PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30907}

Jay i Cichy Bob kontratakują

Jay and Silent Bob Strike Back
6,6 37 439
ocen
6,6 10 1 37439
5,1 7
ocen krytyków
Jay i Cichy Bob kontratakują
powrót do forum filmu Jay i Cichy Bob kontratakują

Czy ten film ma cokolwiek wspólnego z Dogmą, czy powinnam go oglądać bez patrzenia na tamten film? Po prostu wiem, że powtarzają się postacie Jay'a i Boba, jak i aktorzy, którzy występowali w Dogmie (a tutaj mają kompletnie inne imiona) i dlatego zadaję właśnie to pytanie przed oglądnięciem tego filmu.

PS nie zjedzcie mnie za brak wiedzy .

ocenił(a) film na 8
Yukakao

Spoko ;) Proponuję najpierw zobaczyć całą filmografię Kevina Smitha (jeżeli dopiero zaczynasz), ponieważ wszystko później układa się chronologicznie.
Czyli na sam początek "Clerks" <-- to koniecznie musisz zobaczyć.
W "nowym" Filmwebie po prawej stronie jest opcja - powiązane tytuły. Radzę przejrzeć. :)
Ale tak jak mówiłem... najlepiej zacząć od początku kariery Smitha, bo wtedy zobaczysz, że wszyskie elementy w wielu jego filmach do siebie pasują.
Ja też zacząłem od "Dogmy"... Czyli cofnij się do "Sprzedawców" - Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
pendrago

By wyłapywać takie perełki jak np Holden (Ben Affleck) po obejrzeniu w tv J i SB mówiący: "W takich chwilach żałuję że przestałem umawiać się z lesbijkami" ;)

ocenił(a) film na 8
kfiat82

Dokładnie :) Musiałbym sobie zrobić spis wszystkich dobrych tekstów z filmów Smitha :) Jednak w Clerksach jest chyba największe nagromadzenie, najbardziej inteligentnych konwersacji i tekstów :)

ocenił(a) film na 10
kfiat82

albo już z samego początku o tym jak to piosenka z purple rain została napisana przez 'God Herself' - jeśli nie oglądało się dogmy to pewnie nawet trudno to dostrzec:) w filmie są tony takich nawiązań, jest on przeznaczony dla fanów smitha i tylko oni będą w stanie w pełni go docenić:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones