PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93761}

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

So weit die Füße tragen
7,8 74 959
ocen
7,8 10 1 74959
7,3 3
oceny krytyków
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
powrót do forum filmu Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

Jak sami zamykali ludzi w obozach w nieludzkich warunkach to i9m nie przeszkadzało ale jak to ich zamkneli to odrazu lament jakie to złe i nie ludzkie.
Jak sami bombardowali cywilne miasta to radosne piosenki o tym śpiewali ale jak im na głowy zaczeły bomby spadć to się nagle okazało że o jest złe.
Jak topili statki z cywilami to pod niebiosa wychwalali marynarzy z Ubotwaffe ale jak im ruskie parę statków na dno pościli to płacz.

Niemcy maja moralność Kalego i to w najczystszej postaci.

polukr

Spróbuj spojrzeć na to jak na cierpienie ludzi bez względu na to po której stali stronie. Pomyśl też o obciążeniu, które mieli twórcy tego filmy właśnie ze względu na winę jaką ponoszą Niemcy za II wojnę. To nie żadna moralność Kalego, to po prostu opowieść o człowieku i nikt nie kwestionuje tu historii. Równie dobrze mógłby to być jeden z Polaków wziętych do niewoli we wrześniu '39 roku. Niemiec jako ofiara jest o tyle ciekawszy, że mało kto w ogóle bierze pod uwagę, że po niemieckiej stronie też miały miejsce ludzkie dramaty, tak jakby zwykli ludzie z tego kraju, którzy znaleźli się w trybach wojny nie mieli do tego prawa.
Moim zdaniem film na pewno wart uwagi chociażby ze względu na możliwość przyjrzenia się losom zwykłych niemieckich żołnierzy, którzy stali się jeńcami u sowietów.

muarhay

Brawo za odpowiedź! Rzadko się spotyka mądre wypowiedzi na forum.

artinplus

aaa i ja dodam że zwykły żołnierz wermachtu nie wiedział o obozach, czytałem o tym jak amerykanie pokazywali jeńcom zdj z obozów, wielu było wstrząśniętych a i wielu się śmiało

Schizofrenik_XXI_wieku

Dokładnie. Nawet propaganda mydliła Niemcom oczy w mediach. Zwykły żołnierz jak i obywatel Niemiec nie miał pojęciach o obozach zagłady.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

Chyba, że się nie zgodził z polityką NSDAP i wylądował w Dachau. Nie wszyscy Niemcy byli nazistami, a przeciwnicy reżimu trafiali do obozów jeszcze na długo przed wybuchem wojny.

ocenił(a) film na 10
przekorna

Dokładnie
w III Rzeszy też istniała opozycja
Bohater filmu siedział w obozie kiedy wojna dawno się skończyła
Nikt go się nie pytał czy jest chętny do walki za Fuhrera i Rzeszę
Brali bez sentymentów tak jak u Sowietów
A który chciał zwiac lub symulował zostawał zastrzelony przez oficera łącznikowego tak jak na filmie Stalingrad

ocenił(a) film na 6
polukr

Ale trochę racji w tym jest. Taka propaganda działa do dzisiaj. Ostatnio, będąc we Francji oglądałam wystawę zatytułowaną "Apokalipsa. Umierające miasta" i obok Bejrutu i Hiroszimy był biedny, zbombardowany Berlin...

ocenił(a) film na 5
CountryGirl

ah, dajcie spokój.
Przecież to Polacy są wszystkiemu winni, to oni nie chcieli dac się podbić, przecież to te głupie Polaczki chroniły Żydów i walczyły o niepodległość. Idioci normalnie, później się dziwią że giną w holokaustach ...
Tak na serio .
Przestańcie bronić tych zbrodniarzy, mówicie, że nie wiedzieli o holokaustach ...
Ale co z tego ?
W końcu byli żołnierzami i tez zabijali innych, a co, tych co zginęli od kul to nie szkoda, bo liczą się tylko ci z obozów pracy ?

LeVys

A Ty gdybyś miał wybór: albo ty zastrzelisz wroga, albo on rozwali Ciebie, to co być wybrał?

ocenił(a) film na 5
Fromczuk

zależy w jakiej sprawie
oczywiste jest dla mnie to, że w obronie ojczyzny, to tak
ale oni byli agresorami, mogli się poddawać bez walki, taj jak to czynili mając nóz na gardle przyciśnięty przez obce wojska
w smie Niemcy potrafili tylko 2 rzeczy : atakować i kapitulować

LeVys

To prawda, mógł się poddać, ale Rosjanie raczej nie mieli w zwyczaju brać jeńców, więc bohater mógł zabijać, albo zostać zabitym. Na tym właśnie polega wojna. Poza tym on był Wermachciakiem, branym siłą, więc czemu miał ginąć za to co zrobił Hitler i jemu podobni?

ocenił(a) film na 5
Fromczuk

ruskich tez nie obdarzam miłością, ba, nienawidzę.
ogólnie ten film jest dla mnie śmieszny pod tym względem, bo co ?
mam kibicować sowietom czy nazistą ?
niech się wytłuką do zera dziwki

ocenił(a) film na 10
polukr

Sluchaj ty jeszcze posaidzasz coś w tej małej pustej głowie , jak by był to film o polaku na 100 % dałbyś 9-10 , się idioto zastanów

ocenił(a) film na 10
Naza190792

Nie kazdy Niemiec był zły.Kiedyś babcia mi opowiadała jak za okupacji szła sprzedac mleko.I złapalo ja dwoch Niemcow.Bidulka myslala ze juz po niej,a oni dalo jej czekolade :).Poprostu w kazdym spoleczenstwie czy to polskim,niemieckim lub innym znajda sie zarówno dobrzy ludzie oraz tacy co przeszyli na mroczna strone mocy.Najgorsze Niemcy to bylo gestapo i esesmani.A film super polecam kazdemu.

ocenił(a) film na 9
polukr

Ojej, a jak Ruscy robią filmy o wojnie to TAK SAMO się w nich wybielają i krystalizują pokazując siebie jako biednych, pokrzywdzonych! Tak samo jest w drugą stronę i tego nie zmienisz.

trancefan1986

Obawiam się że my jako Polacy również wybielamy nasze działania wojenne sprzed wieków.
Historie piszą zwycięzcy.
Film godny obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
polukr

Co ty wiesz o zabijaniu......

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

Zabiłem 372 much, 573 komary ,54 ćmy i karalucha . I jak wystarcz jace doświadczenie ;))

ocenił(a) film na 8
polukr

Sam sobie odpowiedziałeś. Jest takie same jak wiedza o historii i obiektywna ocena walczących w niej stron. A po za tym masz mierną wiedzę o dobrym kinie, i nie oceniaj filmu poprzez pryzmat nienawiści do danego narodu.

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

Tu nie chodzi o to ze mama mierną wiedzę o dobrym kinie. Bo film fakt, od strony technicznej czy aktorskiej niczego sobie. Jednak to nie ufoludki a Niemcy zgotowali ludziom piekło na ziemi i pokazywanie ich jako biedne ofiary budzi niesmak. Sami się do tej Rosji pchali. A co do mojej wiedzy historycznej to może i odpowiedniego dyplomu nie mam :)) ale wiem więcej niż przeciętny kowalanki i to sporo. zwłaszcza jeśli chodzi o XX wiek. :)

ocenił(a) film na 8
polukr

Nie wątpię, ale pragnę zauważyć że większych morderców jak przywódcy krajów komunistycznych to chyba nie było. Hitler przy Stalinie jawi się jako niewinny baranek. Ten ''wielki'' przywódca wymordował więcej ludzi przed wojną, w czasie i po wojnie, niż wszystkie inne kraje razem wzięte.

ocenił(a) film na 8
polukr

Szczerze mówiąc - ok, wina jest winą, ale właśnie bardzo dobrze, że ten film wywołuje bardzo duże wątpliwości. Bo w gruncie rzeczy najgorsze przecież jest to, że ludzie ludziom zgotowali ten los. Co za różnica, czy to Niemiec, Rosjanin czy jakiś inny? Podłość człowieka wobec człowieka, w dodatku często nie z jego własnej winy. Nie wiem skąd tutaj poglądy typu "oko za oko, ząb za ząb". Ja jestem raczej zdania, że tak samo złem jest cierpienie wielu ludzi doznane ze strony Niemców, jak i cierpienia Niemców. Czy na przykład to, że radziecki żołnierz zgwałcić Niemkę było mniejszym złem niż to, że niemiecki zgwałcił Rosjankę? Nie sądzę, było to takie samo okrucieństwo, niezależnie od munduru.

ocenił(a) film na 1
FJ2

Jak to mawiają dzieci w przedszkolu " kto zaczyna tego wina". Czyn może być taki sam ale kontekst inny. Ten kto napada musi mieć świadomość ze jeśli spodka go ostra odpowiedz to jest tylko wyłącznie jego wina, strony napadającej. Bo gdyby nie napadli to by zdarzenie nie miało miejsca.

ocenił(a) film na 8
polukr

Kompletnie nie rozstrzygam tu kwestii winy, bo ona jest całkowicie jasna. Film też o tym w ogóle nie opowiada jak dla mnie. Moim zdaniem raczej opowiada o tym, jakie zło może wyrządzić jeden człowiek drugiemu człowiekowi, bez znaczenia, jakiej narodowości.

ocenił(a) film na 8
polukr

Tym 3/10 to oceniłeś film czy hitlerowców? Bo czegoś tu nie rozumiem

ocenił(a) film na 1
bambuzz

a kto to ci hitlerowcy jacyś kosmiczne ludki z marsa ? ja tu widziałem film o Niemcu .

ocenił(a) film na 8
polukr

oceniłeś film czy Niemców?

ocenił(a) film na 1
bambuzz

Film o niemcach :)

ocenił(a) film na 8
polukr

http://www.youtube.com/watch?v=6jMiXcJ-rvE :)

ocenił(a) film na 9
bambuzz

Niemcy... Naziści zrobili rzeź a nie Niemcy. To tak samo jakbyś powiedział o Wielkiej Brytanii która zgotowała piekło Afryce i Aborygenom, o Stanach Zjednoczonych tępiących Indian o Francji która pierwsza wyrzuciła Żydów ze swojego kraju o Szwedach którzy pogrążyli Polskę o Polakach zabijających Kozaków i na odwrót itp,itd. Czemu jeden epizod zapoczątkowany przez AUSTRIAKA ma do końca świata ukazywać Niemcy jako armie barbarzyńców mordujących i próbujących podporządkować sobie inne narody?

ocenił(a) film na 1
Serj11

A ci naziści to z kosmosu przyfrunęli. Słyszałeś o NSDAP wiesz co oznacza literka D w tym skrycie. Hitler może się i urodził Austrii ale wraził się za Niemca i wszytko co robił to przynajmniej oficjalnie robił Dla Niemiec i w imieniu Niemiec.

polukr

Zacna riposta.

ocenił(a) film na 8
polukr

dostawał powołanie szedł na wojne i tyle miał do powiedzenia nie pasiło kula w łeb,olbrzymi stres przyzwyczajał sie do przemocy nie miał juz wartosci ,zobacz teraz jaki procent zołniezy wracających z afganistany potrzebuje pomocy psychologa

ocenił(a) film na 1
tomasz_nowak6

Gdybym ja był niemieckim żołnierzem w czasie 2wś to bym wykopał dół wszedł do niego i się zakopał. ;) i wszyscy ci biedni Niemcy siłą przyuszni do walki za firera mogli tak zrobić . Wszak każdy piechociarz miał saperkę na stanie ;)

ocenił(a) film na 9
polukr

Więc potępiaj tez żołnierzy amerykańskich,brytyjskich,sowieckich,japońskich itd. Japończycy robili gorsze rzeczy na ludności Chin niż niemieccy na ludności Europy. Główną zarazą było SS i tym podobni psychopaci. Proponuje poczytać trochę i popatrzenia na tych żołnierzy z innej strony a nie tylko niemiec to od razu zły. Gdybyś był na ich miejscu to byś robił to samo co oni, próbował przeżyć nie ważne za jaką cenę.

ocenił(a) film na 1
Serj11

A za co mam potępiać żołnierzy amerykańskich i brytyjskich. za to ze poświęcali swoje życie aby wywalić z pod nimieckiego buciora okupowane narody ??? A co do Japończyków to film się odnosi do europy. poszukaj sobie moich wypowiedzi przy filmach opisujących azjatycki rejon walk.

"Główną zarazą było SS i tym podobni psychopaci"

widzę że mit rycerskiego wermachtu wiecznie żywy. poczytaj sobie o zbrodniach wermachtu.

Już napisałem co bym zrobił gdybym był na ich miejscu. :)

ocenił(a) film na 9
polukr

No w sumie masz racje dlaczego mam potępiać amerykańskich żołnierzy którzy czasami bezpodstawnie zabijali nawet bezbronnych żołnierzy Wermachtu... Przecież niemieccy żołnierze to nie ludzie tylko szkodniki i trzeba ich tępić wszystkimi możliwymi sposobami.

ocenił(a) film na 1
Serj11

Ty naprawdę nie widzisz różnicy. jaki szlachetny nie był niemiecki żołnierz to swoją walką dokładał cegiełkę do machiny śmierci i przedukał cierpienia milionów ludzi. A jakim padalcem nie był by jakiś "amerykański kryminalista" to swoją walką skracał cierpienie milionów ludzi. To nie Amerykańscy żołnierze rozpoczęli grabieżczą napaść , to nie amerykańsko żołnierze rozpoczęli rzez narodów. To nie amerykańscy żołnierze walczyli celu zniewolenia "podludzi" i uczynienia z nich niewolników.

ocenił(a) film na 9
polukr

Zakończę tą bezsensowną dyskusje pewnym cytatem może wtedy zrozumiesz ,że nie ma jednolicie złych i dobrych. Cytat pewnego olimpijczyka nie znam nazwiska z olimpiady przed wojennej w Berlinie dodam , że był murzynem. Zapytany przed dziennikarzy po powrocie do kraju jak traktowali go Ci obrzydliwi niemcy odpowiedział: " Nie wiem, nie spotkałem żadnego obrzydliwego niemca, ale przynajmniej jadąc autobusem nie musiałem siedzieć z tyłu"

ocenił(a) film na 1
Serj11

Mówi ci coś " Nur für Deutsche" . Taki napis widniał na pojazdach komunikacji publicznej na okupowanych przez Niemców terenach. A jak Niemcy złapali kilku czarnych amerykanów w ardenach to przy pomocy ołowianych kulek zrobili im preparacje czaszki.

ocenił(a) film na 9
polukr

To samo pewnie robili amerykanie ze złapanymi niemcami o.O

ocenił(a) film na 8
Serj11

A ja wam coś powiem, Piłsudski jak szedł na Moskwę kazał mordować jeńców rosyjskich kulką w tył głowy, a dzisiaj większość o tym nie wie, a ci co wiedzą nie mówią. Kacapy zemściły się za to w Katyniu. Na wojnie nie ma tych złych i tych dobrych, są tylko nasi i nie nasi. A ''nasi'' amerykanie w ciągu 1 dnia wymordowali blisko 100 tyś. cywilów w Dreźnie i ponad 100 tyś. w Hiroszimie i Nagasaki. Mordowanie mamy we krwi, Dali by karabin i wprowadzili anarchię połowa z was mordowała by bez opamiętania, i nikt nie musiał by do tego zmuszać.

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

A kiedy to Piłsudski szedł na Moskwę. ??? Coś ci się miasta pomyliły. Zresztą tak napraw nie chodziło o zdobycie żadnego rosyjskiego miasta. :)))

Jakieś źródło tych rewelacji o rozstrzeliwaniu jeńców. ??? Skoro polakom łatwo szło rozstrzeliwanie jeńców to poco te prośby do czerwonego krzyża czy innych organizacji międzynarodowych i humanitarnych i wsparcie w zabezpieczeniu "pobytu" sowieckich jeńców w polskiej niewoli.

Katyń to nie była żadna zemsta za rzekome mordownie przez polaków Rosjan. Stalin miał głęboko gdzieś co się stało z Rosjanami w polskiej niewoli. sam mordował setki tysięcy Rosjan i nagle by się kilkoma przeją. Mord katyński to była czyta polityczna kalkulacja. Wymordował tych którzy według niego utrudniali by mu ustanowienie władzy komunistycznej w Polsce. jakby chciał się zemści to by mordował jakleci w tym szeregowców .A oni wymordowali starannie wyselekcjonowanych ludzi.

Drezno to przedrzymskim sprawka RAF w tym i polskich lotników z dywizjonu bombowego. Udział USA był drugorzędny. poza tym niemcy już od pierwszych sekund wojny zaczęli sobie kręcić bat na siebie . poczytaj o Wieluniu.

ocenił(a) film na 8
polukr

Moskwę uogólniłem. Źródła sam sobie poszukaj. A Drezno bombardowali Brytyjczycy i Amerykanie, a z tego co wiem wiele polskich załóg bombowców odmówiło bombardowania. A poza tym jesteś jednostronny, nienawidzisz Niemców i wszystkich ładujesz do jednego wora.

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

"Źródła sam sobie poszukaj"
hahaha

"wiele polskich załóg bombowców odmówiło bombardowania"

tylko nie z powodu kwestii moralnych . Na początku odmówili udziału w misji jak się dowiedzieli ze jest to akacja na rzecz Rosjan. Ale w końcu dali się przekonać i wszyscy polecieli.

"A Drezno bombardowali Brytyjczycy i Amerykanie,"

a czy ja napisałem że nie. tylko ich udział był drugorzędny. podstawą uderzenia był nalot nocny. dzienny nalot USA był tylko dzianiem uzupełniającym.

"A poza tym jesteś jednostronny, nienawidzisz Niemców i wszystkich ładujesz do jednego wora."

jak mawia starożytne czeskie przysłowie ." kto zaczyna tego wina. " Nawet jak jakiś niemniej nie pobekiwał dział Hitlera to dopóki ich armia szła do przodu to siedzieli cicho Lament się zaczął jak to na nich zaczęły spadać bomby i inne okrucieństwa wojenne.

ocenił(a) film na 8
polukr

Ciekawy jestem jak by wyglądała Europa za panowania barbarzyńcy Stalina. Gdyby nie Hitler, dzisiaj nienawidziłbyś Rosjan.

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

Hahahahhaha

Przecież wiemy jak wyglądała by Europa za panowania stalina . Na własnej skórze to przerabialiśmy. Z Rosjanami jest minimalnie inna sprawa. Trudno cokolwiek wymagać od przeciętnego czerwonoarmisty , czyli niepiśmiennego nie obeznanego ze światem chłopa ze stepu który był taka naprawdę był tak samo zniewolony przez tego czuba stalina jak obywateli innych krajów w których zapanował "miłujący pokój " system. Zwykły niemiecki obywatel to jednak inny poziom wykształcenia i światu poglądu. Mimo że byli niby tacy wyuczeni to doprowadzili do sytuacji gdzie tyran objął władze i słuchali potulnie tego tyrana jak stado baranów. Do tego wykonywali jego polecenia w niemiłosiernie brutalny sposób.

ocenił(a) film na 8
polukr

Zawsze sądziłeś o tym czytając całą historię, począwszy od Sargona?.

ocenił(a) film na 1
alcapone1973_filmweb

co ma piernik do wiatraka ?

ocenił(a) film na 8
polukr

Że kto zaczyna tego wina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones