PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 211
ocen
7,7 10 1 173211
7,4 24
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

Pierwszą część oglądałem dawno temu ale pamiętam że Szczerbatek na koniec baaaardzo przyczynił się do śmierci tego wielkiego smoka który na pewno musiał być alfą.... ale sam tym alfą nie został. A w drugiej części już tak.
Ja prosty chłop ze wsi,niekumaty i niepiśmienny, to może ktoś mi to wytłumaczy?

ocenił(a) film na 9
lugo_filmweb

Może chodzi o świadome przejęcie władzy i kontroli? Poza tym w poprzednim filmie wielki smok zastraszał pozostałe, ale nimi nie "sterował", możliwe że to inny gatunek - nawet wyglądał przecież inaczej, obie alfy mimo różnych mocy wyglądały niemal identycznie.

ocenił(a) film na 10
lugo_filmweb

Jak mówi wiki, Czerwona Śmierć to królowa, a Oszołomostrach to król.

ocenił(a) film na 9
lugo_filmweb

Czerwona Śmierć nie była Alfą, a jedynie smokiem, który budził podziw wszystkich smoków w okolicy.
Zresztą, patrząc się na jej rozmiary, nie można się nie zgodzić ;)

lugo_filmweb

Szczerbatek nie rzucił Śmierci wyzwania, a Oszołomostrachowi tak może to musi być tak oficjalnie no wiesz :)

ocenił(a) film na 9
lugo_filmweb

A ja podejrzewam, że Szczerbatek nie wiedział że posiada taką zdolność (instynkt przywódczy), tak jak nie wiedział o swoich "wypustkach". W momencie gdy on jak i Czkawka stali przed realnym zagrożeniem, u Czkawki mógł zadziałać jakiś instynkt przetrwania i zaczął działać "automatycznie".


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Mati_PL1993

Nie u Czkawki tylko u Szcerbatka :P

użytkownik usunięty
Mati_PL1993

Czerwona Śmierć to była samica Alfa, a Oszołomostrach samiec? Przynajmniej ja tak to widzę...

ocenił(a) film na 10

Nieee. Czerwona Śmierć w żadnym stopniu nie była rasą alfa, nie miała nad smokami żadnej władzy. Jedynie strachem przed tym, że same zostaną zjedzone zmusiła je do przynoszenia jedzenia. Najbardziej tym, że nie była alfą sugerują momenty gdy smoki uciekały przed Czerwoną Śmiercią, nie czekały na jej rozkazy podczas gdy w HTTYD 2 możemy zobaczyć, że widocznie Oszłomostrach wydawał im rozkazy ;)
W końcu tylko Oszłomostrachy były określone rasą Alfa w kanonie filmu.

użytkownik usunięty
Blue_eyedLioness

A mi się w ogóle nie podoba motyw "sterowania" smokami. Nie wiem jak to twórcy wytłumaczyli (i czy w ogóle), ale u zwierząt nie ma czegoś takiego jak utrata kontroli nad sobą w taki sposób, jak zostało to pokazane w filmie. Te zwierzaki w ogóle nie wiedziały co się z nimi działo, były jakby w transie, co jest totalnie bez sensu. Osobniki alfa podporządkowują sobie inne, ale tamte zachowują świadomość swoich poczynań, a nie działają jak w amoku nie wiedząc kto stoi przed nimi. Ja wiem, że to tylko bajka i może behawioryzm smoków różni się od innych gatunków zwierząt, ale nie podobał mi się ten wątek.

ocenił(a) film na 10
snowdog

Z tego co pamiętam Oszłomostrachy hipnotyzowały, to wyjaśnia ich zachowanie jak sam napisałeś "jak w transie".
One nie działały tak jak alfy funkcjonują np. u wilków, nazwa "Alfa" została u nich użyta tylko jako przenośnia do tego, że to ona są władcami, nie ważne w jaki sposób się nimi stały (walka, hipnotyzowanie).

Blue_eyedLioness

Ahaaaa... no, to już więcej wyjaśnia, dzięki :)

lugo_filmweb

Nie chcę cię urazić, ale mogę stwierdzić, że nie dokładnie oglądałeś film. W drugiej części JWS, Valka mówi Czkawce, że każde smocze gniazdo ma królową, ale Alfa jest królem wszystkich. Czerwona śmierć była/był królową gniazda które było w 1 części, jednak nie jest Alfą. Dlatego Szczerbatek "sam tym alfą nie został".


Pozdrawiam.

lugo_filmweb

Witam
Może wyjaśnię komuś jak ktoś trafi na ten post i będzie się zastanawiał jak to jest w końcu
Czerwona Śmierć nie jest alfą a królową i co jest również dziwne tak posiada ona hipnozę przez swój wzrok i dźwięk jaki wydaje ale to bardziej jest dla smoka nie jak hipnoza a strach
Szczerbatek jest alfą dzięki wygranym wyzwaniu i tym że smoki są dla niego lojalne u niego nie ma mocy hipnozy a właśnie lojalność
Oszołomostrach jest alfą i tutaj raczej nie ma co dodać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones