PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6527}
7,9 11 836
ocen
7,9 10 1 11836
8,3 20
ocen krytyków
Jak być kochaną
powrót do forum filmu Jak być kochaną

Bez odrobiny cukru, dobitnie i szczerze, a w tle wojna i okupacja.
Powtórzę po przedmówcach - życiowa rola pani Kraftówny i kunszt reżyserski Hasa. Świetna konstrukcja, monolog wewnętrzny głównej bohaterki oraz idealnie wkomponowane w całość retrospekcje.
Piękne.

ocenił(a) film na 10

Kraftówna bez wątpienia zagrała tu rolę życia... To bardzo smutna, wstrząsająca i doskonale opowiedziana historia. Piękne i poruszające. Pamiętam, że ten film mnie sparaliżował. Jeden z najciekawszych filmów w polskim kinie, choć niezbyt popularny.

użytkownik usunięty
dorota_ewa

Najciekawsze w filmie jest to, że Has demitologizuje pojęcie miłości, ukazaując ją jako zgubną, destruktywną siłę. Rzadko się tego rodzaju podejście spotyka, szczególnie we współczesnym kinie.

użytkownik usunięty

Taa ... destrukcja,melancholia i DZIESIĄTKI KIELISZKÓW KONIAKU/ WÓDKI/bógwieczegojeszcze.Koncepcja alkoholu jest świetna, bo prawdziwa.Tak sama jak para dwóch młodych dziennikarzy w samolocie (młodość ... to takie pretensjonalne ). Film jest faktycznie prawdziwy.No i hipnotyczny , ,,wzbudzający zaufanie do ludzi'' głos Felicji w tych monologach.Już wiem, że będzie to film dla mnie niezapomniany.Mnóstwo, mnóstwo momentów genialnych - scena snującego opowieści w barze Rawicza początkowe rozpoznanie bakteriologa.Wiersz na końcu.
ale lecę, bo eroica się zaczęła, heh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones