PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839}

Jakub kłamca

Jakob the Liar
7,1 7 293
oceny
7,1 10 1 7293
Jakub kłamca
powrót do forum filmu Jakub kłamca

Komedia?? 8/10

ocenił(a) film na 8

film świetny ale nie rozumiem kto kwalifikuje go jako komedie. Oczywiście można się uśmiechnąć ale to 2-3 razy ale ogółem film to dramat wojenny jeśli kto ktokolwiek traktuje to jako komedie...

ocenił(a) film na 7
TheAbdul

Też się nad tym zastanawiałem. Niektóre sceny może i wzbudzają (u)śmiech, ale cały film jako opowieść o Żydach osobiście traktuję jako poważny dramat. Oczywiście nie stawiam go koło takich filmów jak "Lista Schindlera", ale wciąż jest to opowieść o gettcie, morderstwach, wojnie i strachu przed obozami. Komedia? Jedna ze scen przypomniała mi inny, podobny tematycznie film. Czy wam też coś przypomina scena "radiowa" Jakoba i Lina? Mi od razu skojarzyło się to ze sceną gdy Guido tłumaczy w obozie synowi zasady gry w zbieranie punktów w "Życie jest piękne" - poważny film o wojnie i życiu w obozie - również zaliczany do komedii.

ocenił(a) film na 4
Kasper12

Dla mnie to ani dramat ani komedia. Sztuczna, naiwna bajka amerykańska. Rozczarowałem się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones