PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30907}

Jay i Cichy Bob kontratakują

Jay and Silent Bob Strike Back
6,6 37 444
oceny
6,6 10 1 37444
5,2 8
ocen krytyków
Jay i Cichy Bob kontratakują
powrót do forum filmu Jay i Cichy Bob kontratakują

Na początek moge powiedzieć, że Smith mnie nie zawiódł, chociaż wydaje mi się, że po prostu w niektórych momentach poczułem już małe zniesmaczenie. Oglądając Clerks, Chasing Amy i Dogmę wiedziałem, że takie wulgaryzmy były tam środkiem wyrazu i przekazu pewnych myśli o życiu. To jakoś nie raziło, a nawet bardzo dodawało pikanterii tamtym obrazom.
W "Jay and Silent Bob strike back" po pewnym czasie wszyskto już tylko jedzie na słowach (pierdolić itp.) co w pewnym sensie nuży, na dłuższą metę. Jednak nadal uważam, że to naprawdę porządna pozycja w dorobku Smith'a! Swoją drogą fajny pomysł, żeby w parodii filmów sparodiować swój własny dorobek filmowy.

Lista będzie trochę niechronologicznie ułożona no i niekompletna:
1) oczywiście "Imperium kontratakuje" - nawiązania na początku filmu jak i podczas walki z "Wyrwikutasem" ;) (chociaż wolę jednak angielską nazwę)
2) "Odwieczny Wróg" - Ben Affleck nie był aż tak mizerny w tym filmie ;> i Peter O'Toole jeżeli dobrze pamiętam też tam występował
3) Pluton - to było niezłe nawiązanie, chociaż trochę mało dramatyzmu włożyli w tę scenę :)
4) "Good Will Hunting" - oczywiście - ale kontynuację nakręconą przez Smith'a chciałbym zobaczyć - "Buntownik z wyboru II - Czas Buntu" :>
5) "Pani Doubtfire" - tylko wspominają, ale zawsze to kolejny tytuł,
6) "Scooby Doo" - niezły temat :)
7) "The Flintstones"
8) "Archiwum X" ;)
9) do jakiego filmu nawiązywała kwestia żeby: "powycinać im nerki i sprzedać na czarnym rynku" ? :)
10) Oczywiście do wszystkich dzieł Smith'a: "Sprzedawcy", "Chasing Amy", "Dogma", wymieńcie sobie dalej ;)
11) "American Pie",
12) "Ścigany",
13) "Aniołki Charliego" ? Tego nie jestem pewien, bo po prostu ... nie jestem pewien :)
14) "Mission Impossible" ?
15) "Matrix" - w scenie gdy podczas rabunku diamentów jedna biegnie po ścianie
16) Ta wybuchająca ciężarówka na parkingu też mi coś przypomina - myślałem o "Zabójczej broni", ale pewnie to nie ten trop.
17) "Planeta małp" ;)
18) James Bond "Moonraker" ;) - Affleck w roli Moonraper'a ;) - świetne!
19) "Kubuś Puchatek"
20) "Critters"
21) scena w studiu Miramax, na planie filmu:"Good Will Hunting 2" - "seryjni mordercy, geje, którzy jeżdżą konno i grają w golfa" to po kolei:
22) "Utalentowany Pan Ripley"
23) "Rącze konie" ? i "Leggend of Bagger Vance"
24) E.T. - oczywiście!!! "Tylko Affleck może powstrzymać Księżycowego Gwałciciela" ;>
25) "Jezioro Marzeń" czy jak to tam z Katie Holmes się nazywało (miałem nieprzyjemność oglądać kilka odcinków :)
26) "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok"

To chyba wszystkie jakich się dopatrzyłem ;)

Tak na marginesie - jak to się stało, że Kevin Smith jest w tak dobrej komitywie (co jest podkreślone zresztą w napisach końcowych), z Benem Affleckiem? Nie znam plotek ... i nie czytuję takowych. Tzn. że jakoś nie wiem razem zaczynali?

No to teraz już do kompletu brakuje mi chyba tylko "Clerks 2" ;) Pozdrawiam wszystkich maniaków Jaya i Cichego Boba...
BTW! Ktoś się wypowie na temat filmu "Bitten" ? ;) :D

ocenił(a) film na 7
pendrago

http://film.org.pl/prace/jay_bob_rozszyfrowanie.html

Tu masz wszystko.

ocenił(a) film na 8
robert2207

Tak, wielkie dzięki. Przeczytałem ten artykuł (swoją drogą autor naprawdę bardzo się napracował - za to wyrazy uznania) dopiero po tym jak sam przeanalizowałem film... prawie klatka po klatce.
Wydaje mi się jednak, że autor artykułu nie wspomniał o nawiązaniu do "Plutonu" i "Crittersach", ale może przeoczyłem.

W artykule nie wyjaśniono jednak dlaczego Ben Affleck i Kevin Smith są w takiej dobrej komitywie ;) tzn. jak się poznali.

pendrago

Zapomniałeś o "wściekłych psach" była scena podczas ucieczki na planie gdzie przechodziło kilku typów wyglądających jak mr.pink i spółka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones