PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839}

Jakub kłamca

Jakob the Liar
7,1 7 298
ocen
7,1 10 1 7298
Jakub kłamca
powrót do forum filmu Jakub kłamca

Radziecka Pieśń

ocenił(a) film na 8

Witam, w końcowej scenie gdy sowieci zatrzymują pociąg (ci do których tego posta kieruje wiedzą o co chodzi :P ) w tle słychać wojenną pieśń.
Byłbym bardzo uszczęśliwiony jakby ktoś znał tytuł i opowiedział :)
podejrzewam że to chór Aleksandrowa (wielka filozofia :P) ale proszę o konkrety.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
smigi1

Konkretnie jest to o zmienionej treści i o lekko innej stylizacji pieśń "6 nagród Komsomoła", (Шесть орденов комсомола), lecz tak tylko głoszą opisy pod yt, ja sam widzę niewielkie podobieństwo, choć muszę przyznać, że coś w tym jest.

ocenił(a) film na 8
WiktorGn93

Nie, to nie jest ta pieśń. Z resztą ta o której na yt piszą skomponowana została w 70 latach, więc sporym nieporozumieniem byłoby umieszczenie jej w filmie traktującym o historii dużo wcześniejszej :)

ocenił(a) film na 7
smigi1

Szkoda, że nie zawarli tego w napisach końcowych :/

Ale jestem skłonny przyznać ludziom rację, że to faktycznie jest to. Jak się wsłuchuję, to może nie słyszę dosłownie tych samych słów - co jest rzeczą zrozumiałą, ze względu na treść - lecz mam wrażenie, że sam rytm jest zachowany, zwłaszcza kiedy w oryginale jest śpiewana część "Komsomoł, komsomoł " - mogę znaleźć odzwierciedlenie tego rytmu w tej rosyjskiej pieśni na filmie. Z tym, że wykonuje to cały chór, a nie jedna osoba, i o innych słowach :)
Na YouTube, /watch?v=HsfrrHfQb3U , część od 1:01 do 1:06, 1:19-1:24, aż się prosi tu o dopisanie temu chórowi słów "Komsomoł... Komsomoł..."
http://wwwKROPKAsovmusicKROPKAru/english/download.php?fname=shestord

Więc jestem w 90% pewien, że to jest to :) Tylko, jak już wspomniałem, w innym wykonaniu - chóru, o innych słowach. O orkiestrze nie wspomnę, bo nie mam słuchu muzycznego, więc jeżeli by użyli po prostu innych instrumentów lub innej tonacji niż oryginał, to za Chiny bym nie rozpoznał.
Może kiedyś dorwiemy w swoje łapy wersję z filmu, na razie jednak trzeba poczekać :(

ocenił(a) film na 7
WiktorGn93

Jak nie to, to nie ma innych pomysłów, ani w mojej głowie, ani w Internecie. Chyba, żeby spytać się twórców.
I wolę myśleć, że to jednak to, aniżeli wiecznie poszukiwać (choć to się wydaje kuszące, niejako cel w życiu, to jednak za wiele nie można obrać takich-to celów), zwłaszcza, że w komentarzach pod tym filmikiem na YT wypowiadają się Rosjanie, bądź znajomi Rosjan, których poprosili o pomoc, że to jest to.

ocenił(a) film na 8
WiktorGn93

Trafnie zauważyłeś to podobieństwo, faktycznie na samym początku się zgadza ale tylko tam :P zaraz melodia się zmienia, nabiera poważniejszego tonu. Może właśnie ten początek wprowadza ludzi w błąd i stąd te stwierdzenia. Faktycznie jak szukałem kiedyś tytułu to trafiałem na wypowiedzi z tym o którym piszesz utworem. Pojawia się także możliwość, że to jest niestety ten utwór, faktycznie przerobiony - stworzony jedynie na potrzeby filmu. Szkoda, że nie ma w sieci pełnego soundtracka może tam by się znalazł ten utwór.

ocenił(a) film na 7
smigi1

Hehe, faktycznie tak może coś być z tym wprowadzeniem w błąd :D Trzeba by znaleźć jakiegoś znawcę, który może by to rozpoznał, ale do tamtej pory - niestety, pozostają nam jedynie spekulacje :( Ale hej, na spekulacjach opierają się tylko rzeczy najciekawsze :D
Możemy żywić taką nadzieję, że kiedyś pomyślą i zrobią jakąś kompilację soundtrack'ów z filmów o wojnie, i że wśród tego znajdzie się właśnie ten film, ale i tak wiemy na ile nam to się zda...

Coś czuję, że jakby przewertować rosyjskie strony o tym filmie to może by się znalazło konkretniejsze wskazówki, szkoda tylko, że to może być trudne zadanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones