PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 114 614
ocen
7,7 10 1 114614
6,7 58
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

Nie wiem, co więcej mogę napisać o ludziach, którzy profesjonalnie oceniają ten film np. na 3...

użytkownik usunięty
magik30

Ale ty wiesz ,że było pełno dobrych niemców którzy ukrywali żydów ? Xddddd, co do twojego prymitwnej oceny nawet się nie odniosę bo nie masz pojęcia o czym mówisz

ocenił(a) film na 3

typowa wypowiedz lewaka. Ogólnikowo i bez merytorycznej wypowiedzi. Nie zaśmiecaj forum jak nie masz nic sensownego do powiedzenia

użytkownik usunięty
magik30

Twoja wypowiedź nie ma nic związanego z merytoryzmem, jest głupia jak cholera i zaśmieca to forum a nie moja, podobnie jak twój post o tym filmie. Ja rozumiem ,że przeciętnemu prawakowi typu"jEbaK pEdaUF i iSlAm" jak ty ten film nie podejdzie bo nie dość ,że nie ma wystarczająco rozwiniętej umiejętności rozumienia sztuki żeby móc w ogóle zrozumieć ten film to do tego on takich nienawistników jak ty, ośmiesza uprzedzenia których wspierasz pewnie pełno (podejrzewam ,że bardzo się ucieszyłeś kiedy usłyszałeś o strefach wolnych od, szkoda tylko ,że brakuje ci samoświadomości i nie wiesz ,że to niepokojąco przypomina sytuację z 1933), zresztą, patrząc na twoje oceny to się nie dziwię tym bardziej ,że coś takiego mogło ci się nie spodobać lol. Gość który wyreżyserował, napisał scenariusz i zagrał Hitlera ( a w zasadzie to wyobrażeni 10 letniego chłopca o Hitlerze, podejrzewam ,że to też do ciebie nie dotarło) jest dosłownie POLINEZYJSKIM ŻYDEM a Mel Brooks (żyd walczący na IIWŚ) jasno powiedział ,że bardzo lubi ten film, ba, jest pełno artykułów z żydowskich stron które wspierają ten film. Pomyśl sobie, jeśli nawet żydzi nie mają z nim problemu, to może jednak z tobą jest coś nie tak, hmmm ?

ocenił(a) film na 3

Och jak ja kocham otrzymać od lewaka ciepłe słowa. Odpowiem tylko na końcową twoją wypowiedź bo wcześniej były słowa nienawiści kierowane w moją stronę.

Żydzi do dziś podziwiają Niemców, robią z nimi interesy itd itd. Za Zbrodnie obarczyli nazistów no i Nas. Nie dziwię się, że film może się podobać.

użytkownik usunięty
magik30

To jest zdecydowanie jeden z najgłupszych komentarzy jakie przeczytałem od dłuższego czasu.

A film się podoba bo jest innowacyjny i unikalny w przedstawianiu tamtego okresu widzianego z perspektywy dziecka będącego po tej "złej" stronie


Nie dziwię się ,że polskie prawaczki które nie mają zielonego pojęcia o tym jak interpretuje się sztukę są wykraczającą poza ich wąskie postzeganie świata są wkurzone na ten film. Idź oglądaj te swoje płytkie jak kałuża filmiki akcji i zostaw kino dla ludzi.

Jeszcze bardziej dziwi mnie ,że spodobał ci się Parasite - stricte marksistowski, anty kapitalistyczny film.

ocenił(a) film na 3

ja tam nic nie widziałem marksistowskiego ani anty kapitalistycznego ale pewnie na pewnym etapie lewackiego pojmowania świata to się ma zwidy. Rozumiem ze chcesz mnie uczyć kina w koncu jestem brunatnym faszystą prawda ?. Nadal będę twierdził że jojo gówno krzywdzi ofiary Niemców, to dla takich jak ty National G. puszcza para dokumenty o tym jak SSmani byli oszukani przez furhrerra :). Dobrze że polskie lewaczki rozumieją sztukę i potrafią ocenić co jest dobre a co złe. Pandemia wirusa ma jeden +. Wywróci się lewacka UE i rządy, które jak widać gołym okiem odpowiadają za dziesiątki tysięcy ofiar

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

lewak i jego przesłanie miłości - znów wyzwiska. Lewica to faszyzm XXI wieku niestety. Parasite pokazuje pewne patologie społeczeństwa Korei płd. Są zapewne przerysowane. Ja wiem ze ty tam widzisz walkę klas i proletariat :) Reżyser niestety nie miał litości dla komunistycznego raju czyli koreiii płn, którą wyśmiał (śmiałem się z tego strasznie). Dobrze ze ty jesteś na TY ze sztuką. Na tym kończę dyskusje bo twoja faszystowska nienawiść coraz bardziej zalewa to forum brunatnym ściekiem.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
magik30

' tragizm ludzi chorych na schizofrenię paranoidalną ', zdajesz sobie sprawę, że piszesz tu o dziesięciolatku, który najprawdopodobniej stracił ojca i siostrę? Schizofrenię... wyobraź sobie, że dzieci mają wyobraźnię, i nie jest to nic nadzwyczajnego, że mają wyimaginowanych przyjaciół. A dobro i zło jest relatywne. Niemcy ukrywający żydów (a byli tacy, oj byli), sprzeciwiali się prawu. Czy zatem można nazywać ich dobrymi? No i skończ waść z tą martyrologią, wszędzie tylko krzywdy i strata, oj my biedni, wszyscy nas tylko leją... Bycie beksą to też element bycia dzieckiem, a to już dorosłym nie przystoi. Czy widziałeś, by Rosjanie tak płakali po wojnie, choć padło ich dużo więcej? A Japończycy? Chińczycy? Film ma dawać rozrywkę, a nie wieczny płacz, i uwiecznianie obrazu wiecznych ofiar.

ocenił(a) film na 3
truegod

Dzień dobry, najwyraźniej nie zrozumiełeś filmu ani mojej wypowiedzi i zasadniczo niczego. Najakiej podstawie twierdzisz ze kogoś stracił ? :) . Po prostu tłumaczysz twórców. Moje stwierdzenie o Schizofremi było z przymróżeniem oka. Tak dzieci mają wyobraźnie - ten akurat zaprzyjaźnił się z Hitlerem. To jednak rzeczywiscie wskazuje że cierpiał na zaburzenia paranoidlane.

Już tyle razy na tym forum toczyłem batalie i coraz ciężej mi to przychodzi ale może komuś rozjaśnie coś w głowie. Tak byli tacy Niemcy, nawet był ruch oporu w postaci Stauffenberga :), który jeśli chodzi o Polaków to miał podobne podejscie do Hitlera.
Zapewne jakiś mały % ukrywał Żydów ale co do zasady Niemc kochali swojego wodza.
Ja nie płacze w żadnym momencie. Natomiast zwróciłem uwagę (czego ty nie potrafisz dostrzec), że film w szkodliwy sposób rewitalizuje katów. Jest to w myśl rządu Niemiec, który od lat stara sie zwalić winę na "nazistów" i przekonać , ze co do zasady Niemcy byli ofiarami. Nie nie byli - Adolf Hitler ze swoim programem doszedł do władzy w sposób demokratyczny w wyborach. Niemcy jako naród wspierali swojego wodza i wierzyli w ostateczne zwycięcstwo jak i ostateczne rozwiązanie. Robienie z SSmanów karykatury i śmiesznych ludzików jest obrzydliwe tak po ludzku. A jeśłi chodzi o bycie beksą to Żydzi mają odmienne zdanie co do twojego. Jeśli tylko chce sie wskazać iż Holocaust to nie tylko Żydowska tragedia reagują bardzo ostro i wręcz histerycznie. Ciekawe dlaczego ? :) Powiem ci - polityka. I ten film też jest polityką.

ocenił(a) film na 8
magik30

Witam. Wypowiedź, jak i film zrozumiałem, aż za dobrze. Nie jest to żadne fizyka jądrowa, a dosyć prosty w odbiorze obraz. Jeśli oglądałeś uważnie, wiesz, iż ojciec chłopca jest od co najmniej dwóch lat na froncie. Rodzina nie ma od niego żadnej wiadomości (a przynajmniej Jojo nie ma), więc dosyć łatwo tu uznać, iż chłopiec może raczej przypuszczać, iż już nie wróci. Wiemy że ma on siostrę, ale i tu pokój świeci pustkami, a matka Jojo wspomina żydówce, która była jej koleżanką o niej w sposób, po którym raczej jednoznacznie można uznać, iż zmarła.
Niemcy kochali swego Wodza. W zdecydowanej większości tak, bo i czemu mieli tego nie robić? Dla swego kraju zrobił on wiele, wyprowadził go z ruiny, zaprowadził 'porządek'. I nawet w kilka tygodni pokonał odwiecznego wroga - Francję, co jeszcze dekadę temu im się nie udało podczas krwawej, pierwszej wojny światowej. Zwykłym Niemcom żyło się wtedy zdecydowanie lepiej, jaki naród nie chwaliłby takiego przywódcy? Robienie karykatury z SSmanów to nic nowego. Już poczciwe Allo Allo tak ich przedstawiało. Ba, a Dyktator Chaplina? Czyż nie wyśmiewał Hitlera? A było to dzieło stworzone jeszcze za jego życia. Nie powiesz chyba, że tworzenie karykatury i śmiesznych ludzików tak było również po ludzku obrzydliwe?
A co do żydów, oni z tego zrobili po prostu dobry interes, więc dbają o to by mieć monopol na bycie 'ofiarami'. Zauważ, że przez pierwszych kilkanaście lat po wojnie, zwykli żydzi gardzili ocalałymi z obozów, pogardliwie określając ich 'mydłem', dopiero gdy zwietrzyli ile mogą na roli ofiar zyskać, rozkręciło się na dobre przedsiębiorstwo Holocaust, a ilość ofiar w obozach zaczęła drastycznie rosnąć.

ocenił(a) film na 3
truegod

Tak , tu się moge z tobą zgodzić. Bardzo wiele prawdy w twojej wypowiedzi jest. Mi nie chodzi o Żydów a Polaków. Własnie z tego powodu dla nie to idiotyczny film, który wybiela Niemców. Alo Alo to trochę inny kaliber. Generalnie rzecz biorac zachód znacznie mniej ucierpial z powodu niemieckich żolnierzy. Już nie pamietam dokładnie filmu, natomiast patrzył na to z dużym dystansem i mogłem coś tam pominąc. Trzeba zrozumieć jaki jest niemiecki cel - a cel jest prosty. II wojnę światową rozpętali naziści do spółki z Polakami. Niemcy byli ofiarami. Takie filmy mają temu służyć

magik30

Ode mnie to coś też dostało mocno naciąganą trójkę. Ten film wg mnie to jakieś gówno, mające na celu przedstawić Niemców i ich zachowanie w zabawny sposób. I niestety coraz więcej osób się na to nabiera, a to wynika tylko z nieznajomości historii, no i ogromnej propagandy mającej na celu ocieplenie wizerunku Niemców. Był film "Nazi matki, nazi ojcowie" teraz ten królik, no normalnie boki zrywać. Dla mnie, który "żyje obok Niemców od setek lat" nie ma nic w tym zabawnego. Poznałem ich prawdziwą naturę. Może dla kogoś kto z nimi nie miał do czynienia takie filmidła wydają się zabawne - dla mnie nie. Wiem jak Adolf doszedł do władzy, wiem co robili w moim "domu" w latach '40 ubiegłego wieku i wiem jak się fałszywie uśmiechali się po wojnie i wmawiali wszystkim, że w czasie wojny to oni byli w wojsku ale tylko na kuchni pracowali. Z mojej strony nie ma na takie "dzieła" pozwolenia.

ocenił(a) film na 3
japimacho

Dokładnie. a po drugiej stronie bieguna kolejni zbrodniarze. Co ciekawe oba narody sie doskonale rozumieją .... Tak jak powiedział Winston - co 50 lat nalezy profilaktycznie zbombardować

magik30

A myślisz, że w filmie Pianista (i w prawdziwym życiu), kto pomagał Szpilmanowi przez ostatnie miesiące powstania w Warszawie? Polak? Rosjanin? Otóż nie, to był Niemiec. A do tego kapitan.

ocenił(a) film na 3
Damon_Lynx

Fantastycznie :-) dobry niemiec, który był uciskany przez "nazistów". Wierze że byli tacy co pomagali i to w mundurach... Pewnie było bardzo wiele takich przypadków zwłaszcza gdy załamała sie niemcom ofensywa na wschodzie. Np w koncówce powstania warzawskiego każdy myślący oficer wiedział ze wojna jest przegrana i będzie rozliczany za zbrodnie wojenne. To warto bylo się jakoś zapisać pozytywnie :). Ja nie kupuje bajki o dobrych niemcach. Dzis mowili w w wydarzeniach na polsacie ze niemiecki zespól na jarmarku św dominika śpiewał wojenną piosenkę wermachtu. Oni wspominaja III Rzeszę z nostalgią.

magik30

Generalizacja to wróg dyskusji. Polacy pracowici, a ja leniwy. Polacy smutni, a ja wesoły. Niemiec zły, a znajdzie się też dobry. Są Ci, co wspominają 3 rzeszę i Ci, co chcą zmieniać historię, a później Rammstein śpiewa o niemieckim holocauście.

"Np w koncówce powstania warzawskiego każdy myślący oficer wiedział ze wojna jest przegrana i będzie rozliczany za zbrodnie wojenne. To warto bylo się jakoś zapisać pozytywnie :)" - tutaj zalatuje projekcją"

ocenił(a) film na 3
Damon_Lynx

Oł ! widzę ze psychologiczne podejscie. Sugerujesz wiec ze byli dobrzy niemcy ? to bardzo romantyczne.... Mam ci wymieniać niezliczone zbrodnie niemieckie ?. Przypominam tez ze Adolf doszedł do władzy w demokratycznych i uczciwych wyborach do władzy a naród niemiecki popierał swojego wodza bezkrytycznie do 41 roku czyli do czasu porażek na froncie. Tu nie ma zadnej projekcji kolego, niemiecki nacjonalizm, który jest przesiąknięty zbrodniami i krwią nie tylko z czasów II wojny światowej jest jak najbardziej prawdziwy.

ocenił(a) film na 8
brennt

Nie sugeruj się osobami, które są kupowane przez producentów polskich filmów, żeby podbić oceny :)

ocenił(a) film na 7
brennt

they overthinking! :) film był wzruszający

ocenił(a) film na 10
brennt

Daj spokój, to nie są profesjonalni krytycy. W większości są to pasjonaci kina, którzy z jakiegoś powodu dostali od filmwebu odznakę krytyka.

ocenił(a) film na 2
brennt

Ja bym tylko poprosił do pozostawienia komentarza tych z Państwa, którzy mają ochotę się podzielić jakimiś rzeczowymi argumentami, na podstawie których ten film was urzekł?
Obiecuję nie hejtować, nie ośmieszać i z kulturą traktować odmienne zdanie. Chciałbym tylko zrozumieć, z jakiego powodu ktoś mógł diametralnie inaczej odebrać tą produkcję, którą ja osobiście bardzo nisko oceniam.
Z góry dziękuję i zachęcam do wypowiedzi.

ocenił(a) film na 10
Scrach

Jak dla mnie film jest genialny. Ale trudno mi podjąć dyskusje, ponieważ nie jestem jak duża część osób tego forum - "powinienem być krytykiem". Dla mnie liczy się tylko i wyłącznie to co czuje podczas oglądania filmu. Na tym filmie świetnie się bawiłem i wzruszałem - targały mną emocje i wyszedłem z kina jak z restauracji po dobrym obiedzie - chwilowo spełniony.

ocenił(a) film na 2
Lanifar

UCzyli po prostu trafił w Twój gust? A nie odebrałeś tego, że twórca robi sobie jaja z niemieckich dzieci które zginęły broniąc III Rzeszy przed Aliantami? Bo ja trochę to tak odebrałem i gdyby to był film o polskich małych powstańcach to chyba już nie byłyby nam tak do śmiechu. Nie sądzisz?
I ta śmierć matki też jest taka trochę pominięta, no bo w sumie życie biegnie dalej więc czas się zaprzyjaźnić z dziewczynką z szafy i zobaczyć co słychać na ulicy. Cały ten film jest taki prześmiewczy w stosunku do tragedii IIWŚ. Nie masz takiego wrażenia?

ocenił(a) film na 2
brennt

Możesz np. napisać cóż takiego zobaczyłeś w tym filmie, że Cię on tak zachwycił? Na pewno dzięki temu łatwiej poprowadzić dyskusję i odnieść się do argumentów zwolenników przerostu formy nad treścią i przeciwników takich zabiegów w kinematografii...

ocenił(a) film na 8
brennt

Szkoda gadac, ocenianie filmu ktory jest obiektywnie na 5 - czyli sredni - na jakas super niska ocene ..hmm moze niektórzy nie maja zadnych standardow a moze poprostu sprzedali cos(sie) komus(poprawnosci politycznej?/korporacji?/kasie?/modzie?/itp) ... tak czy siak o niczym dobrym to nie swiadczy...wiec moze nie, jednak trzeba gadac by wskazac palcem i wymusic otwarta dyskusje...by jakies(jak najbardziej obiektywne na tyle ile to mozliwe) standardy jednak byly.

ocenił(a) film na 10
brennt

Brent - to co napisałeś jest genialne, a przy tym tak proste. I krytycy nawet nie są debilami czy "niedorozwojami", bo to by ich jakoś usprawiedliwiało. To są idioci lub karierowicze.

brennt

Krytykom to trzeba współczuć, że z oglądania filmów nie czerpią rozrywki. Nic więcej nie poradzimy, można tylko uronić łezkę ;)

ocenił(a) film na 6
brennt

dupa boli, że komuś może nie podobać się kicz i tandeta, niebywałe

ocenił(a) film na 7
brennt

Po prostu widzieli lepsze filmy na ten temat, ot wszystko.
"EROICA" czy "ZEZOWATE SZCZĘŚCIE" z polskiej ziemi.
Polecam:
"KANAŁ" Wajdy
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Kana%C5%82-31959
"WYROK W NORYMBERDZE" Stanleya Kramera ze Spencerem Tracy, Burtem Lancasterem, Montgomery Cliftem, Judy Garland i Maximilianem Schellem
https://www.filmweb.pl/film/Wyrok+w+Norymberdze-1961-35820
"MŁODE LWY" Edwarda Dmytryka z Marlonem Brando, Montgomery Cliftem i Deanem Martinem
https://www.filmweb.pl/film/M%C5%82ode+lwy-1958-7955
"POCIĄG" Johna Frankenheimera z Burtem Lancasterem, Paulem Scofieldem i Jeanne Moreau
https://www.filmweb.pl/film/Poci%C4%85g-1964-35040
"WIELKA UCIECZKA" Johna Sturgesa ze Stevem McQueenem, Jamesem Garnerem, Charlesem Bronsonem, Jamesem Coburnem i Donaldem Pleasancem
https://www.filmweb.pl/film/Wielka+ucieczka-1963-11669
"KRZYŻOWY OGIEŃ" Edwarda Dmytryka z Robertem Ryanem i Glorią Grahame
https://www.filmweb.pl/film/Krzy%C5%BCowy+ogie%C5%84-1947-103505
"NOC GENERAŁÓW" z Omarem Shariffem i Peterem O’Toolem
https://www.filmweb.pl/film/Noc+genera%C5%82%C3%B3w-1967-37242
"KRÓL SZCZURÓW" z Georgem Seagalem
https://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+szczur%C3%B3w-1965-6760
"ŻELAZNY KRZYŻ" Sama Peckinpaha z Jamesem Coburnem, Jamesem Masonem i Maximilianem Schellem
https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBelazny+krzy%C5%BC-1977-37394

brennt

Broń dalej propagandowego gówna XDDDD ale ty musisz mieć pusto w mózgu

brennt

Nie wiem po co filmweb ich w ogóle trzyma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones