PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 116
ocen
6,0 10 1 74116
4,4 17
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Mocno subiektywnie, po prostu po mojemu- plusy i minusy:
Zacznijmy od plusów..:
1. Świetna reżyseria- Bayona to genialny reżyser horrorów i thrillerów. "Upadłe królestwo" zdecydowanie najlepiej straszy ze wszystkich Jurassic'ów.
2. Chris Pratt- facet jest stworzony do filmów przygodowych. Co tu dużo mówić- Chris lubi dinozaury, a one jego..
3. Scena z dinozaurami ginącymi na wyspie- przez chwilę poczułem magię pierwszej części.
4. Powrót Iana Malcolma.
No i minusy..:
1. Scenariusz- do cholery, jak facet, który w tak inteligentny sposób po latach obudził do życia dinozaury, mógł pozwolić na powstanie tak słabego scenariusza. Panie Colin Trevorrow why?
Tutaj nic nie trzyma się kupy, dziury logiczne są wielkości jaj hipselozaura. Za przykład niech posłuży scena dostania się na statek głównych bohaterów. nagle nikt ich nie zna, nie kojarzy, a oni sobie chodzą po statku jak turyści po Titanicu.
2. Brak magii- jedynie jedna scena z ginącymi dinozaurami pozwala powrócić myślami do do poprzednich części. Główną wadą tego filmu jest zbyt duże oswojenie dinozaurów. T.rex jest już tylko Reksiem, a nowa hybryda, to już nie dinozaur, ale zhumanizowany jaszczur.
3. Obcięcie jaj, totalne obcięcie jaj krwawym scenom..no właśnie krwawym..gdzie do cholery ta krew? Gdzie ta jatka? Ja rozumiem, że z założenia ma to być film także dla młodzieży, ale jakoś poprzednie części odnajdowały złoty środek w tym jak pokazać przemoc i nie dostać wysokiej kategorii. Tutaj ukłony dla Bayony, bo pomimo to potrafił dzięki świetnemu warsztatowi trochę postraszyć. Ale ja i tak chcę krwi..
4. World- poprzednie części przenosiły nas w wymarły świat, ta jedynie przenosi dinozaury do współczesnego świata. Bez parku to już nie to samo..Tajemnica, ciekawość umarły

Podsumowując "Upadłe królestwo" to naprawdę niezły film przygodowy, który czasami przemienia się w świetny thriller (brawa dla Bayony). Nie jest to już jednak seria Jurassic Park, ale całkowicie coś innego.
O ile pierwszą część Jurassic World z wielkim szacunkiem podeszła do tematu parku jurajskiego i naprawdę świetnie ukazała różnice w oczekiwaniach widzów kiedyś i dziś, to druga odeszła całkowicie od serii. Jedni uznają to za powiew świeżości, drudzy będą tęsknić za klimatem starego dobrego parku..

ocenił(a) film na 5
TomasT

Ciekawa uwaga, że po przeniesieniu dinozaurów do nas ta magia umiera. Staje się to niemal typowym monster movie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones