PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 211
ocen
7,7 10 1 173211
7,4 24
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2
ocenił(a) film na 8
Zuzak222

I musiałaś z tego powodu zakładać temat ? Rozumiem irytację, ale... To raczej nie powód by zakładać taki wątek.

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

A "Smocze bractwa" są w porządku tak? To jest jej opinia,A ty nie masz nic do gadania.

ocenił(a) film na 8
ErvinRommel

Tyle, że tematy pałające nienawiścią nie są zbyt... Na miejscu. A opinia to opinia każdy ma swoją.

ocenił(a) film na 9
Zuzak222

Jedno wielkie przekupstwo. Jak zwykle Disney wygrał. Naprawdę liczyłam, że może w tym roku Akademia da statuetkę filmowi, który naprawdę jest "lepszy", a tu dupa. Tak samo, jak JWS przegrało z TS3, a Raplh Demolka z Meridą - teraz do tej dwójki dochodzi jeszcze jedno nieporozumienie - BH6 z JWS2. Szok.

Atrament3

BH6 był całkiem fajne, więc w zasadzie nie ma wielkiego szoku, że wygrał. No, ale kibicowałam JWS2. Animacja była piękna, jakby mniej "rysunkowa" niż w BH6.

ocenił(a) film na 10
Atrament3

BH6 jest super, JWS 2 też jest super, ale zdaje mi się, że JWS ma lepszy wątek, że jest ,,głębsze" od wielkiej szóstki. Mimo że bardzo się cieszę z Oscara Wielkiej szóstki, wydaje mi się, że ta nagroda jest jednak trochę naciągana. JWS 2 jakoś bardziej mi pasowało do Oscara.

Chantoria

Zgadzam się z tobą! ;)

ocenił(a) film na 8
Atrament3

I Ralph i Merida były z Disney'a. Więcej. Ralph był z oryginalnego Disney'a Merida z Pixara.

WielkiMou

Hahaha, przypomniał mi się ten rocznik, wtedy aż trzy filmy Disneya ze sobą rywalizowały, był jeszcze "Frankeweenie".

Szkoda, że "Strażników Marzeń" z Dream Worksa całkowicie pominęli przy nominacjach, ale i tak powinien był wtedy wygrać "Ralph Demolka".

ocenił(a) film na 8
cloe4

Też tak uważam, aczkolwiek Merida niczego sobie.

WielkiMou

Tak ja też lubię Meridę. ;)
Ale Raplh wydawał mi się bardziej oryginalniejszą historią.

ocenił(a) film na 8
cloe4

To jest racja. Poza tym jest jednak trochę lepszym filmem, ale Merida nie jest czymś co nie jest godne Oscara i tylko to chciałem podkreślić ;)

ocenił(a) film na 9
WielkiMou

Ralf Demolka zasłużył na Oscara za technikę animacji i za pierwsze 45 hitorii, później był dokładnie taki sam jak wszystkie tanie bajki. Merida była lepsza jako całokształt, bardziej magiczna, baśniowa, lepiej udźwiękowiona i oszałamiająca wizualnie. Aha, no i mniej szablonowa niż Ralph. A co do smoków to nigdy nie byłem bardziej pewien Oscara i tak się zawiodłem.

ocenił(a) film na 10
Atrament3

Merida to prawdziwy chłam to fakt

ocenił(a) film na 10
Zuzak222

Ciekawe za co Disney dostanie Oscara za rok. O może za Samoloty 3???

ocenił(a) film na 8
Zuzak222

zgadzam sie ze powinien dostac nagrode , ale to nie wina akademii , moze czesci jej , ten film zgarnal wszystkie najwazniejsze nagrody , big hero 6 nie byl w ogole brany pod uwage porazka glosujacych

ocenił(a) film na 7
Zuzak222

Brak Oscara dla Dreamworks to troche kopanie leżącego, studio jest teraz w fatalnej sytuacji, a ten Oscar za HTTYD2 mógłby podnieść morale w ekipie.

ocenił(a) film na 10
mrHydle

Zgadzam się, poza tym tak czy siak Oscar bardziej należy się wg mnie JWS2, bez względu na studio ;) Po prostu był lepszy

ocenił(a) film na 7
Bialawilczyca7

Mnie HTTYD2 troche zawiódł. Jedynka to mój ulubiony film Dreamworksa, więc miałem dość duże oczekiwania co do sequela. To bardzo dobry film ale bardziej od epickiej sagi z podniosłą fabułą, ratowaniem świata itd wolę ten skromny, cichy film o niemożliwej przyjaźni chłopaka i smoka. To czego mi brakowało w HTTYD2 znalazło się w BH6. Rozumiem zaskoczenie, sam chociaż stawiałem na BH6 ale spodziewałem się pewnego zwycięstwa Smoków. BH6 i HTTYD2 to wspaniałe animacje i każda zasługuje na statuetkę, nie rozumiem tej fali krytyki jaka spadła na film Disneya, tylko dlatego że zgarnął Smokom Oscara sprzed nosa.

ocenił(a) film na 8
mrHydle

Tak działa Internet :/

Wystarczy, że wygra coś czemu nie kibicujemy i już ziejemy nienawiścią na wszystkie strony...

mrHydle

Ciekawa jestem czy Disney byłby ewentualnie zainteresowany wykupieniem DreamWorksa, tak samo jak Pixara kilka lat temu. Wtedy nie mieliby już żadnej konkurencji na rynku. .__.

ocenił(a) film na 7
Blaxi

Ciekawe. Jeffrey Katzenberg, założyciel Dreamworks, był swojego czasu szefem Walt Disney Animation Studios, może zainteresował by się powrotem na korzystnych warunkach.Jedno jest pewne , jeśli DW będzie nadal wypluwać co roku filmy pokroju "Turbo" czy "Krudów", to nie wróże im świetlanej przyszłości :/

mrHydle

Sprawa z filmami DreamWorksa jest o tyle dziwna, że wszystkie ich filmy mają dobre recenzje(wyjątkami są 3 i 4 część Shreka, 1 część Madagaskaru i Droga do El Dorado) Naprawdę nie wiem dlaczego nie trafiają one do szerszej publiczności i tylko krytycy filmowi je doceniają. Strażnicy Marzeń, Turbo i Pan Peabody i Sherman to porażki finansowe, a tak naprawdę to nie są takie złe filmy. I na pewno dużo nie odstają od chwalonej wszędzie Krainy Lodu czy też Meridy. A nawet takie wielkie hity jak Kung Fu Panda czy Jak Wytresować Smoka zarobiły mniej niż poprzednie części.

Mam szczerzą nadzieję, że jednak kryzys DreamWorksa jest przejściowy i za niedługo znów będą zarabiać grube miliony. To moja ulubiona wytwórnia i byłoby mi przykro gdyby zbankrutowała lub stała się częścią Disneya.

Co do konkurencji dla Disneya: teoretycznie jest jeszcze Blue Sky, ale nie mogą ciągnąć przez wieczność Rio czy Epoki Lodowcowej(jak najnowsza część mogła zarobić prawie 900 milionów? Kto to jeszcze ogląda?)

ocenił(a) film na 7
Blaxi

Blue Sky może coś zdziałać w tym roku. "Peanuts" od strony wizualnej wygląda świetnie. Ilummination (twórcy "Despicable Me") też sobie nieźle radzą. Na "Minions" z pewnością się przejde do kina ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones