PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665}
6,8 259 680
ocen
6,8 10 1 259680
6,8 20
ocen krytyków
Jumanji
powrót do forum filmu Jumanji

Rewelacyjny film

ocenił(a) film na 9

Miłe wspomnienia z dzieciństwa

ocenił(a) film na 6
slayer6

Zupełnie przyzwoity.

agawa87

wspaniały :D

ocenił(a) film na 9
slayer6

Ten film w dzieciństwie oglądałem kilkanaście razy. Jest świetny ;), chociaż może teraz trochę z przymrużeniem oka się go ogląda.

ocenił(a) film na 10
slayer6

Wracam do niego zawsze, gdy tylko mogę, za każdym razem zachwyca mnie mocniej, ma w sobie coś wspaniale magicznego - super film! :))

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Dokładnie, jest magiczny! Uwielbiam go oglądać, w sumie jakby nakręcili drugą część to by było ciekawie, szkoda, że tak się nie stało.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Zdecydowanie popieram Twoje zdanie. Zakończenie aż się prosi o to, aby ktoś je "pociągnął" dalej w kolejnym filmie. Czasami jednak myślę, że może dobrze się stało - trudno byłoby dorównać temu dziełu. :) Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Dokładnie to zakończenie idealne do następnej części, ale znając wymagania ludzi to byłaby klapą, więc może faktycznie dobrze, że zostało na jednej części.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Tak. Są nieliczne filmy, które jako drugie części/kontynuacje dorównują pierwszym, ale to wyjątki. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Na przykład Hotel zła :) Dwie części równe sobie , moim zdaniem :)

ocenił(a) film na 10
kamil607

Naprawdę? Nie znam niestety, mam spore zaległości i staram się je nadrabiać konsekwentnie i stopniowo, ale daleko mi do Was - Znawców Kina. :) Będę szukała tych filmów, choć tytuł coś mi mówi i wydaje mi się dziwne znajomy - chyba kiedyś oglądałam część pierwszego. Ja z dobrych "powrotów" na pewno wymieniłabym "Vabank". :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Nie oglądałem, może dlatego, że polskie filmy nie są w moim guście, oczywiście są wyjątki. Hotel zla - polecam, znany horror i z nowszych, Ja też mam spore zaległości, wiem to po grze na horrorach ;-)

ocenił(a) film na 10
kamil607

Rozumiem, faktycznie wiele polskich produkcji rozczarowuje, ale "Vabank-i" polecam! :)
Co do zaległości - nie przesadzajmy, jak to mówią: kudy mi do Ciebie! ;))

ocenił(a) film na 8
bruce1940

E tam, ja nie oglądałem takich horrorów jak Lśnienie...

ocenił(a) film na 10
kamil607

:)) Ja nawet nie wymienię tytułów ( bo.... nie dałabym rady! ), jakie Ty znasz, a ja o nich absolutnie nie słyszałam. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

U mnie też :) Ten wymieniłem bo pierwszy w rankingu. Najlepszy dla mnie horror to Koszmar z ulicy wiązów, jeśli zaliczyć Jestem Legendą do horrorów to wtedy Jestem Legendą góruje :-) 28 dni później też jest świetny.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ja nie wszystkie z tych filmów w ogóle znam, a co dopiero, żeby je - jak Ty - cytować czy wymieniać przy zabawach/grach na tym portalu.... :))
A swoją drogą, ja swego czasu w filmie tu omawianym - "Jumanji" - też dostrzegałam elementy horroru, niekoniecznie nawet komediowego. :) Np. wzrok tego lwa z dżungli - niesamowicie zły, wręcz; przerażający!

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No dobry był :) Lub dźwięk tej gry, albo gdy na początku facet się pyta: a co będzie jak ktoś odnajdzie ją ,,, drugi gościu: niech Bóg się nad nim zlituje,,, Coś w tym stylu, dokładnie nie pamiętam tekstu, ale budzący grozę był :)

ocenił(a) film na 10
kamil607

:) Istotnie, tam sporo szczegółów budziło grozę. Film umiejętnie i wygodnie podawał je widzom, jak na tacy, przeplatając z elementami komediowymi, jednak wiele rzeczy mroziło krew w żyłach. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No i za to właśnie lubię ten film :) Jeszcze ten policjant z tym samochodem :D

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ha-ha-ha! :) Policjant i jego mimika twarzy to chyba najbardziej komediowy wątek całego filmu - rewelacyjny pomysł! :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No jak płyną na drzwiach w ostatnich scenach filmu, a obok nich krokodyl :D

Lub jak myślowy strzela do niego :)

ocenił(a) film na 10
kamil607

To samo przy wściekłych małpach na motocyklu policyjnym, który mija jego radiowóz. :) Przepiękne sceny! :D

ocenił(a) film na 8
bruce1940

no :D lub ciotka wchodzi a tu lew na łóżku..

ocenił(a) film na 10
kamil607

Tak, scenariusz jest tu zdecydowanie wielkim atutem. Ktoś miał wspaniałą wyobraźnię! :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

no właśnie, ciekawe czy są jakieś podobne filmy do tego

ocenił(a) film na 10
kamil607

Byłaby to niewątpliwie piękna sprawa i wielka gratka dla miłośników "Jumanji". :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

szukałem podobnych i jeden film jest dosyć podobny z opisu, ale to horror

ocenił(a) film na 10
kamil607

O, to zdecydowanie mój ulubiony gatunek filmowy! :) Poza tym, jak stwierdziliśmy, "Jumanji" ma w sobie elementy horroru. ;)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

http://www.filmweb.pl/Stay.Alive - to oglądałaś, no i to komputerowa

z gatunku fantasy:
http://www.filmweb.pl/Zathura.Kosmiczna.Przygoda

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ciekawe oba linki. :) Co do pierwszego filmu, istotnie robi on spore wrażenie, a - co dziwniejsze - rzeczywistość i prawdziwe zbrodnie Elżbiety znacznie ponoć przewyższały okrucieństwem scenariusz horroru.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Aha, to z chęcią obejrzę, szczególnie, że bardzo lubię horrory.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ja dopiero po obejrzeniu filmu zaczęłam bliżej zapoznawać się z biografią tej okrutnej księżnej i .... byłam w szoku!

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Aha, no ja czytałem kiedyś i chyba ta księżna mnie odtrącała :)

ocenił(a) film na 10
kamil607

Była potworem w ludzkiej skórze! :) Makabrycznym!
Ciekawe, czy autorzy fabuły "Jumanji" też wzorowali się na jakiejś postaci z historii.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No ciekawe :) To obejrzę sobie w wolnym czasie, a o niego na razie ciężko...

ocenił(a) film na 10
kamil607

Te horrory pojawiają się równie niespodziewanie, jak znikają. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Jak? Nie rozumiem :)

ocenił(a) film na 10
kamil607

Zauważyłam, że często nadają je w TVP masowo - na paru programach w ciągu kilku zaledwie dni, a potem o nich znowu jest głucho przez wiele miesięcy... :/ Szkoda, bo to dobre i ciekawe kino.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

no masz racje. dziś patrzyłem w program i jakiś horror jest w tv: zabójczy kurort..

ocenił(a) film na 10
kamil607

Wiem, ale nie dałam rady pokonać zmęczenia... Wierzę, że wkrótce go powtórzą. ;)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Ja oglądałem, ale nie cały, bo potem mecz patrzyłem, po pierwszych 40 minutach filmu nic strasznego nie zaobserwowalem.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Hmmm... to ciężka sprawa... Tyle czasu i nic! Tutaj, w "Jumanji", niby nie mamy horroru, a po 40 minutach widz jest już wciągnięty na całego! Sporo jednak zależy od umiejętności reżysera! Zauważ, że omawiany tu film też mógł być nieźle sknocony!

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No wiem. Wczoraj jeszcze miasto aniołów oglądałem i ciekawy film, ale to taki melodramat.

ocenił(a) film na 10
kamil607

Wiem, czytałam o nim, miałam na ten film wielką chrapkę, ale nie zdołałam.

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Aha, no był niezły, szkoda, że zabójczy kurort nie oglądnąłem do końca, może się rozkręcił

ocenił(a) film na 10
kamil607

Trudno powiedzieć, ale czekamy na opinie naszych znajomych z zagadek o horrorach. Bardzo jestem ciekawa ich zdania. :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

Noo, wczoraj miał średnią 5, dziś ma 4.8 ciekawe...

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ha-ha-ha! Zatem chyba nasi pasjonaci horrorów raczej mu poodejmowali niż podnieśli średnią! :)

ocenił(a) film na 8
bruce1940

No, a pewien użytkownik eksperyment wykonał :) Piszę tam, że po 20 minutach doszło 20 głosów do filmu... ;)

ocenił(a) film na 10
kamil607

Ciekawa sprawa. :) To tak, jak w "Jumanji" - po jakimś czasie doszło nagle kilkadziesiąt stworzeń (np. przy tym galopującym stadzie :) ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones