PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486229}

Jednakowo inni

Same Kind of Different as Me
6,8 3 250
ocen
6,8 10 1 3250
Jednakowo inni
powrót do forum filmu Jednakowo inni

Połowa XX wieku a tu uciemiężony Denver nie słyszał o radiu, telewizji, gazetach. Przegapił dwie wojny, w tym jedną światową. Towarzysze niedoli również mu nic nie powiedzieli o świecie. A co zrobił gdy zdołał uciec od ciemiężycieli - wdał się w bójkę z kradzieżą najprawdopodobniej broni z innego przestępstwa i pierwsze co zrobił to postanowił obrabować autobus z bronią w ręku. :)

No proszę Was, poprawność polityczna też ma swoje granice.

ocenił(a) film na 6
szlagoner

Nie dwie, a jedną wojnę, bo urodził się już po I wojnie światowej. I tak, w latach 40-tych i 50-tych niższe warstwy społeczne miały utrudniony dostęp do radia, o telewizji nie mówiąc, a spora część nie potrafiła czytać, więc studiowanie prasy było mocno utrudnione.
Skoro dziś spotykam gimnazjalistów, którzy nie wiedzą, gdzie leży Norwegia (ta, są tacy), to nie dziwi mnie, że zielonego pojęcia o wydarzeniach na świecie nie miał gość, który nie chodził do szkoły, bo nawet nie miał go kto tam wysłać.
Czy historia z autobusem jest prawdziwa - nie wiem. Ale w gruncie rzeczy to zupełnie nieistotne, bo wraz z Ronem Hallem zebrali 85 całkiem realnych milionów dolarów i pomogli setkom bezdomnych w USA, tym białym zapewne też. Nawet jeśli swoje opowieści podkoloryzowali (to nazywasz poprawnością polityczną? - chyba nie taka jest definicja tego pojęcia), to dla mnie bez znaczenia.

Doszukiwanie się wszędzie poprawności politycznej też ma swoje granice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones