PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=241624}
6,0 1
ocena
6,0 10 1 1

James Joyce's Women
powrót do forum filmu James Joyce's Women

Być może to faux pas z mojej strony, ale nie czytałem ani "Ulissesa" Jamesa Joyce'a ani jego późniejszej powieści "Finneganów trenu" czyli słynnej książki nie do przeczytania. Irlandzka aktorka Fionnula Flanagan najwyraźniej była ogromną wielbicielką książek Jamesa Joyce'a, gdyż w filmie wcieliła się w postać jego żony Nory oraz pięciu prawdziwych bądź fikcyjnych kobiet z życia pisarza. Zagrała te postaci sama i odpowiada za blisko 90% mówionych partii (monologów z "Ulissesa") zawartych w filmie. Odegrała nawet słynny monolog i masturbację Molly Bloom - ta długa sekwencja jest o tyle zaskakująca, iż pod czujnym okiem kamery masturbuje się aktorka znana z wielu dojrzałych ról, którą można śmiało określić mianem irlandzkiej Meryl Streep. Film jest wzorcowo zagrany i zrealizowany, realia epoki są zachowane, ale niektóre literackie monologi zaczęły mnie nudzić. Wielbiciele powieści Jamesa Joyce'a powinni go jednak obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones