PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31674}

John Q.

John Q
7,5 124 632
oceny
7,5 10 1 124632
6,1 10
ocen krytyków
John Q.
powrót do forum filmu John Q.

to trzeba było kupić sobie wiadomo, ale ubezpieczenia zdrowotnego to już się nie chciało kupić. amerykanom w dupach się poprzewracało od tego dobrobytu. najpierw iphone, auto, a ubezpieczenie nieważne. a potem idzie taki i terroryzuje ludzi bo jemu się należy za cudze.

ocenił(a) film na 6
krupy

Sęk w tym, że John Q cały czas uważał, że te ubezpieczenie jest. Widać, że chyba nieuważnie oglądałeś albo post napisany pod tezę.
Poza tym:
Samochody i domy to w USA taniocha, zresztą przecież już na początku jest powiedziane, że jego rodzina ma poważne problemy finansowe - za jeden samochód nie została zapłacona jakaś rata i został odebrany, dom równie dobrze mógł być odziedziczony/wynajmowany(odrobiny początku nie widziałem, więc to też moglo być wyjaśnione) - w Polsce jest to prawie niespotykane, ale w USA wynajem mieszkań i domów jest bardzo popularny. Nie pochwalam tego co zrobił, ale służba zdrowia w USA jest chora(w takiej Polsce też ale z innych powodów). Poza tym cały czas uważał, że ma pełne ubezpieczenie!
Film przedstawia niesamowicie istotny problem przed 'Obamacare' - ubezpieczenia nie miało dziesiątki milionów Amerykanów, dodatkowo 50% bankructw w USA jest z powodu wydatków za leczenie. Teraz pewno się to trochę pozmieniało chociaż nie śledziłem tego tak uważnie. Z tego co wiem cudów jednak nie ma.
Poza tym jak powiedziałem jest to niezmiernie istotna kwestia, a przecież tak mało filmów ją porusza. Ile wysokobudżetowych filmów poruszała tę kwestię?

ocenił(a) film na 8
kozas15

Miło przeczytać na tym forum rzeczową odpowiedź.
Wczoraj po raz pierwszy obejrzałem ten film i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. A o głównym bohaterze z pewnością nie można powiedzieć tego co napisał krupy.

ocenił(a) film na 3
kozas15

Nie rozumiem tego zdziwienia, że jak są biedni to nic im nie przysługuje. Oni są prawie jak bezdomni! Kogo interesuje życie jednego czarnego biednego dziecka? Takie jest życie i jak ktoś się jeszcze z tym nie pogodził to znaczy, że sam nigdy nie był w takiej sytuacji. Według mnie film robiony dla dziewczyn, żeby miały sobie do czego popłakać jeśli mają na to ochotę.

ocenił(a) film na 5
kozas15

Dlatego właśnie na początku chciałam ocenić ten film nawet na 8. Pierwszy raz poruszona została tak dosadnie kwestia ubezpieczeń w Stanach. A potem okazało się, że to strasznie słaby film jest. Nie można z widza robić aż takiego przygłupa i karmić tak słabymi tekstami, dialogi strasznie marne, scenariusz równia pochyła w dół. Ogólnie film aż szkoda, że tak słaby.

ocenił(a) film na 5
kozas15

Poza tym zakładnicy powinni być trochę jednak przerażeni, a nie rozbawieni jak uczestnicy Familiady. Tyle.

ocenił(a) film na 7
krupy

W filmie było powiedziane, że nie mają własnego domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones