PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548252}

Jestem Bogiem

Limitless
7,6 343 829
ocen
7,6 10 1 343829
6,2 22
oceny krytyków
Jestem Bogiem
powrót do forum filmu Jestem Bogiem

Tak, ja wiem że to "sajens fikszyn" ale gdzie tu sens : facet wydaje 8 milionów (sic!) żeby mieć "bezpieczne" mieszkanie a trzej debile włamują się do niego w trzy minuty :(
Ręce opadają.

Za taką kasę to powinien uruchamiać się głośny alarm, pojawiać w ciągu minuty SECURITY, policja czy coś w tym stylu a tu .... NIC Z TYCH RZECZY.

Boki zrywać normalnie :]

rica_2

Ten Rosjanin też był na tych prochach, więc pewnie potrafił jakoś sprytnie obejść zabezpieczenia

ocenił(a) film na 10
bodzio12

No wlasnie

ocenił(a) film na 7
bodzio12

sprytnie przeszedl zabezpieczenia ?? haha rozwalajac zamek jakas pila mechaniczna za pomoca swoich goryli w dresach o spijaczonych ruskich mordach :D

prawie caly film musialem ogladac bez napisow, mimo ze dobrze znam angielski nie wszystko wyczailem ale tak czy siak w koncowce nic wyjatkowego sie nie dzialo i calosc wydaje mi sie taka sobie, czar filmu z czasem pryskal i ostatecznie nie porwal mnie a moglo byc dobrze

ocenił(a) film na 8
kamilek_6

Pewnie dlatego,że nie wszystko wyczaiłeś.

kamilek_6

Na drugi raz oglądaj po polsku to może coś skumasz.

chwilozof

Dejcie chopu spokój

ocenił(a) film na 8
bodzio12

To nie był Rosjanin, chociaż jego goryle powiedzmy, że już tak

rica_2

Otóż to! Jak na film o specyfiku który robi z ludzi inteligentów film jest mało logiczny. To jest tylko jedna z akcji po której na mojej twarzy zagościł wyraz zdziwienia. Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler Spojler. Jakiś typek ściga naszego bohatera a ten mimo ze jest mega inteligentem i może po prostu skopać mu dupę, albo zastawić jakąś inteligentną pułapkę, to nie on ucieka! Żenada. Wracając do tego typka, to on ścigając w biały dzień w środku parku dziewczynę naszego mądrali zabija dwóch ludzi (czy tam jednego, już nie pamiętam) i nie ma problemów z policją? Przecież tam było dość dużo ludzi! Złapali by go jeszcze tego samego dnia, zwracając uwagę na to ze nawet nie śpieszyło mu się z jak najdalszym oddaleniem się od miejsca zbrodni, w radiowozie znalazł by się w przeciągu pół godziny. Zbyt dużo w filmie jest przekombinowania.

ocenił(a) film na 10
albertos25

Bo w filie nie chodzi o możliwe odzwierciedlenie prawdopodobnych zdarzeń, a o konkretne i górnolotne przesłanie, o którym więcej napisałem pod linkiem (temat niżej):

http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252/discussion/Ten+film+bazuje+ na+nieprawdziwym+za%C5%82o%C5%BCeniu+...,2490087

Czyli artysta użył tych scen, aby naprowadzić nas na zauważenie tego jaką każdy z nas ma wewnętrzną siłę (o ile zechce w życiu nie poddawać się, nie ulegać porom, poprzez myśli pozytywne).

ocenił(a) film na 10
rica_2

Te 8 milionów nie za ochronę i pancerne drzwi (które okazały się chwytem reklamowym) ale za miejsce -ostatnie piętro wieżowca, apartament domyślnie w centrum, z pięknym widokiem z rozległego tarasu). Domy w Magdalence (pod Warszawą) bywają po 10 milionów i nie dlatego, że są duże, czy mają jakoś super urządzone ogrody -a z uwagi na dzielnice, która przyklejała się jako ekskluzywna. Poza tym film jest o sukcesie i siele wiary (bez wtajemniczenia w te tematy, trudno to być może zauważyć -odbierając jako zbitkę nie powiązanych z sobą scen -tak jak pies ogląda TV, nie mając klucza interpretacji -dla niego to tylko migające obrazy).

ocenił(a) film na 7
rica_2

Wyjaśnienie jest proste. Wprawdzie wydał 8 baniek ale zabezpieczenia montowali specjaliści z Polski, więc to wszystko wyjaśnia:)

ocenił(a) film na 8
rica_2

Też o tym pomyślałam i przypomniał mi się od razu film Azyl.

ocenił(a) film na 8
rica_2

Mnie najbardziej rozbawiło to że facet już po pierwszym użyciu tego specyfiku powinien zdać sobie sprawę z potencjalnego uzależnienia używania i zaplanować zdobycie fortuny w najdrobniejszych szczegółach. W szczególności nie brać kredytu od podejrzanych typów, a jeśli już się na takie coś zdecydował to odpowiednio się zabezpieczyć i mieć pieniądze w gotówce.

Alan83

Akurat żeby wiedzieć, że nie należy robić interesów z ciemnymi typami nie trzeba inteligencji, ale bardziej mądrości.

użytkownik usunięty
rica_2

Po pytaniu wnioskuję, że najwidoczniej nie chciało Ci się oglądać tego filmu ze zrozumieniem, no ale dobra...
Więc zacznijmy może od tego, że coś takiego, jak "trzej debile włamują się do niego w trzy minuty" w ogóle nie miało miejsca, gdyż jeśli już to, dwóch debilów oraz ich szef na NZT, a co za tym idzie, to wszystko tłumaczy, no chyba, że nawet nie wiesz, jak owy "narkotyk" wpływał na osobę, która go zażyła i jak diametralnie wówczas ją zmieniał.

A jeszcze co do tej bzdury "Za taką kasę to powinien uruchamiać się głośny alarm, pojawiać w ciągu minuty SECURITY, policja czy coś w tym stylu", - ręce opadają... Włamywacze/złodzieje na całym świecie słyną właśnie z omijania WSZELKICH zabezpieczeń i alarmów, a tu nagle takie rozważanie na poziomie przedszkola... no chyba, że to taki żarcik z Twojej strony? :D

ocenił(a) film na 8

Może dopiero jak "Rica_2" zażyje NZT to zrozumie intencje twórców filmu i przebieg fabuły ;)

PS: zaraz na samym początku filmu była scena, w której widać, że monitoring i system bezpieczeństwa został rozwalony.

ocenił(a) film na 6

Bez urazy, ale to raczej ty czegoś nie zrozumiałeś. Po pierwsze: Na ,,cudownym" narkotyku był tylko szef, a nie pozostali dwaj. Po drugie: Jeżeli widziałeś ten film to powinnieneś zauuważyć, że najpierw rozwalili pancerne drzwi do domu za pomocą pilarki i potem to samo z sejfem... Choćby nie wiadomo jakie prochy brali to jest to absolutnie niewykonalne.

użytkownik usunięty
Rudolfo

Jak śmiesz tu publicznie robić z siebie totalnego debila i jeszcze próbować mnie w to wciągać, skoro WYRAŹNIE napisałem, że "Więc zacznijmy może od tego, że coś takiego, jak "trzej debile włamują się do niego w trzy minuty" w ogóle nie miało miejsca, gdyż jeśli już, to dwóch debilów oraz ich szef na NZT"

Po czym TY piszesz m.in. "Po pierwsze: Na ,,cudownym" narkotyku był tylko szef, a nie pozostali dwaj"

Więc... Odnosisz się do czyjejś wypowiedzi, a nawet nie chciało ci się jej uprzednio UWAŻNIE przeczytać..? :D

Reszty nawet nie komentuje, bo już i tak za dużo czasu na ćJeBjE zmarnowałem...



ocenił(a) film na 6

Ten komentarz świadczy jedynie o twoim poziomie umysłowym.

użytkownik usunięty
Rudolfo

Akurat ten "raczej" o twoim, jakbyś nie zauważył... :D

Następnym razem, zamiast robić z siebie większego matołka, niż się jest, zalecam najpierw nauczyć się czytać ZE ZROZUMIENIEM, to nie boli, a może sporo wstydu zaoszczędzić ;)

ocenił(a) film na 6

Dlaczego ,,raczej" piszesz w cudzysłowie? Gramy przyjacielu w dwóch różnych ligach. Jak wyjdziesz z piaskownicy to możemy wrócić do dyskusji. Adieu.

użytkownik usunięty
Rudolfo

Po to, żeby upewnić się, że jesteś debilem ;) I tym też się różnimy, bo ja w nic nie gram, bo nie muszę :) Jeżeli tkwię w piaskownicy, to ty najwidoczniej we własnym gównie po same uszy, skoro nawet nie jesteś w stanie załapać tego, co czytasz... NaRa.

ocenił(a) film na 6
rica_2

Masz absolutną rację. Do tego otwierają pancernę drzwi i sejf za pomocą pilarki... Litości...

ocenił(a) film na 7
rica_2

za 8 baniek masz w pakiecie S.W.A.T , KOMANDO FOKI,MARINES,BLACH HAWCKI, PANCERNIK MISSOURI ,B2 i f-22 patriot

deconstramus

A kto powiedział milionów? mnie wydaje się,że chodzilo o 8,5 tys $ za dobę...nie kupował tylko wynajmował.

ocenił(a) film na 6
michal147

Chodziło o miliony ;)

ocenił(a) film na 6
deconstramus

I kupon zniżkowy na łopatkę wieprzową w lidlu:)

ocenił(a) film na 10
rica_2

Chodziło oto że ten typek też miał tą tabletke poprzez strzykawke, dlatego wiedział jak się włamać do jego mieszkania

ocenił(a) film na 8
rica_2

Generalnie film fajny, ale faktycznie takie pierdoły męczą łepetyne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones