PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 000
ocen
6,0 10 1 74000
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Po prostu ta scena i reakcja pozostałych bohaterów, którzy są wdzięczni za to naciśnięcie "red baton"... Tragedia po prostu teraz dzięki nim nie tylko ludzie w parku poginęli, teraz codziennie ktoś zostanie zjedzony, zdeptany lub jego mienie zostanie zdewastowane bo nasi bohaterowie mają cudowne serca dla dino ale już o konsekwencjach uśmiercenia w ten sposób wielu ludzi nic dla nich nie znaczy.... Ważne, że oni podjęli własną "sluszną" decyzję.... Miałem za ten moment dać filmowi 1 ale ocena 5 za całokształt... Efekty pierwsze 40 minut Główny bohater. Widziałem gorsze filmy co też Park uratowało. Postanowiłem nacisnąć guzik 5 nie jeden :)... Żyję więc jestem miłosierny :)

MrNobody187

Scena oczywiście durna, słabo nakręcona i napisana. Zresztą zamiast wypuścić tylko roślinożerców, to Claire otwiera klatki z mięsożercami, które zjadłyby ją przy najbliższej okazji..... A tak ogóle... Nie wystarczyło otworzyć tylko głównych drzwi by to się jakoś ulotniło? ... No i ten końcowy dialog Goldbluma z "Welcome to Jurassic World" jest tak głupi i sztuczny.. Wyłapanie tych wielkich dinozaurów to jest kwestia max 3 dni... To nie są indoraptory które będą sobie łazić po domach i się chować...

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Cala seria Jurassic zawsze opierala sie na dzieciarni i ich bohaterskich wyczynach... 2 czesc najmniej natretna w tej kwesti jest i dlatego ja najbardziej lubie. Wiadome jest to kino rozrywkowe i na wiele trzeba przymykac oko i robie to. Niestety jesli widze wciaz to samo w coraz bardziej glupi sposob, zaczynam watpic ze kiedys ktos zrobi film o Dino z fabula majaca rece i nogi na poziomie inteligencji europejskiej

MrNobody187

Wiadomo, trzeba przymknąc oko na glupoty w takich filmach i brać pod uwagę fakt że bohaterowie nie oglądają filmu w wygodnych fotelach i idiotyczne zachowania mogą być na miejscu, ale ilość głupot w tym filmie jest zbyt duża. A zapowiadało się serio dobrze. Bayona wydawał się idealną osobą na nakręcenie tego, no i obiecywał w każdym wywiadzie horrorowy klimat. Tylko dlaczego wyszla mu prawie komedia ?

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Horrorowy klimat to momenty super dino z paznokciami chodzacy po dachu i zagladajacy przez okno to mi pachnialo tym klimatem ale kiedy masz juz dosc Glupot i wiesz ze dziewczynka wciaz bedzie o ulamek sekundy czy milimetr przed lub od Dino.to masz juz dosc...

MrNobody187

I własnie te sceny były udane. Moment kiedy indoraptor wchodzi do pokoju to jedna z 4 na prawdę dobrych scen w tym filmie.. ale troche mało tego jak na 2h..

ocenił(a) film na 10
MrNobody187

Inaczej by zginęły, tak znów można je zagonic na jakiś teren i nikogo nie zjedza, wiec nie do końca jest to durne. Czlowiek powinien odpowiedzieć za swoje czyny w tym przypadku za stworzenie dinozaurów , dlaczego one mają ginąć?

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Zrozumiałbyś gdyby taki jeden wypuszczony zjadł ci dziecko, żonę, bliskich....To Twór jednostek, te osoby odpowiadały za ich stworzenie a nie ludzie mieszkający w mieście, w którym decyzja jednej małej dziewczynki doprowadziło do śmierci wielu osób.... Twórcy oczywiście nie ukazali złej str tej decyzji tylko miłe zakończenie . Teraz żyłbyś wraz z takimi wielkoludami, które w kilka sekund w wodzie zjadają grupę ludzi... Jeśli tego mało to jeszcze z powietrza i z ziemi kolejne ataki byłyby codziennością.... Dlaczego Ja i moja np. rodzina ma odpowiadać życiem za twór kogoś albo decyzję 1 małej dziewczynki i jej dorosłych przygłupich znajomych...

ocenił(a) film na 9
MrNobody187

Znalazłyby się również tak samo osoby, które wyraziłyby inny punkt widzenia - dlaczego decyzją wysoko postawionych urzędasów tak jak ten dupek ( nie mówię o Malcolmie tylko o tym, którego Claire podgłaszała na żywo w trakcie transmisji) oraz ich krótkowzrocznych marionetek, ostatnie osobniki wyjątkowo zdumiewających istot miałyby zginąć losem okrutnym niczym więźniowie obozów koncentracyjnych. Ludzie kochają wykorzystywać - czy zwierzęta czy zasoby mineralne czy innych ludzi, ale jak tylko mogą unikają ponosić za to odpowiedzialności. Ciekawe ile osób z tych setek tysięcy zwiedzających wyspę Nublar przed 2015 rokiem, którzy się podniecali zwiedzaniem tej wyspy angażowało się potem w akcję prowadzoną przez aktywistów pokroju fundacji Claire. Ilu pracowników Jurassic World jeszcze po upadku tego Disneylandu się przejmowało tymi zwierzętami ? Fajnie było sobie pojeździć na małym triceratopsie albo popatrzeć jak mozazaur pożera rekina. ale teraz niech giną. Postępowanie wielu ludzi wobec tych zwierząt było czysto instrumentalne i niedojrzałe jak kupowanie 4 latkowi przysłowiowego pieska pod choinkę i oddawanie go potem do schroniska, bo się znudziło opiekowanie nim. Zakończenie jest po prostu przepiękne ! Ludzie nie potrafili się zorganizować, żeby dinozaurom zapewnić nowy dom, więc niech ponoszą za to odpowiedzialność. Jakby od razu to przesiedlenie zostało sprawnie przeprowadzone bez umywania rączek przez ludzi, którzy mogli, ale nie chcieli się w to angażować, to nie doszłoby do desperacji Claire czy Owena i cynizmu Kena, Eversola czy MIllsa żeby po katastrofie wulkanu zarobić trochę zielonych. A po drugie Maisy nie ponosi odpowiedzialności za wszystkie gady, bo Blue, Stygimoloch i mozazaur wydostały się na wolność już wcześniej, więc i tak nastąpiłaby konfrontacja ludzi i dinozaurów na kontynencie. Pomijając kompletny brak odpowiedzialności, co by się stało jeżeli młody allozaur czy Baryonyx kupiony przez ruską mafię wydostały się na wolność w trakcie transportu po ich sprzedaży, bo przecież zanim Indoraptor wydostał się na wolność kilka dinozaurów już zhandlowano i wywieziono z posiadłości Lockwooda.

ocenił(a) film na 3
MrNobody187

Scenariusz tego filmu jest po prostu głupi i w zasadzie nie ma czego analizować, bo po co analizować głupie zagrywki. Ale ta scena z dziewuszką jest wisienką na torcie głupoty. Co prawda przez chwilę patrzyłem z niedowierzaniem jak zamierzają na oczach widzów pomordować te wszystkie "skarby" prehistorii (które cierpliwie tłoczyły się przy wyjściu bucząc ujmująco) i gdzieś z tyłu czaszki tłukło się słowo "niemożliwe". Ale oczywiście nie zawiodłem się. Trach! Dziewuszka presnęła batona i wygłosiła zdanie na miarę Neila Armstronga i zdobycia Księżyca. Chyba ktoś chciał przejść do historii kinematografii. Któryś ze scenarzystów siedział chyba tydzień nad wysmyczeniem tej kwestii.

Po prostu głupi film, nawet jak na lekki, letni blockbuster. Jednak nie wiem czy jest sens znęcać się nad nim. Chyba nie ma, jest za dużo idiotyzmów. Z całej serii o dinozaurach podobnie rozdmuchany był "Zaginiony Świat" i pod względem scenariusza był równie głupi. Zresztą modne ekoprzesłanie, dzika femina w postaci tej weterynarz, żale i płacze nad zdychającymi dinozaurami, motywacja antagonisty były już użyte w "Zaginionym Świecie". Czyli "Upadłe królestwo" widzę jako swoisty remake.

Straszny film, bo przeraźliwie nudny. I głupi.

JFR

To nie jest głupota fabuły tylko teraz się wmawia ludziom , że życie zwierzęcia czy środowisko jest ważniejsze od złego człowieka. Już dla wielu "ekologów" to jest motyw przewodni. W tym filmie jest wiele innych wątków programujących.

luk120

No skoro środowisko nie jest ważniejsze od człowieka, to życzę powodzenia w przetrwaniu bez niego. Potwierdzasz fakt że człowiek to durne,płochliwe i niebezpieczne zwierzę. Empatia do innych gatunków świadczy o rozumie i odpowiedzialności. Zapominasz że sam jesteś tylko zwierzęciem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones