PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6531}
7,9 278 732
oceny
7,9 10 1 278732
7,4 18
ocen krytyków
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
powrót do forum filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową

powtórce oglądam choćby fragment. Arcydzieło komedii, tak co do gry aktorów jak i realizacji i reżyserii. I taki szczegół: fantastyczna konsekwencja w trzymaniu się obcych języków w poszczególnych krajach, ma to mocne iluzyjne oddziaływanie; żart czasem gagowy, czasem bardziej subtelny jak przy scenach w obozie brytyjskim (nieoceniony Rudzki!) no sceny pozostające w historii komedii filmowej jak z nazwiskiem Brzenszczyszczykiewicz. Jedyna zła rzecz, ale to danina komunizmowi kwalifikującemu film do wyświetlania - bohater biegnie rozradowany w stronę nadciągających ze wschodu wojsk sowieckich... Brrr...

ocenił(a) film na 10
Wydmin

ja reż nie mogę się wyleczyć z tej komedii kocham tą komedię bo Kociniak w niej gra.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Tak, choć czasem mi się zdaje że ciekawszą rola komediową Kociniaka jest ta z "Janosika", margrabiego. Swoją drogą, moim zdaniem jego mocnym atutem komediowym jest...głos. W chwilach, gdy gra emocje, on tak osobliwie mu drży, wibruje, ma osobną tonację. Wsłuchaj się, jeśli tego nie zrobiłaś.

ocenił(a) film na 10
Wydmin

zrobiłam to, a jeśli chodzi o rolę to ja go bardziej wolę jako Murgrabiego bo mnie do łez w Janosiku bawił, Janosika mogę bez końca oglądać ze względu na Kociniaka, Dymną , Perepeczkę, Pyrkosza , Bilewskiego, Czechowicza , Lemańską. I jeszcze dla mnie Kociniak poza Murgrabią będzie Marcinem Kabatem z igraszek z diabłem. Widziałeś igraszki z diabłem ?

ocenił(a) film na 9
kinomanka_13

Ja widziałem igraszki... rewelacja!

ocenił(a) film na 10
nevport

igraszki też mogę bez końca oglądać mam nawet na płycie.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Oooo, trafiony, zatopiony, nie widziałem. Teraz postaram się to oglądnąć, tym bardziej że przy całym szacunku dla filmu, to jednak w teatrze, nawet teatrze telewizji, aktorzy naprawdę błyszczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones