PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559526}

Jak upolować faceta

One for the Money
5,6 31 022
oceny
5,6 10 1 31022
3,5 6
ocen krytyków
Jak upolować faceta
powrót do forum filmu Jak upolować faceta

Zawsze skłaniałam się ku temu, że książki zawsze są lepsze od filmów, nakręconych na ich podstawie.

Zatem po przeczytaniu książki Jak upolować faceta po pierwsze dla pieniędzy, postanowiłam od razu tego
samego dnia (czyli dziś) obejrzeć film.


Jak wrażenia?
No cóż, na miejscu autorki za taką ekranizację powiesiłam bym za nabiał.

Książka nie jest może nie wiadomo jak dobra, ale to jak w filmie wszystko zostało spłaszczone boli nawet
mnie.

Z fajnego i lekkiego kryminału powstało...sama nie wiem w zasadzie co.

Cała groza i zabawa z książki została CAŁKOWICIE pominięta w filmie.

Wydaje mi się, że film został nakręcony dla 12latków, bo został pozbawiony wszelkiego rodzaju
drastycznych scen. Rola Ramireza została tak mocno okrojona, że widziałam go w filmie może 2-3 razy, a
to on w dużej mierze w książce budował napięcie i strach.

No i oczywiście mamy romans i flirt na pierwszym miejscu, a nie jak w książce gdzie jest on jedynie
dodatkiem.

Książka z filmem ma wspólne tylko postaci.

Film nagrany tak chaotycznie i niespójnie, że jakbym nie czytała książki nie wiedziałabym o co w nim
chodzi.

ocenił(a) film na 7
Lula1902

Ja(po kilku rozczarowaniach) uznałam że przyjemniej jest oglądać filmy zanim się przeczyta książkę, choć nie zawsze jest to możliwe(człowiek musiałby przestać czytać niezekranizowane książki). Dzięki temu można się cieszyć filmem, bez porównywania go z ksiązką, która w 9 przypadkachna 10 jest bardziej głęboka/rozbudowana/ogółem lepsza. nawet niektórzy autorzy twierdzą że każdy kto oczekuje adaptacji słowo w słowo powinien posłuchać sobie audiobooka ;) dołączam cytat Richelle mead "Anyone expecting a page by page translation of the book should just listen to the audio version because that’s the only way such a thing is possible. Books and movies are different mediums. You have less time in a movie, and some things that are awesome on the page aren’t so great on the screen. "
A film po nieczytaniu książki jak dla mnie jest fajną komedią romantyczną gdzie z porządnym kawałkiem fabuły.

Anaterka

Zgadzam się z Tobą. Nie czytałam książki więc film mi się podobał. Fajna, lekka komedia romantyczna :) A jeżeli będziemy porównywać film do książki zawsze film wypadnie na tym źle. A co komentarza Lula1902, film wcale nie był chaotyczny. Ja wszystko zrozumiałam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones