PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=279721}

Jan Paweł II: Nie lękajcie się

Have No Fear: The Life of Pope John Paul II
5,9 1 316
ocen
5,9 10 1 1316
Jan Paweł II: Nie lękajcie się
powrót do forum filmu Jan Paweł II: Nie lękajcie się

Piszę pracę doktorską na temat kina ewangelicznego. Zgromadziłem już sporo filmów, ale nadal brakuje mi tych wymienionych poniżej. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

1. Dochodzenie (L’inchiesta / ang. The Inquiry) Włochy-RFN-Tunezja 1986, reż. Damiano Damiani (jest też wersja z 2006 roku - nie o tą chodzi)
2. Golgota (Golgotha) Francja 1935, reż. Julien Duvivier
3. I tak szli, i szli (Cammina, cammina / ang. Keep Walking) Włochy 1983, reż. Ermanno Olmi
4. Jezus z Seulu (Soul hwangje / ang. Seoul Jesus) Korea Południowa 1986, reż. Jang Sun-Woo
5. Misterium wiosenne (O acto da primavera / ang. Rite of Spring) Portugalia 1963, reż. Manoel de Oliveira
6. Ostatnia wieczerza (La ultima cena / ang. The Last Supper) Kuba 1976, reż. Tomas Gutierrez Alea
7. Paschalny spisek (The Passover Plot) USA-Izrael 1976, reż. Michael Campus
8. Poszukiwany Jezus (Cercasi Gesu / ang. Looking for Jesus) Włochy-Francja 1982, reż. Luigi Comencini
9. Siedzący po prawicy (Seduto alla sua destra / ang. Black Jesus) Włochy 1968, reż. Valerio Zurlini
10. Ten, który musi umrzeć (Celui qui doit mourir / ang. He Who Must Die) Francja-Włochy 1956, reż. Jules Dassin
11. Zakazany Chrystus (Il Cristo prohibito / ang. The Forbidden Christ) Włochy 1950, reż. Curzio Malaparte
12. Zjawa (Das Gespenst / ang. The Ghost) RFN 1982, reż. Herbert Achternbusch

ocenił(a) film na 5
marek_misiak

No i jak tam Panie Doctore - po tylu juz latach, to Pan z pewnoscia nie tylko juz doktor - ale i nawet po habilitacji, co nie? A moze sie i myle - spogladajac na te echo i ten odzew, ktorego Pan (nie)-otrzymal na swoja prosbe - choc mam oczywiscie nadzieje, ze otrzymal Pan skads indziej adekwatna pomoc.... W kazdym badz razie, wierze ze sie Panu powiodlo - no i oczywiscie pozdrawiam serdecznie i po chrzescijansku - a wiec Szczesc Boze. :)

Wikus_Van_De_Merwe

Niestety tylko po doktoracie - i od tego czasu nie zajmuję się filmoznawstwem ani nie mam nic do czynienia ze szkolnictwem wyższym :-) Dotarłem do mniej więcej 2/3 z tych filmów - ludzie z Filmwebu pomogli mi zdobyć 2 z nich.

ocenił(a) film na 5
marek_misiak

o swietnie - tzn za odpowiedz... No jak to losy potrafia sie potoczyc... No ale - jak to mowia, nie ma tego zlego, co by... itd lub tez moze i z innej beczki - lepiej straszny koniec niż strach bez konca... ;)
Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkiego pomyslnego. No to jak - druzba? Przybijem sie? ;)

PS
Wowh! Masz naprawde pokazna liczbe zobaczonych tj. ocenionych filmow... I Ty chcesz mi tu wcisnac ze nic z tym fimoznawstwem, co? ;)

Wikus_Van_De_Merwe

Zwróć uwagę, że duża część z nich to kino raczej mało ambitne :-D

ocenił(a) film na 5
marek_misiak

No jasne ze na Transformersach, czy tez i nawet innych Angielskich pacjentach - to sie daleko nieujedzie.... Juz nawet przy tych moich ledwie 1200 robi sie lufcik juz dosyc cieniutki - tez sobie musze chyba juz pomalu jakas nisze poszukac - moze wlasnie jakies sandaly, albo Honk-Kong-krymi czy blaxploitation. Albo Bollywood - z tym robota zapewniona na najblizsze pare... nascie nawet laty.... Ale z drugiej strony - kto tyle tej katorgi zdzierzy? No, no... sa rzeczy na swiecie tego filmu - ktore spoko moglyby - tzn juz nawet jest to potwierdzone, ze uzywa je sie w ramach tortur, podczas przesluchan np. terrorystow. Dla tych Taliban to slyszalem, ze im pokazywano np. Holandie i jak tam blond-babki na zdrowerach sobie po miescie zdroweruja, bo tam u nich to to ciezko zabronione, chociaz w Arabi Saudow, ostatnio im troche popuscili (oj nowe im idzie, to juz chyba poczatek ich konca nastapil) - i teraz juz moga - co prawda zadne tam blondi a tylko full black-czador i to w towarzystwie jednego meskiego czlonka rodziny i nie na ulicy, tylko np. w miejscach u siebie prywatnych, albo w specjalnych na to przygotowanych parkach... W miejscach publicznych tak jak np. jazda na ulicy - jest nadal surowo zabronione babka sobie zdrowerowac - ze wzgledu oczywiscie - zeby nie przestraszyc tym wyczynem mezczyzn... He-hee... Allah akbar... psia go.. i mu. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones