PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546931}
7,2 44 907
ocen
7,2 10 1 44907
5,9 15
ocen krytyków
Jane Eyre
powrót do forum filmu Jane Eyre

6/10

ocenił(a) film na 6

Nie czytałem książki, ale film wydał mi się "bezpieczny", to znaczy nastawiony na w miarę wierne opowiedzenie fabuły bez kombinowania i udziwniania. Niestety, w efekcie adaptacja jest trochę nudna. Brakuje w niej jakiejś wyraźnej autorskiej wizji i w zasadzie nie bardzo wiadomo po co jeszcze raz przenosić Jane Eyre na ekran i co ta historia ma nam do zaoferowania w 2011 roku. Całości szkodzi też mdła, nijaka muzyka. Dwie wielkie zalety: Wasilkowska i Fassbender.

ocenił(a) film na 7
olh

"Brakuje w niej jakiejś wyraźnej autorskiej wizji" - o to to! książkę czytałam, oglądałam też 3 poprzednie adaptacje i o ile każda z nich miała swój charakter, tak ta jest dość bezpłciowa. odtworzenie fragmentów książki i tyle. a oprócz muzyki nie zachwyciły mnie też kostiumy :)

olh

Książkę czytałam,wciągająca :)
Poczciwa XIX-wieczna Anglia,rezydencje i wrzosowiska

ocenił(a) film na 6
Cho-Hi-Gang

Książkę na pewno przeczytam, a na razie czekam z niecierpliwością na Wichrowe Wzgórza w reżyserii Andrei Arnold. Ponoć są dla odmiany mocno udziwnione, więc pewnie wizji autorskiej nie zabraknie.

olh

Wichrowe Wzgórza są po prostu piękne!Też lubisz?

ocenił(a) film na 6
Cho-Hi-Gang

Czytałem je już z 10 lat temu, więc wypadałoby sobie odświeżyć, ale bardzo mi się podobały. Ciekaw jestem co Arnold z nich zrobiła...

olh

Ja jakieś 2 latat emu po raz pierwszy i od tej pory z 5..

olh

Dla mnie tylko jedna wielka zaleta: Michael Fassbender.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones