PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6583}

Jezus

Jesus
6,8 741
ocen
6,8 10 1 741
Jezus
powrót do forum filmu Jezus

Jest już podobny temat przy filmie "Jezus z Nazaretu",ale jest on niepoprawny.


Pierwszym filmem był film podobnie jak "PASJA" czy "GOLGOTA" skupjający się głównie na męce Chrystusa "LA PASSIONI DEL CHRISTO" z 1896 roku.Film nie cieszy się popularnością,ponieważ jest bardzo niedokładny.

Drugim filmem był także włoski film "ŻYCIE JEZUSA" zrealizowany w 1902 roku.Film mimo poprawek obrazu,dubbingu i małych poprawek scenografii na komputerze dalej jest bardzo kiepski,bo widać,że sztuczny.



Trzecim filmem był 60-minutowy,bardziej już dokładny i ciekawszy film "FROM THE MANGER TO THE CROSS" z 1912 roku.Obecnie dostępny na DVD także w polsce.Tak jak "ŻYCIE JEZUSA" dubbingowany,poprawka ekranu it.,ale i tak może wydawać się bardzo staroświecki.Dla mnię osobiście jest bardzo ciekawy.Mogłoby się obyć bez dubbingu,bo muzyka jest bardzo stosownym uosobieniem ekranu filmu.


Kolejnym filmem był już 2-godzinny film "CHRISTUS" zrealizowany w Austrii w 1916 roku.Od tego czasu dalej dostępny na DVD,ale nie ma poprawek.To może być i plusem i minusem.Wiadomo,że jak się rozumie,to jest lepiej,ale też mi wystarczy sama muzyka,bo jak już pisałe,jest ona uosobieniem nastroju filmu.


Następny film to "KRÓL KRÓLÓW" z 1927 roku.Niektórzy uznawaja go za "przepiękny",ale to są same nudy.Nawet godziny nie oglądałem,bo mnię znudził.


Kolenym,dalej czarno-bałym,ale przynajmniej z głosem i z muzyką (taki właśnie lubię) "GOLGOTA" z 1935 roku.Wymieniłem już ten film przy pierwszym.Może dlatego mi się nie podobał,bo jest za mało wiarygodności.


Lata 40 i 50 były pustką uzupełnioną w latach 70.


W roku 1961 Ameryka utworzyła dopełnienie "KRÓLA KRÓlÓW".Mimo że z 1961 roku,zdecydowano,że jest dopełnieniem do filmu niemego,więc musi być niemy.Jest zrealizowaniem,a nie filmem,więc mało ciekawy.


Rok 1964 był rokiem wyprodukowania filmu "EWANGELIA WG.MATEUSZA".Był to film,który był emitowany najczęściej we Włoszech (w Polsce tylko raz,bo w Wielki Piątek tamtego roku),więc "przypadł do gustu" Pawłowi VI.


W 1965 roku powstała "OPOWIEŚĆ WSZECHCZASÓW".Film nie dorównuje późniejszym,ale jak na tamte czasy to film rewelacyjny.Polecam dla wielbicieli starego kina.


W 1973 roku powstał musical "JESUS CHRIST SUPERSTAR".Ja jakoś nie mam serca do musicali,więc dla mnię oczywista ocena-GNIOT.


W 1977 roku powstał hit światowego kina postaci religijnej,dzieło mistrza filmów Franca Zefirelliego ponad 6-godzinny "JEZUS Z NAZARETU".Jest to zdecydowanie arcydzieło.Nawet nie trzeba oglądać,a już się wie.Nie było wtedy komputerów,więc wiadomo,że nie jest sztuczny ani drastyczny,czyli nawet dla najmłodszych.Polecam z całego sera.


W 1979 roku powstała "EWANGELIA ŁUKASZA".Film nosi tytuł "JEZUS",ale jest zrealizowany na podstawie Ewangelii Łukasza.Jest na pewno lepszy niż "EWANGELIA JANA",bo tamten film to tylko recytacja i ukazanie Ewangelii Jana.

W 1980 roku powstał film o Wielkim Piątku "DZIEŃ W KTÓRYM UMARŁ CHRYSTUS".Trwa ponad 3 godziny,ale nie ukazuje Męki Pańskiej w postaci zbawienia,lecz jako śmierć zwykłego człowieka.

W 1988 roku powstał film "OSTATNIE KUSZENIE CHRYSTUSA".Nie oglądajcie ci,którzy wierzyce w to,że jest jeden Bóg, Jezus jest Jego synem,bo ja w to wierzę,obejrzałem i zacząłem się zastanawiać jak można zrobić takie bluźnierstwo.

W 1991 roku powstał drugi musical.Ocena oczywiście tak,jak ja oceniam musicale.

W 1999 roku Ameryka utworzyła film "JEZUS".Także Francja utowrzyła film w tym samym roku i o tym samym tytule.Oba są kiepskie,ale ten francuski chyba gorszy,bo jest w trybie opowiadania.

W 2000 roku współpraca Wielkiej Brytanii i Rosji utowrzyła film animowany "SPOTKANIE Z JEZUSEM" ukazujący najważniejsze momenty z Jego życia.Ukazuje go i w postaci człowieka i Syna Bożego.W tym także roku film "JEZUS"(1979) wyszedł na DVD.

W 2003 roku "EWANGELIA JANA",czyli "OPOWIEŚĆ O ZBAWICIELU".Tak,jak pisałem przy filmie "EWANGELIA ŁUKASZA(JEZUS)".Już wtedy było głośnmo o "PASJI" zrealizowanej przez Mela Gibsona.

Filmem z 2004 roku jest oczywiście "PASJA".Podobnie jak "GOLGOTA" czy "LA PASSIONI DO CHRISTO" skupia się na Męce Pańskiej.


Dalej w 2005 roku wyprodukowano film "DZIECIĄTKO ZWANE JEZUS" o dzieciństwie Jezusa kończący się z momentem chrztu Jezusa.

W 2008 roku telewizja HBO i BBC wyprodukowała nową "PASJĘ".Wyemitowana wczoraj i przedwczoraj na HBO.

Ruszyły zdjęca do filmu "JEZUS CHRYSTUS".Zaplanowano rok wydania jako 2011.Ma on realizować z filmem "JEZUS Z NAZARETU",ale pewnie mu się nie uda.


TYLE.POMINĄŁEM COŚ?ZOSTAWIAĆ WIADOMIŚCI,A DOPEŁNIĘ.

symusi

I jeszcze lista innych filmów religijnych nie o Jezusie

W 1923 roku powstał film "DZIESIĘĆ PRZYYKAZAŃ".Nie oglądałem,ale mogę stwierdzić,że jest dobry.Mojżesz to jedna z moich ulubinych postaci biblijnych.

Kolejny to następne "DZIESIĘĆ PRZYYKAZAŃ" z 1956 roku.Film nie przedstawia Mojżesza takiego,jakim był,ale takiego,jakim nie był.

Kolejne to jakiś o Starym Testamencie,a tytuł zapomniałem z 1960 roku.

Następny to "I PRZYSZEDŁ CZŁOWIEK" z 1965 roku opowiadający o dzieciństwie Jana XXIII.

Następny to "MOJŻESZ PRAWODAWCA" z 1975.Nie oglądałem,więc nie oceniam.


Potem "Z DALEKIEGO KRAJU" z 1981 roku opowiadający o życiu Karola Wojtyły do wyboru na papieża.

Następny to niezbyt ciekawy,kolejny o papieżu "PAPIEŻ JAN PAWEŁ II"z 1984 roku.


"APOSTOŁ JAN" z 1989 opowiada o dziejach jednego z najważniejszych apostołów Jezusa.

"JÓZEF" i "ABRACHAM" z 1994

"MOJŻESZ" z 1995

"MARIA,MATKA JESUSA" z 1999

Rok 2000 to rok powstania wielku filmów religijnych:
MARIA Z NAZARETU
JÓZEF Z NAZARETU
DAVID
SALOMON

W 2005 roku powstały:
JAN PAWEŁ II:NIE LĘKAJCIE SIĘ
JAN PAWEŁ II
KAROL-CZŁOWIEK,KTÓRY ZOSTAŁ PAPIEŻEM
2006:
KAROL-PAPIEŻ,KTORY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM

symusi

Fajny temat. Ładny zbiorek ;]
Omieszkałeś prawdopodobnie jeszcze wiele pozycji. Na poczekaniu przychodzą mi na myśl 2 tytuły odnośnie filmów "nie o Jezusie":
Ojciec Pio - zarąbista produkcja włoska, oraz
Franciszek - słabszy, ale warto obejrzeć ze względu na "Miki Rurkę", który gra rolę tytułową.

ocenił(a) film na 5
symusi

tak wiele z tych filmów ma niewiele wspólnego z Ewangelią...

kojom

mam pytanie- jakie znacie filmy przenoszące postać Jezusa do współczesnych czasów? (o ile takie w ogóle istnieją...) będę wdzięczna za info;)

Elaine_2

Witaj Elaine. Natrafiłem na Twoje pytanie w/s filmów przenoszących postać Jezusa do współczesnych czasów. Możesz proszę skokntaktować się ze mną? Pozdrawiam.

ChrisMTL

Wiele lat temu ogladalam uwspolczesniona historie Jezusa, film, ktory wowczas bardzo mi sie podobal i chcialabym obejrzec go ponownie, niestety za nic w swiecie nie moge sobie przypomniec tytulu. wydaje mi sie, ze powstal w poznych latach 80-tych, albo na poczatku 90-tych (to drugie bardziej prawdopodobne). gdyby ktos zamiescil liste filmow odpowiadajacych mojemu wyjatkowo skromnemu rysopisowi, bylabym bardzo wdzieczna :)

sagrada_g

hmm... a nie był to przypadkiem film "Operacja Judasz" (http://fdb.pl/film/152066-operacja-judasz) ?
to niestety jedyny tego typu film który kojarzę...

Elaine_2

tak, to to, dziękuję Ci bardzo :)

sagrada_g

Szukałem tytułu tego filmu chyba od drugiej połowy lat 90. - dobrze że wyszukiwarka google skierowała mnie tutaj ;) :D

symusi

"Monty Python - Żywot Briana" ;-P

A co do słów:

"W 1988 roku powstał film "OSTATNIE KUSZENIE CHRYSTUSA".Nie oglądajcie ci,którzy wierzyce w to,że jest jeden Bóg, Jezus jest Jego synem,bo ja w to wierzę,obejrzałem i zacząłem się zastanawiać jak można zrobić takie bluźnierstwo."

Generalnie, oceniam film jako głęboko ludzki, w przypadku osób wierzących raczej pogłębiający wiarę, bo Jezus został przedstawiony jako postać bardzo bliska człowiekowi, ze swoimi słabościami i siłą. Słowo "bluźnierczy" może paść jedynie z ust osób ślepo zapatrzonych w doktrynerską naukę Kościoła Katolickiego z jego wszystkimi irracjonalnymi dogmatami, które bardzo często rozmijają się z istotą chrześcijaństwa.

David_Ames

Popieram w 100% i zastanawiam się jak można opowiadać takie bzdury, że ten film to bluźnierstwo. Jeśli ogląda go wierzący inteligentny człowiek to nie może przejść obok niego obojętnie. Jakież może być większe poświęcenie od zostawienia tego co każdy człowiek ukochać może najbardziej czyli własnego szczęścia i rodziny. A że scenariusz nie jest zgodny z literą Biblii no cóż to tylko ludzie zdecydowali które ewangelie są właściwe a które należy zniszczyć.

symusi

Słyszałem o filmie, w którym naukowcy odnajdują grób i kości Jezusa i przedstawione są następstwa wycieku tej informacji. Czy może ktoś zna tytuł?

MrLajceps

The Body z 2001 r. ( w polskiej wersji - Pytanie do Boga)

MrLajceps

Gdzie sa kosci Jezusa,Przebacz Panie Boze.

symusi

Oglądałąm kiedyś film o człowieku, który był między innymi Jezusem. Człowiek ten nie starzeje się od zamierzchłych czasów. Tylko nie pamiętam teraz tytułu tego filmu - może ktoś kojarzy?

Silaqui86

Silaqui86 ten film to: Man from Earth -> http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+z+Ziemi-2007-322665

symusi

Witam. Szukam filmu - oczywiście chodzi o postać Jezusa. Wydarzenia dzieją się w obecnych czasach. Pewien człowiek przywędrował do małego miasteczka. Tutaj dam teraz kilka scen, które pamiętam. Dostał jakieś zlecenie od kościoła by zrobił jakąś rzeźbę. Niósł duży kawał drzewa. Była jeszcze taka scena gdzie pewien człowiek spadł z czegoś tam (chyba to było w kościele) i ten go uzdrowił oczywiście. Dotknął w pierś pewnego księdza i ten w niego uwierzył iż jest Jezusem. Sam koniec był taki, że odwiedził Papieża i nagle zniknął. Dzięki serdeczne jeśli ktoś zna tytuł :)

2good4u

Hej:) kiedy byłam mała to oglądałam świetny film o Jezusie....tak strasznie mi się podobał że d dzis pozostały mi w pamięci niektóre z sceny z tego filmu, ale niestety za nic nie mogę sobie przypomnieć jago tytułu...moge powiedziec tylko tyle że ostatnią sceną było to, że aktor, grający Jezusa wychodzi na ulice juz w normalnym ubraniu- dzinsowa koszula i podbiegają do niego dzieci i on je przytula i tak kończy się film. Jest też bardzo długi pamietam, że emitowali go przez 3 dni. Szukałam go już wiele razy ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć...;/ czy ktoś może mi pomóc??

ocenił(a) film na 5
melman_13

http://www.filmweb.pl/film/Jezus-1999-6583 to ten film, ale jest kiepski i nie ewangeliczny chwilami nawet nieznośny

kojom

hm, ja bym powiedziała,ze trochę ubarwiony, a nie zaraz nie ewangeliczny no ale.. mimo to podobała mi się postać samego Jezusa w tym filmie, chyba to najlepszy jego element ;)

użytkownik usunięty
melman_13

Ten film nosi tytuł "Jezus"

2good4u

Odpowiedź do 2good4u: Film, o który pytasz nosi tytuł "JOSHUA".

symusi

"W 1979 roku powstała "EWANGELIA ŁUKASZA".Film nosi tytuł "JEZUS",ale jest zrealizowany na podstawie Ewangelii Łukasza.Jest na pewno lepszy niż "EWANGELIA JANA",bo tamten film to tylko recytacja i ukazanie Ewangelii Jana."

Co Ty opowiadasz? Opowieść o Zbawicielu, czyli Ewangelia Św. Jana to wybitny film, absolutnie nie jest to tylko recytacja; owszem występuje narrator, ale są i dialogi i fabuła na podstawie Ewangelii Św. Jana. Ponadto wspaniała ściezka dźwiekowa - wykorzystano instrumenty muzyczne, których używano w czasach Chrystusa. To, że film wiernie oddaje treść Ewangelii Św. Jana, a nie ubarwia jej czy zmienia - jest tylko zaletą filmu, wszak Ewangekia Janowa jest niezwykłą, o wielkich walorach artystycznych i literackich. Film w cudowny sposób ją przybliża. Aktorzy stworzyli wyjątkowe kreacje - reżyser zaangażował najwybitniejszych aktorów teatralnych. Film naprawdę godny polecenia i obejrzenia.

symusi

dodałabym jeszcze Video z Jezusem

SnapeForever

hmm a może ktoś pamięta tytuł filmu o Jezusie gdzie pod koniec jest przedstawiony w realnych czasach czyli w XX wieku

Strus84

wskrzeszam temat. Był taki film, gdzie ostatnia scena przedstawiała jak Jezus już w czasach współczesnych wychodzi do dzieci, które biegną do niego. Wydaje mi się, że w tej scenie Jezus ma kolorową koszulę. Kojarzy ktoś, co to za film?

Lullus

No właśnie o tym samym filmie mówimy, niestety nie pamiętam nazwy jego ani roku w którym go widziałem, ale jest tak jak go opisujesz, jak ktoś wie o jakim filmie mówimy prosimy o tytuł jego.

Strus84

http://www.youtube.com/watch?v=sO0yX7Y-xtU&feature=related to film jesus z 1999r. http://www.filmweb.pl/film/Jezus-1999-6583

symusi

Wiesz może z jakiego filmu o jezusie jest ten gif?
http://jebzdzidyf.pl/obrazek/77540

symusi

Symusi, albo się poucz, albo nie bredź. Jaki dubbing w latach 1898 czy 1902 ? Jaka obróbka komputerowa? Chyba się urwałeś z choinki. Film z 1902 to "La vie et la passion de Jésus Christ" Ferdinanda Zecci (Francja, Pathe) zrealizowany w 1903. Błędy jakie wsadziłeś dyskredytują cię jako badacza (...Kolejnym filmem był już 2-godzinny film "CHRISTUS" zrealizowany w Austrii w 1916 roku.Od tego czasu dalej dostępny na DVD...) DVD w roku 1916 ?!!!! Obudź się , facet! Dalej nie będę się zgłębiał, bo żęś popełnił jeden wielki bełkot , o błędach ortograficznych i stylistycznych nie wspomnę. Podręcznik do polskiego w garść i nie męcz ludzi!

symusi

dzięki jak będę mieć czas to ocenię je wszystkie na 1

lolexX123

ostatnie kuszenie chrystusa polecam napewno nie ocenisz na 1 cgyba ze jestes ortodoksyjną katoliczką. Polecam też horror psychologiczny "Antychryst". Oba filmy "wyklęte" przez instytucję kościelną ..warto zobaczyc co było powodem

MySlaws

Antychryst faktycznie niezły film. skoro polecasz te ostatnie kuszenie to chętnie zobaczę :)

lolexX123

Wiele lat temu na lekcji religi na początku lat 80's,ksiądz wspominał o filmie w którym Jezus idzie z krzyżem ulicami Nowego Jorku,zamiast żołnierzy rzymskich stoją policjanci.Czy ktoś może zna tytuł tego filmu ? Film prawdopodobnie z lat 70 lub 80 - tych

OZZY6986

"Jezus z Montrealu"

symusi

Hej,
Liczę na waszą pomoc. Film, który oglądałem w gimnazjum, a więc sprzed roku 2007, opowiadał o Jezusie Chrystusie. Wydawał się filmem nowym, najprawdopodobniej stworzony po 2000 roku. Wiem, że w filmie pojawił się Barabasz jako dowódca izraelskich rebeliantów, których Jezus spotyka jeszcze przed sądem u Piłata.
Pamiętam dokładnie scenę, w której Jezus i Apostołowie są w jakiejś wiosce, gdzie wjeżdża konno Barabasz i jego ludzie i rozpoczyna się między nimi rozmowa.

Dziękuję bardzo za pomoc.

ocenił(a) film na 10
symusi

Dużą masz wiedzę o tych filmach. A kojarzysz coś z moich tytułów ?
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Trzy+filmy+o+Jezusie+Chrystusie,2762214

underground73

Spotkanie 2010 był wymieniony?

symusi

Był jeszcze "Barabasz" z 1961 r. z Anthony Quinn'em w roli tytułowej.

symusi

szukam filmu, domniemywam że chodziło o Jezusa w nim, bo w ostatniej scenie (chyba w ostatniej) pokazują mężczyznę w grocie, który ma przedziurawione dłonie, Kompletnie nie pamiętam o co chodziło w tym filmie, ale byłam przekonana, że to "Pytanie do Boga", ale to nie tn film. Film mógł być w podobnej tematyce, choć jedyne co pamiętam to tą ostatnią scenę...

symusi

Odkopuje temat, prosze o pomoc w znalezieniu filmu ktorego fragmenty obejzalem bedac dzieckiem, pamietam tylko fragmenty fabuly, naukowcy odtwarzaja genetyc z nie chrystusa z dna z jego kosci, archeolog i jakas kobieta szulaja jakiejs puszki z tymi kośćmi wlasnie chyba, kobieta ginie zasypana w jakiejs grocie, a on po obejzenou taśmy z kamery uswiadamia sobie ze jest jezusem, prosze o pomoc.

Z góry dziękuję.

Jakub_Torba

Też go szukam, oglądałam jako dziecko i nadal o nim myślę ://

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones