PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 482 899
ocen
7,5 10 1 482899
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Często oglądam tylko pierwsze dwadzieścia minut, bo początek jest niepowtarzalny. Nie wiadomo o co chodzi i gdzie czai się wróg. Scena w podziemiach mrozi krew w żyłach itd.
Jest to jeden z najlepszych filmów z gatunku o zombie. Co istotne, to to,że one są drapieżnikami myślącymi, a nie tłem dla psychologicznych gier ludzi normalnych, tak jak w Walking Dead. Bardzo dobrze nakręcony, i ten pies, wierny obrońca i bohater. Miasto opustoszałe, ludzie opuszczeni, jest to temat wielu filmów ostatnio. Być może, my jako ssaki wyczuwamy nadciagajacą katastrofę.

ocenił(a) film na 10
satie

No i Smith. Generalnie jest płytkim aktorem komediowym, ale jakoś tutaj dał czadu. Świetny motyw poetycki z motylkiem, chwyta za serce. Końca też nie spier....i, na szczęście. Zakończenie to mocna strona filmu. Ja muszę przyznać, że ja mam świetną pamięć do filmów, a jeżeli chodzi o ten, nie pamiętałam kompletnie końca. Tylko pierwsze sceny. Nakręcony w 2007, oglądany w 2019. Nie starzeje się. My musimy podejść do tych filmów, jak do zapowiedzi określonej epoki. Nasz gatunek coś przeczuwa. U nas mają być susze i klimat śródziemnomorski. Drzewa schną i przewracają się już teraz, aż zal patzreć.Za 15 lat ludzi dręczyć bedzie brak wody na masową skalę. Uprawy w Polsce zanikną, roślinność się zmieni, poszycie itd. To są zmiany, które nas przetrzebią, system się zapadnie w taki czy inny sposób. Mad Max, to jest film o nas w przyszłości, to są wszystko filmy o nas. Woda to życie. Przyszłe pokolenia mogą dożyć rzeczywistości postapokaliptycznej, bez gwarancji czegokolwiek. Gdy ludzie bedą chodzić po rozsypancyh byle gdzie pieniądzach szukajac drugiego człowieka albo wody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones