PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118656}
4,6 16 497
ocen
4,6 10 1 16497
3,2 4
oceny krytyków
Janosik. Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Janosik. Prawdziwa historia

Tak smutnego filmu dawno nie widziałem. A życie składa się ze szczęśliwych chwil plus to co jest
między;). U Holland jest tak, że Janosik urodził się po to aby umrzeć i nie przeżyć chwili szczęścia.
Każdy z nas , jeden na haku w sile wieku, drugi w łózku w wieku 120 lat...Ale każdy z nas ma
chociaż troszkę szczęśliwych chwil. Tylko Janosik nie..Biedny te chłopak nawet seks jest
depresyjny, jedzenie jest depresyjne, zabawa jest depresyjna..wszystko jest smutne..A Katarzyna
Herman powinna zagrać główną bohaterę;). Może dodało by to kolorytu troszkę tej historii, bo w tym
filmie było ona jednym plusem.

ocenił(a) film na 8
TomasT

Ma depresyjne życie do momentu zakochania się w Barbarze, wtedy zaczyna być wreszcie szczęśliwy. Inna sprawa, że niedługo potem zostaje złapany i powieszony ale no cóż takie właśnie było życie zbója :)

silnoreki72

Nie zgodzę się z tym, bo nawet ten moment jest jakoś smutno pokazany..tak jakby ktoś nam sugerował, że za chwilę Janosik zginie.

ocenił(a) film na 8
TomasT

Mnie się właśnie wydawało że Janosikowi uda się jakimś cudem wrócić do 'normalności', a tu zaraz go złapali ;) nabrałem się bo przekonała mnie ta chwila szczęścia, która na tle filmu była według mnie wyraźnie pokazana. A dlatego że ogólnie film był smutny to przez to było mniej szczęścia w szczęsciu.

TomasT

Film ten powinien mieć trochę kolorytu, i humoru i smutku jak to bywa w życiu. Więcej jednak humoru, gdyż życie i tak daje nam w ... .
Nie rozumiem, dlaczego wszędzie gdzie się nie obejrzeć, jest taki trend: thriller, horror, dramat. Czy już nikt dziś nie potrafi nakręcić dobrej komedii???

Kris_de_bard

Dokładnie tak jest. Życie bez wszystkich barw, jest po prostu smutne. Są życiowi optymiści, którzy większość swoich dni przeżywają z uśmiechem na ustach. Natomiast ostatnio bohaterami filmów są głównie tragiczne postaci. Wystarczy porównać "starego" Janosika do tego "nowego". Ten pierwszy mruga do nas okiem, powodując uśmiech na twarzy, a drugi ma twarz z marmuru i powoduje depresję..Zły i jednowymiarowy film. No i rzeczywiście brakuje mi komedii w starym dobrym stylu, a nawet nie tyle komedii co filmów w dawny stylu. Wystarczy podać przykład właśnie tego dawnego Janosika czy Indiany Jonesa. Tam humor jest w co drugiej scenie. Natomiast wracając do komedii, zwłaszca tych polskich, to od dawna nie widziałem żadnej wybitnej. Przykre to jest..kiedyś Polska właśnie komediami stała.

TomasT

Dokładnie tak. Ponadto wykonano profesjonalne badania na dużej liczbie osób (nie będę teraz strzelał bo zupełnie nie pamiętam) i okazało się, że oglądanie horrorów, thrillerów czy kryminałów źle wpływa na nasze krążenie krwi. Układ krwionośny się obkurcza i dochodzi do upośledzenia krążenia a co za tym idzie niedotlenienia organizmu.

Za to w grupie ludzi którzy oglądali przez jakiś czas dobre komedie dochodzi do zdecydowanej poprawy krążenia krwi. Zdecydowanie poprawia się stan zdrowia i samopoczucia.

Wyniki zostały potwierdzone dogłębnymi badaniami na reakcję organizmu na różne czynniki tj stresogenne i odmienne.

Kris_de_bard

Heh ja bez badań mogę stwierdzić to samo;). Po Janosiku Holland przez kilka h miałem depresję..Po co robić aż tak smutne filmy? Przecież życie najbardziej tragicznej postaci, zawsze ma także dobre strony. Kolejny przykład filmu- Spartakus (film sprzed niemal 60 lat). Jest niewiele osób, które miały bardziej tragiczne losy. No i co? Człowiek po seansie czuł, że warto walczyć o swoje, że cierpienie i śmierć Spartakusa oraz reszty wojowników miało sens. No a jaki sens miało życie i śmierć Janosika wg Holland? Urodził się po to aby być smutnym? Jego syn wychowa się bez ojca pokazywany palcem jako bękart? Życie nie jest bez sensu, bez sensu jest robienie filmów, które pokazują życie w taki sposób. Nawet w thrillerach aby rozładować nieco emocje występują elementy komediowe. Podam przykład Jurassic Parku- tam emocje związane ze strachem były przeplatane humorem. Ale przyznam się, że i ja np w sobotni, czy niedzielny wieczór wolę sobie obejrzeć komedię niż jakiś cięzki film. Natomiast film Holland nie polecam nikomu..na żaden dzień tygodnia..

Kris_de_bard

I podłączam się do postu- chcę dobrych polskich komedii..a nie takich filmów. Polacy byli w nich mistrzami..

TomasT

Ja również się dołączam. Chcę dobrych polskich komedii i zgadzam się. Komedie polskie kiedyś... a jak sięgnąć po przedwojenne polskie komedie, to mimo słabej jakości, były super.

Jednak jest nadzieja. Na ten przykład "Wkręceni" była średnią a nawet słabą komedią, za to "Wkręceni 2" jest zdecydowanie lepszą komedią. Uśmiałem się przy niej ... bardzo. Choć są też chwile zadumy, a raczej chwilki (2 może 3) i bardzo dobrze. Musi być odpoczynek od śmiechu.

Wiem jednak, że Polacy mogą jeszcze lepsze filmy nakręcić, tylko muszą się przedtem dobrze nakręcić. :-)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Duży minus za brak kultury osobistej..no cóż niektórzy się z tym rodzą, inni uczą, trzeci umierają nie rozumiejąc na czym to polega. Gorzej jeśli z brakiem kultury łączy się brak innych podstawowych funkcji społecznych- tutaj klasyczny przykład braku zrozumienia wypowiedzi drugiej osoby. Hmm oprócz tego widać też duże zadufanie w sobie i właśnie..co ciekawe jak to zostało przez pana ujęte brak "ogarnięcia" tematu. Wręcz całkowity brak zrozumienia tematu, na który pan się wypowiada-czyli istoty reżyserii. Reżyser odpowiada za kształt, klimat, sposób gry aktorów, scenerię- dosłownie za wszystko. Jest jak malarz, który tworzy obraz- wszystko zależy od niego. Każda osoba na planie wykonuje wizję reżysera- od makijażystki aż po aktorów. Teraz przejdźmy do sedna- czyli mojej wypowiedzi. Ani jednym słowem nie wspomniałem w swoim poście o scenariuszu- chociaż za dobry go nie uważam. Skupiłem się na klimacie występującym w tym filmie- jak już pisałem wyżej za to odpowiada Holland. Mimo wszystko nie zarzuciłem jej tego wprost, bo uważam, że w tym filmie szwankuje dużo więcej rzeczy niż tylko reżyseria. Napisałem jedynie, że " u Holland jest tak, że Janosik urodził się po to aby umrzeć i nie przeżyć chwili szczęścia" . No i tej podstawie pan stwierdził, że ja twierdzę, że Holland napisała scenariusz..Teraz można się zaczerwienić i wstydzić- podpowiem, że tak wypada.

użytkownik usunięty
TomasT

Nie paniuj mi tu, bo to zwykle forum filmowe.
2. Moja kultura jest w granicach przyzwoitosci, chyba nie czytales postow niektorych oszołomow na tym portalu(nóz sie w kieszeni otwiera)
3. Tu jest ten fragment: "U Holland jest tak, że Janosik urodził się po to aby umrzeć i nie przeżyć chwili szczęścia."
To wskazuje na scenariusz.
Pozdro

Granice przyzwoitości nie wyznaczasz Ty, ale savoir vivre i przepisy polskiego prawa. Za wyzywanie kogoś na ogólnodostępnym forum odpowiadasz podobnie jak za wyzwiska w programie telewizyjnym, gazecie, czy publicznym wystąpieniu.
Po drugie Ty udajesz czy na poważnie? Gdzie w mojej wypowiedzi wskazuję na to, że to scenariusz napisała Holland? Sam wcześniej kopiowałem ten sam fragment, że tylko w nim użyłem nazwiska reżyserki..Nie podoba mi się ani scenariusz, ani reżyseria, ani całokszałt filmu, co chyba wyraźnie ująłem w swoim poście. Jednak nigdzie nie piszę, że to Holland jest autorką tego scenariusza, a uważanie tego po słowach: "U Holland jest tak, że Janosik urodził się po to aby umrzeć i nie przeżyć chwili szczęścia" - przepraszam jest po prostu śmieszne. Dziwne gdybym w tym zdaniu użył nazwiska scenarzysty, a nie reżysera, bo ja nie oceniałem scenariusz, ale film jako całość. No a za film jako całość odpowiada reżyser..co już chyba tłumaczyłem w poprzednim poście (no a co jest oczywiste dla wszystkich ludzi..oprócz Ciebie). Po prostu łał..Ty tak na serio z takimi tekstami? Skąd Ty się wziąłeś..

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nie Ty ustalasz prawo i dzięki Bogu. Nikt nie ma prawa nikogo wyzywać w interencie, ani na żadnym forum. Za nickami na filmwebie stoją często prawdziwe nazwiska, prawdziwe maile, no i prawdziwi znajomi, którzy mogą czytać wyzywiska na temat kolegi. Poza tym wyzywanie na tym forum stoi w sprzeczności z regulaminem filmwebu. No i ja znowu mnie wyzwałeś. Wprost i pośrednio- oszołomem. Zgadnij czemu pośrednio..tak tak..dlatego..Nie jesteś anonimowy na filmwebie, a przepisy w tym zakresie działają dobrze. Przekonasz się;). No i ja nie brnę w swej głupocie do niczego..po prostu nie mam w co brnąć. Wszystko chyba jasno wyjaśniłem..Nie napisałem w swoim poście ani słowa o scenariuszu (mimo iż mi się nie podobał), ale o klimacie filmu. Za klimat filmu odpowiada reżyser..Co chyba jest oczywiste dla wszystkich..

Na koniec deser-przeczytaj co napisałeś..

"Za calosc rezyser-TAK, ale on nieogarze przenosi scenariusz na ekran...kapujesz?" -To kto przenosi scenariusz na ekran jak nie reżyser? Heh przepraszam..ale no haha ;)

No i to:
Ma go i musi go w 100% zrealizowac. Producenci nie kaza mu nic zmieniac i robi to co tam jest.

Haha;) Widziałeś kiedyś jak robi się film? Scenariusz zmienia się w czasie realizacji filmu, a nawet niedługo przed premierą, gdy wydaje się, że jest skończony, ale nastepuje decyzja o dokręceniu scen;). Przykładów jest wiele np wielki Gladiator, Ojciec Chrzestny, nasze polskie Disco Polo, Wiedźmin i wiele wiele innych. Nie znam filmu podczas realizacji którego udało się zrealizować scenariusz w 100% idealnie..To po prostu niemożliwe..Wymień chociaż jeden;).

Ignorantia legis non excusat..aequitas sequitur legem

użytkownik usunięty
TomasT

"Nie jesteś anonimowy na filmwebie, a przepisy w tym zakresie działają dobrze. Przekonasz się;)"

Po przeczytaniu tego doszedłem do wniosku, ze prawidłowo cie nazwałem :)

Po utracie anonimowości odwaga mija, coś o tym wiem;).

użytkownik usunięty
TomasT

Obaj jestesmy anonimowi i tak jest najlepiej

Widzisz nawet tego nie rozumiesz..nie jesteśmy anonimowi..i tak samo jak nie decydujesz o kształcie prawa w Polsce, tak nie decydujesz o tym, co jest dla mnie lepsze.

użytkownik usunięty
TomasT

Taaa. Wiadomo, ze jakby policja chciala wiedziec kim jest uzytkownik sully_avatar t, ny to wiedziala.

A prawo w polsce to szit

Jak nie znasz prawa to się nie wypowiadaj na jego temat. Policja nie jest potrzebna aby ustalić Twoją tożsamość. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 sierpnia 2013r. (I OSK 1666/12) Ci wszystko wyjaśni.
Heh policja..haha;) Myślisz, że policja naprawdę zajmuje się tak prostymi rzeczami? Tego nie zgłasza się na policję..Zresztą nie chce mi się gadać;). Poczytaj- jak nie rozumiesz możesz pogadać z adwokatem;).
P.S. Polska się pisze z dużej litery.

użytkownik usunięty
TomasT

kiedys Polska, a teraz tylko polska.
Zapamiętaj! Z małej litery.

Idziesz studiowac prawo?

TomasT

Przestań bredzić, jesteś tylko netowym niedorozwojem z małopolskiej wsi

TomasT

Kultura osobista? TWOJE KONTO ZOSTANIE ZASPAMOWANE I ZLIKWIDOWANE ZA CHAMSTWO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones