PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 211
ocen
7,7 10 1 173211
7,4 24
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

Witam, własnie jestem po zakończeniu Jak wytresować smoka 2. W międzyczasie obejrzałem także JWS: Księga
smoków oraz JWS: Dar czarnej furii, które stanowią takie uzupełnienie pierwszej części w postaci bonusów.

Co do samej dwójki to jak dla mnie jest to rewelacyjna kontynuacja. Nie brakuję w niej śmiechu, wzruszeń czy emocji,
wiele osób próbuje porównać ją do części pierwszej co według mnie jest zbędne, ponieważ obie te opowieści to perełki.
Bajkę ta ( bo chyba tak to można nazwać, bądź film animowany ) może spokojnie górować nad wieloma filmami z
wyższej półki. Osobiście chciałbym aby nagrodzono je Oskarami aby wyróżnić twórców i dać im kolejny powód aby
kontynuowali przygody Czkawki i Szczerbatka.

Wielu z tego co doczytałem zawiódł moment śmierci Stoik - mnie poniekąd także. Choć nie był to dla mnie powód aby
zaniżyć ocenę filmu to jednak jego sama śmierć jak i pożegnanie było dość płytkie. Osobiście polubiłem tą postać, ale
bardziej wzruszył mnie moment gdy Szczerbatek ocknął się po tej hipnozie i doszło do niego co uczynił, odepchnięty
przez Czkawkę próbujący odlecieć a następnie zagarnięty przez Drago. Po tej sytuacji i do Czkawki doszło jak postąpił i
potraktował swojego przyjaciela, to jednak był według mnie ten moment który zasługuje na wszelkie nagrody. Dowiódł,
że te dwie osoby stanowią jedność i podkreślił jak ważna jest przyjaźń.

Poniekąd ostateczna walka także nie była zbyt zadowalająca, ale ta bitwa w której zginął Stoik według mnie trzymała
poziom. Niesamowity był także moment, gdy oblodzony Szczerbatek ( wtedy myślałem, że i on zginął ) wyrwał się z lodu i
rzucił wyzwanie alfie, przeprowadzając na swoją stronę wszystkie smoki a następnie sam stając się taką "smoczą" alfą.
Scena z tajemniczy jeźdźcem, który okazał się być matką Czkawki także była ciekawa. Ogólnie fabuła jest świetna.
Osobiście interesuję mnie także co stało się z Drago? Czy zginął? Może kiedyś jeszcze powróci.

Doczytałem się, że w 2012 roku wypuścili serial który stanowi kontynuację pomiędzy losami z 1 a 2 - Jeźdźcy Smoków.
Od jutra go sprawdzam, jeśli klimat okaże się podobny to dobieram się do wszystkich sezonów.

Tą cześć jak i pierwszą mogę stanowczo polecić wszystkim w każdej kategorii wiekowej.

ocenił(a) film na 10
derczy

Zgadzam się :). Z wyjątkiem tego, że pożegnanie Stoicka było płytkie, ale swoje poglądy na ten temat pisałam już tyle razy, że nie chcę mi się już powtarzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones