PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 116
ocen
6,0 10 1 74116
4,4 17
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Czy tylko ja odniosłem wrażenie, że kwoty na jakie wyceniane są dinozaury w trakcie aukcji są zbyt… niskie? :D Jestem świadom, że 10-20mln USD to mnóstwo pieniędzy, ale biorąc pod uwagę, że było ich na sprzedaż 18 sztuk i wyobrażają sobie koszta związane z całą operacją ich przetransportowania, dalszych badań i ogólnie ich unikatowość moim zdaniem każdy z nich był wart o wiele więcej ;)

Wiem, że Jurrasic Park to typowy odmóżdżacz I jeśli w trakcie seansu zastanawiamy się nad takimi sprawami to tylko pasujemy sobie zabawę, ale to jakoś wyjątkowo przykuło moją uwagę. Co do samego filmu to nie jest to żaden wybitny blockbuster, ale jeśli nie popełni się tego błędu co ja i nie będzie się go przesadnie analizować, przymknie się oko na głupotę bohaterów, szczęśliwe zbiegi okoliczności itd i ma się akurat ochotę na rozpierduchę na dużym ekranie z bardzo prostą i przewidywalną fabułą można śmiało wybierać się do kina, bo to właśnie tam najlepiej ogląda się tego typu filmy ;)

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Wydaje mi się, że chyba pomyliłeś filmy, bo powiedziałeś, że Park Jurajski to odmóżdżacz. Zapewne chodziło ci o Świat Jurajski, bo on pod względem spójności oraz logiki w niektórych momentach leży

ocenił(a) film na 6
Victoria_Rudzik

Oczywiście chodziło mi o Świat Jurajski ;)

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Mi się wydawało wręcz odwrotnie. Ludzi z majątkiem powyżej 100 mln $ jest wg Forbesa ok. 55 tysięcy. Czyli średnie,polskie miasto. A wydać 10 czy 20 % swego majątku na dinozaura to chyba wariactwo.

ocenił(a) film na 6
kinoman02

Założyłem, że te dinozaury kupują nie pojedyńcze osoby a raczej jakieś najpotężniejsze organizacje na świecie. Ale dziś stwierdzam, że sytuacja z licytacją dinozaurów jest na tyle abstrakcyjna, że rozważanie kwot za jakie są sprzedawane nie ma sensu

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Ale nie wydaje mi się,by te ceny były jakieś niskie. W jedynce Nedry miał dostać po 50k $ za każdy embrion.

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Po zastanowieniu doszedłem do wniosku,że jednak te ceny były niskie. Mając 100 mln $,można w sumie wydać parę milionów na dinozaura. A 55 tysięcy to dużo ludzi. Zresztą,gościu stwierdził:"4 miliony dolarów to ja zarabiam w wyjątkowo leniwy wtorek",więc dla niego te wszystkie dinusie to jakieś pół tygodnia pracy. A powinny kosztować jednak miliardy. W normalnym świecie,gdyby jeden Dino kosztował dniówkę gościa,to raczej nie zaprzątałby nawet sobie nim głowy.

ocenił(a) film na 7
mario_ka

ZAPOMNIELIŚCIE!!! że dinozaury w tym świecie nie robią już na nikim wielkiego wrażenia . W "Jurassic World" było powiedzie że wskrzeszenie dinozaurów było niczym "magie" a teraz nie robią większego wrażenia niż Słoń ,stąd tak niskie ceny, tym produkt staje się powszechniejszy tym niższa cena . Tacy są ludzie , wszystko nam się kiedyś znudzi .

ocenił(a) film na 5
Dimetro

No niby tak, ale to nie były zwierzątka na wystawę psów, tylko do celów militarnych, i to ostatnie żywe okazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones