PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665}
6,8 259 739
ocen
6,8 10 1 259739
6,9 21
ocen krytyków
Jumanji
powrót do forum filmu Jumanji

Końcówka

ocenił(a) film na 6

Niestety, ale według mnie końcówka to jakaś pomyłka. Zupełnie nie na miejscu... I jeżeli ktoś będzie odpowiadał na mój komentarz - proszę nie sugerować się tym, że ten film to kogoś dzieciństwo.

ocenił(a) film na 7
Nadiowy

ale pomyłka w jakim sensie?
przyznam że film "to moje dzieciństwo", dlatego dzisiaj sobie o nim przypomniałam i z wielką przyjemnością obejrzałam.

ocenił(a) film na 10
Nadiowy

W takim razie wytłumacz co było w końcówce nie tak, bo jak dla mnie wszystko na miejscu. Chcę posłuchać twoich argumentów.

ocenił(a) film na 6
Energy2000

Po prostu uważam ją za nie logiczną. Ten zwrot akcji... Nie pasuje mi tutaj. Po prostu :)

ocenił(a) film na 10
Nadiowy

Osobiście sądzę, że powrót do czasów sprzed 26 lat to ciekawy pomysł choć faktycznie zastanawiam się jak Sara i Alan mając dorosłe umysły poradzili sobie potem w młodych ciałach.

ocenił(a) film na 6
Energy2000

Ja twierdzę, że jest on nielogiczny... Jednakże po głębszej analizie ma to jakiś sens - powrót do "przeszłości", odkupienie win, naprawienie relacji z ojcem...

ocenił(a) film na 8
Energy2000

Dialog na moście wyglądał mniej więcej tak:

Sara: Zaczynam zapominać jak to jest być dorosłą.
Alan: Obyśmy nie zapomnieli Judy i Petera.
Sara: Muszę coś jeszcze zrobić... zanim do końca zdziecinnieję [następuje pocałunek]

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 6
saehan

Nie chodziło o ich wiedzę, lecz styl życia. "Zanim do końca zdziecinnieje" oznacza zachowanie, nie ilość informacji i wspomnień.

Przypomnę, że po latach nadal ich pamiętają.

ocenił(a) film na 8
Nadiowy

Można to podpiąć pod paradoks podróży w czasie. Sara i Alan cofnęli się w czasie wię pamiętaja grę i wszystkie wydarzenia.

Judy i Peter jeszcze się nie urodzili, więc pamiętać gry nie mogą.

Ot, takie moje przemyślenia :D

ocenił(a) film na 8
saehan

a jak by się chciało bardziej zgłębić temat, to Judy i Peter zostali w swojej alternatywnej przyszłości, gdzie wszystkie skutki gry znikły, a Sara i Alan żyją w swojej rzeczywistości przedstawionej w filmie gdzie Judy i Peter jeszcze się nie urodzili, ale to chyba chodzi o to, że gra jest czasem i miejscem osób którzy pierwsi zaczeli w nią grać, czyli wszystko w filmie się zgadza.

ocenił(a) film na 6
maciejroza

Z tak solidnymi argumentami nie mogę się spierać :)

ocenił(a) film na 10
Nadiowy

Ja jeszcze dodam, że pod koniec, gdy zobaczyli te dzieciaki to Peter powiedział: "A więc tak wyglądają". Czyli według mnie zachowali tylko strzępki pamięci (Głośne NOO, gdy ojciec Shephard chciał wyjechać w podróż).

ocenił(a) film na 6
michaelo_paolo

Ja w sumie nie oglądałam od początku (od tego, jak ojciec postanowił o wyjeździe), oraz parę wątków mi umknęło (te reklamy i przełączanie kanałów xd ), także nie załapałam o co chodzi z wyjazdem xD

ocenił(a) film na 9
Nadiowy

Gdy poprzednio ojciec Shephard wyjechał to w zginął w jakiś okolicznościach (już nie pamiętam co z ich mamą) przez musieli zostać ze swoją ciotką, wprowadzić się do nowego domu i zagrać w grę... Wyjazd oznaczał dla niego śmierć stąd ich reakcja;)

ocenił(a) film na 6
CaddieMJ

A, rozumiem! Dzięki wielkie :)

saehan

Judy i Peter pamiętają grę oraz Sarę i Alana :P
Widać było, że na końcu patrzyli na siebie jakoś dziwnie... jakby się znali, a nie wiedzieli do końca dlaczego :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones