PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 068
ocen
7,7 10 1 173068
7,4 23
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

Co sądzicie?

ocenił(a) film na 10

Genialny film, uwielbiam go.
Ten klimat w filmie, ta historia, nowe smoki, wikingowie, pokazanie miłości pomiędzy synem a ojcem, muzyka, która była fantastyczna, bohaterowie, ogólnie wszystko 10/10,ale...
Pomimo, że kocham ten film tak samo jak 1 część, to nie podobała mi się jedna rzecz...
Valka. Bardzo nie lubię tej postaci, nie potrafię zrozumieć jej decyzji. Tak naprawdę zostawiła Czkawkę i Stoicka dla smoków. Mogła wrócić, a przez 20 lat nie zrobiła nic. Gdy Stocik ją spotkał po tych 20 latach, ta powiedziała mu, że myślała, że Czkawce, będzie lepiej bez matki. No błagam, każde dziecko potrzebuje matki, więc co ona wygaduje. Bardzo też nie podobała mi się jedna rzecz, a właściwie scena...
Kiedy Czkawka i Valka byli w smoczym sanktuarium, rozmawiali o Berk. Czkawka powiedział wtedy, że teraz każdy na Berk ma smoka, a Valka na to " To nie możliwe, wierz mi próbowałam", nie była na wyspie od 20 lat, a zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy. Kochałam Stoicka i szczerze powiedziawszy, wolałabym, żeby to Valka zginęła, a nie Stoick:( I żeby było jasne, kocham wszystko w tym filmie, oprócz Valki. A wy? Co sądzicie na jej temat?

ocenił(a) film na 10
xmermazingx

Jest spoko, chociaż faktycznie, jej logika ma pewne luki...delikatnie mówiąc. Ale lubię ją mimo wszystko. Że tak powiem...wybaczyłam jej, tak samo jak wybaczył jej Czkawka :P.

ocenił(a) film na 10
xmermazingx

Ja się zgadzam w całości. Trochę chaotyczna postać. Raz mówi, że załuje. Raz komentuje Berk. Porwały ją smoki, zaprzyjaźniła się z nimi, oswoiła, a jak widzi syna, mówi, że nie mogła wrócić i że było mu bez niej lepiej. Jak dla mnie jej wypowiedzi nie mają sensu. Ale cóż... Specyficzna postać i matka, choć z pozoru historia wydaję się nawet prosta. Jest taka scena, kiedy Valka pokazuje Czkawce co potrafi i tak dalej. I ona dosłowni chodzi sobie po smokach. Skacze od jednego do drugiego... Wiem, że Valka szczerze kocha smoki, ale tutaj zachowywała się jakby była nie wiadomo kim... Są to tylko moje odczucia i wiem, że wygląda to tak jakbym się doszukiwała czegoś złego. Ale takie odniosłam wrażenie. Że Czkawka, kocha smoki jak przyjaciół, a Valka inaczej, jak wytresowane zwierzęta. Aż ciężko wytłumaczyć. Nie chcę żeby wyszło, że stawiam Valkę w najgorszym świetle, bo ogólnie jest ciekawą postacią. Ale tak jak napisałam, jest to dość specyficzna postać, a ja jej nie lubię.

ocenił(a) film na 10
xwonderlandx

Masz rację, zgadzam sie z tobą w 100%

ocenił(a) film na 10
xmermazingx

Nie wróciła dlatego, że kochała te smoki ponad wszystko i bała się, że je zabiją. Wiedziała, że bez niej sobie nie poradzą, a reszta prędzej, czy później je znajdzie i ukatrupi. Co do Czkawki, to myślę, że zdawała sobie sprawę z tego, że z ojcem będzie bezpieczny. Może rozumiem ją trochę lepiej i mam odmienne zdanie, ponieważ smoki w tej animacji obrazują wszelkiego rodzaju zwierzęta, które wymagają naszej troski i opieki, a ja osobiście cenie sobie je wyżej, niż ludzi. Aha - co do prób przekonywania o ich niewinności, to działo się to, zanim urodziła Czkawkę.

ocenił(a) film na 9
xmermazingx

Trafne spostrzeżenie. Też mi to trochę nie grało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones