PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812541}
6,0 1 064
oceny
6,0 10 1 1064
Jonathan
powrót do forum filmu Jonathan

Jak to jest, że mogę się dowiedzieć kto robił zdjęcia do filmu i muzykę a nawet tego zwyczajowego jednego zdania o fabule nie ma -.-

ocenił(a) film na 5
meanraax

Opis jaki widziałem na innej stronie:
Jonathan leaves the office everyday at noon. When he gets home he goes to sleep. Every morning he wakes up and there is a breakfast prepared for him along with a video telling him about the second part of his day.

ocenił(a) film na 7
albertoxxx

A można jeszcze po polsku ? bo u mnie w podstawowce to gawarit pa ruski :D

ocenił(a) film na 5
ROBERTHUNT

Jonathan wychodzi z biura codziennie w południe. Kiedy wraca do domu, kładzie się spać. Każdego ranka budzi się ma przygotowane śniadanie wraz z filmem informującym go o drugiej części jego dnia. :)

ocenił(a) film na 7
geekgda

Cpaciba :P

ROBERTHUNT

ja też z pokolenia gdzie w podstawówce i liceum był ruski ale stary....XXI wiek, globalizacja na maksa, angielski wszędzie gdzie się tylko da a ty nic ?? ani me, ani be ? Ja też się nigdy nie uczyłem angielskiego tak, że lekcje itp ale dzięki temu, że jest on tak powszechny, choćby w IT, kompach, nie mówiąc o filmie, muzyce, TV to daje sobie radę całkiem dobrze...na tyle, żeby czytać opisy na IMDB i oglądać filmy po eng.... no chyba, że są Szkockie albo jakiś zawiły, regionalny,dialektyczny angielski jeszcze z okolic Liverpoolu itp. To wtedy ratuję się dodatkowo angielskimi napisami albo odpuszczam. Ale większość idzie obejrzeć i nie prosić w 2018 o przetłumaczenie 3 zdań... jeszcze mając google translator..

ocenił(a) film na 7
dewille

No , a żeby jeszcze bardziej podkreślić tragizm sytuacji to wyobraź sobie iż pracuje w amerykańskiej firmie produkującej silniki odrzutowe do samolotów cywilnych jak i wojskowych np f-22 czy f-35 ( w szklanej pułapce 4 bruce willis takiego rozwalił jakbyś nie czaił o co chodzi ) , szanuję ludzi rozwojowych i z inicjatywą ale jak na razie to perfekcyjną znajomościa angielskiego to głównie chwalą sie tacy co kilkanaście lat w anglii na zmywaku dymali ( co niektórzy to po pól roku polskiego zapomnieli :P ) , także jak sam widzisz , w moim mniemaniu znajomość angielskiego nie jest wyznacznikiem inteligencji jak to się niektórym zdaje, jeśli coś się zmieni w tej materii to się naucze , ponieważ szybko się ucze

ROBERTHUNT

"Znać obcy język to jak posiadać drugą duszę" podobno Karol Wielki, król Franków zwykł mawiać. Skoro masz takie możliwości jak piszesz to warto nawet kilka języków opanować.

ocenił(a) film na 7
francislionel

Nie , dziękuje. Obecnie imperium Karola Wielkiego zajmują głównie muzułmanie więc musiał bym się chyba arabskiego zacząć uczyć ;)

ocenił(a) film na 5
ROBERTHUNT

A może lepiej rozumieć statystyki demograficzne ;) bo o ile pamięć mnie nie myli, w żadnej prowincji zachodniej Arabowie nie stanowią nawet 10% mieszkańców.

per333

Arabowie nie, muzułmanie już tak ;)

ocenił(a) film na 5
tomek2123

W której prowincji europejskiej muzułmanie stanowią powyżej 10%? Z ciekawości pytam. Nie pytam o dzielnice czy przedmieścia, ale o jednostki administracyjne.

ocenił(a) film na 7
per333

Tutaj nie chodzi tylko o suche liczby ale o tendencje która jest wzrostowa , napływ muzułmanów do europy trwa od lat, a islam jest najszybciej rozwijającą się religią na świecie

ocenił(a) film na 6
francislionel

Język angielski jest przeklęty tak samo jako łacina, zostańmy przy naszym logicznym i pierwotnym. Oczywiście odrzucając obce wulgaryzmy i naleciałości, mające zniszczyć kulturę naszego słowiańskiego języka. ;)

ROBERTHUNT

@roberhunt
a tak z ciekawości to co w tej firmie mniej więcej robisz?

meanraax

Ansel Elgort w roli architekta z dwiema osobowościami. Jedna funkcjonuje za dnia, druga nocą. Równowagę między nimi burzy pojawienie się atrakcyjnej dziewczyny (Suki Waterhouse). Na Wyspach film pojawi się pod tytułem "Duplicate". Poniżej brytyjski zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=VqzGlQdfbU4
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

meanraax

a co do braku opisu to kolega chyba na FW nowy skoro się dziwi.

meanraax

Ja znalazłam taki opis:
"Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają człowiekowi dzielić dwa umysły w jednym ciele. Film opowiada o dwóch braciach, którzy starają się prowadzić w miarę uporządkowane życie korzystając z jednego ciała. Jonathan każdego dnia opuszcza biuro, a gdy wraca do domu kładzie się spać, zwalniając tym samym ciało bratu – Johnowi. Po przebudzeniu Jonathan ma przygotowane śniadanie oraz film informujący o tym w jaki sposób jego brat spędził resztę dnia."
I teraz nie wiem, czy faktycznie chodzi o dwie różne osoby dzielące jedno ciało, bo np. może ten drugi stracił swoje na skutek choroby lub wypadku, czy o jakieś rozdwojenie jaźni/osobowość mnogą? Minęło już trochę czasu od założenia wątku, a opisu nadal brak :( Może ktoś obejrzał i wyjaśni?

ocenił(a) film na 6
i_Xa

Obejrzyj to się dowiesz, po co spoilerować? Jaki wtedy by był sens oglądania filmu? o.O

dzenero

Nie wydaje mi się to spoilerowaniem, skoro jest w opisie, który znalazłam. Nie wiem tylko, który z opisów jest w końcu prawdziwy. A pytam, bo opis który teraz podałam wydaje mi się znacznie ciekawszy i jeśli faktycznie chodzi o dwóch braci dzielących jedno ciało, to bym chętnie obejrzała, a jeśli tylko o rozdwojenie jaźni, to niespecjalnie mam ochotę oglądać. Filmów o mnogiej osobowości widziałam już kilka, a takiego jeszcze nigdy i ogólnie taki temat wydaje mi się znacznie ciekawszy i mniej wyeksploatowany. Skoro jednak film jest z gatunku s-f, to raczej chodzi o dwóch braci, bo rozdwojenie jaźni to żadne s-f

ocenił(a) film na 6
i_Xa

Więcej się nagadasz niż to warte, sama sobie opowiedziałaś na pytanie. Po prostu to obejrzyj dziewczyno hehe :-P

dzenero

Po to jest forum aby rozmawiać. Czasem rozmowa bywa ciekawsza od filmu :P

ocenił(a) film na 6
i_Xa

I oby było tak najdłużej, żeby ludzie rozmawiali, a filmy były ciekawe. hehe ;)

ocenił(a) film na 7
dzenero

Spytaj się czy ma chłopaka !!!! :D ;)

ocenił(a) film na 6
ROBERTHUNT

A nie spytam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones