PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685538}

Jak ojciec i syn

Soshite Chichi ni Naru
7,5 9 497
ocen
7,5 10 1 9497
7,2 20
ocen krytyków
Jak ojciec i syn
powrót do forum filmu Jak ojciec i syn

Kiedy przeczytałam o czym jest ten film, od razu skojarzył mi się ze starym polskim filmem, który często leci w tv ("Cudze szczęście"). Obejrzałam trailer tego japońskiego i są w nim te same wątki, te same pomysły, więc nie wiem czy warto iść, ja zrezygnowałam.

KillBill_938

Włączyłam tv, i właśnie "Cudze szczęście" było w tv. W obu filmach jest scena urodzin chłopca, nie wiem czy tych podobieństw nie jest za dużo.

KillBill_938

Każdą historię można opowiedzieć na tysiąc sposobów. Z jednej opowieści może powstać i arcydzieło i gniot. Warto kierować się raczej realizacją niż samą opowiastką ;)

menysek

Niby tak, opowiastka to nie wszystko, ale w trailerze zobaczyłam jeszcze kilka scen, w których bohaterowie mają te same wątpliwości/ emocje/ "pomysły", nie chcę pisać o co konkretnie chodzi, żeby nie spoilerować. Kto będzie chciał to porówna. Zaczęłam się po prostu zastanawiać kiedy w przypadku filmu możemy mówić o plagiacie. Ja ten film odpuściłam ze względu na to, że wg mnie powiela te same emocje i rozterki. Podkreślam wg mnie.

KillBill_938

ok :) Ja nie oglądałam żadnego, a recenzje Ojca i syna w dzisiejszej Polityce są bradzo pochlebne :)))

ocenił(a) film na 6
KillBill_938

Prawdę mówiąc w japońskim nie widziałem sceny urodzin.

Treh

Ok, rzeczywiście w trailerze jest tylko tort ze świeczkami :) A świętują zdany egzamin (no przecież to oczywiste :P). Przepraszam, moja pomyłka, nie przeczytałam napisu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones