak że do mnie pretensji mieć nie można natomiast jak widzisz ze na wstępie ktoś kto ma inny zdanie i jego forma ataku zniża się do poziomu haseł typu ''jesteś dziecko'' no to sobie sam to przemyśl czy nie mam racji :)

ocenił(a) film na 7
bosikxxx

nie ma sensu dyskutowac z tym gosciem. nie przeczytal moich postow i nie zalapal o co mi chodzi, wiec nazwal mnie ignorantem. logiczne.

damian_filmweb

Mi się film podobał, chociaż zazwyczaj nie lubię takich komedii "na głupka". Tutaj żarty nie były idiotyczne, zabawnie parodiowały życie w Hollywood. Śmiałam się przy tym filmie często. Ale mam złotą zasadę, że aby ocenić film, muszę go obejrzeć co najmniej 2 razy. Bardzo często po wielokrotnym obejrzeniu film zyskuje lub traci na wartości. W każdym bądź razie, faktycznie zabawne, że wielcy krytycy co to muszą oglądać tylko "prawdziwe kino" dają temu tytułowi 1/10. Czasami trzeba wyluzować i obejrzeć taką niepoważną odskocznię ; ). Oczywiście nie podobają mi się całkiem głupie tytuły, których głównymi tematami są: pierdzenie, kibel, cycate lalunie itp.

ocenił(a) film na 3
damian_filmweb

To "dzieło" to niestety parodia parodii i wyszła z tego kupa. Przy "Nagiej broni" się chowa pod stół, zawija w dywan a następnie pod terakotę wykonaną w technologii monoporozy.

damian_filmweb

Najbardziej rozśmieszyła mnie scena z zabitą pandą. Wydaje mi się że film dużo traci na tłumaczeniu bo jak przeczytałem teksty wzięte z jaj w tropiku na filmwebie to też szczerze się roześmiałem ale gdy słyszałem je w filmie wcale mnie nie rozbawiły. Było w filmie parę zabawnych scen np.tom cruise w roli producenta ale to wszystko nie złożyło się w jakąś spójną wciągającą całość. Jak na film akcji za mało w nim dramaturgi a jak na parodię za mało żartów w stylu nagiej broni, hot shots czy strasznego filmu. Ponieważ film miał pozytywne recenzje postanowiłem obejrzeć go do końca . Cały czas czekałem że się rozkręci ale się nie doczekałem.

derjak

można dawać niskie oceny jak i wysokie, opinia ludzi, którzy to obejrzeli składa się na średnią filmu i wątpię by poważny człowiek patrzał na średnią i na jej podstawie oceniał. Ty dajesz turbulencji 2, inny daje jajom w tropikach 2.

ocenił(a) film na 7
speyburn

tyle, ze to dwa rozne filmy. problem jaj w tropikach polega na tym, ze ludzie chyba nie rozumieja, ze to tylko parodia kina akcji.

damian_filmweb

większośc pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, po prostu humor im nie podszedłi tyle ;-) ocena jaką dajemu filmom jest subiektywna, dajemy 1 jesli gorszego nie widzieliśmy, dajemu 10 jesli lepszego nie widzieliśmy a poprzez poszerzanie swoich horyzontów i nabieraniu doświadczenia zmieniamy czasem zdanie. Średnia jest jaka jest ale wątpię, czy za tego kto chhce obejrzeć ten film, będzie decydowała średnia ;-)

ocenił(a) film na 7
speyburn

mam nadzieje, ze nie, ale pewnie zdajesz sobie sprawe z trollow i dzieciakow na forach. widzi ocene slaba to nie oceni lepiej nawet jesli film mu sie bardzo podobal. ja to tak widze.

damian_filmweb

Uwielbiam parodie kina akcji, ale ten film był dobry tylko na samym początku i na końcu. Reszta to męczące dłużyzny i po prostu nuda. Nie pomogli nawet świetni aktorzy. 4/10

ocenił(a) film na 7
Franio

to obejrzyj : strzelajac smiechem, jesli nie widziales. swietna parodia.

damian_filmweb

dzieciaki też kiedyś urosną :) a strzelając śmiechem rzeczywiście świetne
a szklanką po łapkach widziałeś?

ocenił(a) film na 7
speyburn

pewnie. to rowniez jedna z najlepszych parodii :)

ocenił(a) film na 6
damian_filmweb

Gdyby nie początek dałbym 4 ale później pojawiło się jeszcze troche humoru. Film wyróżnia się realistycznym oddaniem klimatu wojny:)
6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones