PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546931}
7,2 44 909
ocen
7,2 10 1 44909
5,9 15
ocen krytyków
Jane Eyre
powrót do forum filmu Jane Eyre

Wspaniała Jane!

użytkownik usunięty

Za pierwszym razem wytrzymałem tylko 15 min tego filmu, drugie podejście niczym olśnienie. Nieprzekombinowana emocjami fabuła, wspaniałe aktorstwo z naciskiem na Michaela Fassbendera, subtelnie muskająca muzyka, no i te dialogi - niby takie archaiczne, ale jednocześnie hipnotyzujące. Co jest w tej miłości, że opowiadana milion razy wciąż jest tak piękna a może po prostu ja wciąż naiwny?

ocenił(a) film na 5

Proponuję obejrzenie wersji BBC z 2006 roku, której gra aktorska głównych bohaterów jest wręcz genialna ;-)

ocenił(a) film na 8
Buenovista

Popieram w 100 % serialu BBC nic nie przebije.

ocenił(a) film na 7
Buenovista

Tak. też polecam wersję z 2006 r tylko pod warunkiem że kanonem gry aktorskiej są dla Ciebie osiągnięcia braci Mroczków lub innych artystów z polskiej lub jeszcze lepiej wenezuelskiej telenoweli.

ocenił(a) film na 5
francislionel

Muszę Cię zasmucić. Z seriali oglądam wyłącznie ekranizacje BBC. I jeśli dokładnie obejrzałbyś (obejrzałabyś) mój profil zapewne zorientowałbyś (zorientowałabyś) się, że mam bardziej wysublimowany gust.

ocenił(a) film na 7
Buenovista

doceniam poziom produkcji BBC ale akurat ta którą tak wysoko oceniasz wydaje mi się słaba. tak bardziej jednak w stronę Hallmark (z pewną taką nieśmiałością dodam że jestem płci męskiej iwęc może nie powiniem się wypowiadać w tym wątku)

ocenił(a) film na 5
francislionel

Nie będę prowadzić polemiki i rozgrzeszam ze względu na płeć... Panowie raczej drwią sobie z ekranizacji BBC.

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się, Jane Eyre 2011 to świetna, oryginalna adaptacja. Przeważnie chłodne scenerie (ta "psychizacja krajobrazu" - piękne), zwięzłe dialogi, no i nieraz enigmatyczne, przenikliwie smutne smyczki, do tego znakomite aktorstwo, to wszystko tworzy niezwykły klimat.

ocenił(a) film na 10

Genialny Film !!! Jane jest świetna , świetna gra aktorska .
Mieliście takie wrażenie czy tylko ja je miałem ,że jak Jane na końcu filmy powiedziała --obódź się-- to jej ukachany powrócił... w sensie ta ślepota mu znikła , bo widziałęm jak mu sie gałki oczne normalnie prosto zwróciły i zmarszczki zniknęły a twaarz odmłodnała? może się mylę ale takie miałem wrażżenia

użytkownik usunięty
filpoosek

Tak, masz rację. Nie czytałam książki, ale słyszałam od osób, które czytały, że na końcu Rochester odzyskuje wzrok. Podobało mi się że nie pokazali tego np: ,,Ojejku, ja widzę!", tylko tak delikatnie i niepewnie jak cały film. :)
No i zgadzam się, że film świetny!

ocenił(a) film na 8

film genialny i tak fajna atmosfera filmu koniec tez bardzo mi się podobał,gra aktorska też świetna :)

ocenił(a) film na 10

Dziękuje ,że potwierdziłaś moje podejrzenia. Polecam wam muzykę do filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones