PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473313}

Jezus Chrystus Zbawiciel

Jesus Christus Erlöser
7,3 481
ocen
7,3 10 1 481
Jezus Chrystus Zbawiciel
powrót do forum filmu Jezus Chrystus Zbawiciel


"Jestem tu, żeby opowiedzieć najbardziej poruszającą historię w dziejach ludzkości: historię życia Jezusa Chrystusa.

Nie, nie tego Jezusa ze szpetnych kolorowych obrazków. Nie tego o chorobliwie żółtej skórze, z którego obłąkane społeczeństwo zrobiło największą kurwę wszechczasów, perwersyjnie i bez czci wlokąc za sobą na krzyżach jego padlinę. Nie mówię o boskiej paplaninie, o płaczliwych pieśniach kościelnych. I też nie o tym Chrystusie, którego zgniłe pocałunki brutalnie budzą dziewczynki przed pierwszą komunią z lubieżnych snów, by potem siusiając umierały ze wstydu i obrzydzenia.

Mówię o innym człowieku: niespokojnym, tym, co karze nam się zmieniać - teraz i zawsze! O poszukiwaczu przygód, nieustraszonym, wolnym. O tym najbardziej nowoczesnym z ludzi, który raczej pozwoli się zmasakrować, niż zgnije żywcem z innymi. Mówię o tym człowieku, który jest taki, jakimi sami byśmy chcieli być. Ty i ja."

fragment autobiografii K. Kinskiego JA CHCĘ MIŁOŚCI w przekładzie Marzeny Wasilewskiej

Vuzz

"I też nie o tym Chrystusie, którego zgniłe pocałunki brutalnie budzą dziewczynki przed pierwszą komunią z lubieżnych snów, by potem siusiając umierały ze wstydu i obrzydzenia."

Nie wiem, czy Kinski w swej autobiografii trudził się takimi drugorzędnymi szczegółami, jak dodawanie przypisów, lecz chciałabym zauważyć, iż powyższy fragment jest wręcz dosłowną trawestacją utworu Rimbauda „pierwsza komunia” (ubolewam, ale nie potrafię znaleźć go nigdzie na sieci, więc musicie wierzyć mi na słowo.) I tam, młode usta dziewczęcia
„ mrowią się zgniłymi całusami Chrysta”.
A może to tylko koincydencja dwóch szaleńczych umysłów, kto wie.

damageshealth

A może raczej - jak twierdzi jego córka, Pola - autobiograficznym samooskarżeniem: od 5 roku życia była ona bita i gwałcona przez tatusia...

damageshealth

''Pola Kinski twierdzi, że była molestowana przez ojca od piątego roku życia. Zaczęło się od namiętnych pocałunków. Pierwszy raz miał ją zgwałcić, gdy była dziewięciolatką, w hotelu w Monachium. W wywiadzie dla tygodnika „Stern” Pola wspomina, że miała wtedy na sobie sukienkę do pierwszej komunii.''
źródło: http://swiat.newsweek.pl/klaus-kinski--genialny-pedofil,100389,1,1.html

damageshealth

Jezeli kogos by tointeresowalo to wiersz "Pierwsza komunia" znajduje się w tej książce - Artur Rimbaud Wiersze. Sezon w piekle. Iluminacje. Listy. Artur Międzyrzecki Wydawnictwo Literackie, 1993. Niestety nie mogę go znaleźć w innych wyborach jego poezji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones