PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597854}

Jaskinia zapomnianych snów

Cave of Forgotten Dreams
7,3 3 996
ocen
7,3 10 1 3996
6,8 8
ocen krytyków
Jaskinia zapomnianych snów
powrót do forum filmu Jaskinia zapomnianych snów

jaskini Chauvet z jej wspaniałymi malowidłami naskalnymi. Film nakręcony został z dużą wrażliwością artystyczną. Skłania do refleksji nad istotą człowieczeństwa, nad rolą sztuki w naszym życiu. Piękny dokument.

ocenił(a) film na 6
allani

Sam temat skłania do refleksji, ale mi nie pasowała tutaj muzyka, moim zdaniem powinna być inna, i brakowało mi w narracji troszeczkę oddania klimatu miejsca.

ocenił(a) film na 7
Shakhal

Rzeczywiście - muzyka drażniąca. Niby podniosła jak i sam klimat filmu, ale jakoś nie współgrała z całością.

Shakhal

Gdybym ja kręcił ten film, w ogóle nie dałbym muzyki (zwłaszcza tej) a i gadanie ukróciłbym do minimum.

W moim filmie zostawiłbym tylko obraz i dźwięki tej jaskini plus od czasu do czasu jakiś dyskretny omentarz żeby widzowie wiedzieli, na co patrzą. Żadnego sakralnego pitolenia, czy zawodzenia chórów piekielnych. To było zbędne (jak z resztą w wielu tego typu filmach). Jaskinia ma swoje własne dźwięki. A widz z pewnością wolałby poczuć, że jest przez chwile w jej wnętrzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones