PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463907}
7,1 4 468
ocen
7,1 10 1 4468
7,2 6
ocen krytyków
Jeszcze nie wieczór
powrót do forum filmu Jeszcze nie wieczór

skąd ten zachwyt?

ocenił(a) film na 4

Moim zdaniem film ten to niezasadniona mieszanka elementów pseudodokumentalnych (codzienne życie aktorów-weteranów, świat młodych hip-hopowców...) i wątków przypominających hollywoodzki badziew ( cudowne pojawienie się czarnego pudla, romans głównego bohatera z młodą kucharką)"wzbogacona" o absurdalne nawiązania do klasyków literatury ("Faust" i "Hamlet")i motyw teatru dominujący nad filmową rzeczywistością. Miało byc ambitnie, wyszło kiczowato- brak powiązań między poruszanymi wątkami i do tego nic niewyrażajace zakończenie - zero ogólnego konceptu...Głębokich przesłań tam nie odnalazłam, film można streścić w zdaniu: "życie ludzkie przemija, starzejemy się, zmieniamy.".To nie filozofia, to banał pod otoczką czegoś wiecej. Nastawiałam się na "ochy i achy", wyszłam z kina ze zniesmaczona miną. Aktorzy- może sprawdzają się w teatrze, ale na pewno nie w filmie... z nielicznymi wyjątkami, sztuczni i napuszeni. Kolejny polski dramat o niczym.( Nie twierdzę, że wszystkie takie są- np. temat przemijania został wspaniale ukazany w bardzo podobnym tematycznie filmie "Pora umierac".)

ocenił(a) film na 7
zingarina

Ciekawe jest to,że np.Ty ocenasz ten film jako kicz a recenzenci np.jako kicz widzą "Pora umierać".Pamietam,że oglądałem tamten film ale chyba niecały więc na razie się nie wypowiadam.O ile jednak pamietam w tamtym filmie starość została wyidealizowana.Tu mamy więcej prawdy.

ocenił(a) film na 10
zingarina

Przestan pic ....

ocenił(a) film na 5
zingarina

Trafna opinia. Co do reżysera - ma on więcej dobrych chęci niż talentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones