PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804059}
5,2 25 524
oceny
5,2 10 1 25524
3,6 14
ocen krytyków
Jurassic World Dominion
powrót do forum filmu Jurassic World Dominion

Co powstanie z połączenia braku gry aktorskiej, gównianego scenariusza i ok 20 min pokazywania dinozaurów w filmie o dinozaurach?
Jurassic World Dominion.

Idąc na ten film nie spodziewałem się wile. JW Upadłe Królestwo, pokazało, że można z widza zrobić totalnego idiotę, jednak miałem nadzieję, że skoro dinki rozeszły się po świecie, to będzie ich dużo na ekranie i będą najważniejszą częścią fabuły.
Myliłem się. Najważniejszą częścią fabuły była... genetycznie wzbogacona szarańcza.

Wszyscy główni bohaterowie (ci z oryginalnego JP i z poprzednich części JW), kręcili ten film z nieukrywaną przyjemnością, tego jestem pewien.
Skąd ta pewność? Ano z stąd, że reżyser musiał im powiedzieć coś w stylu "słuchajcie, nie oczekuje od was wiele, macie biegać, skakać, walić kiepskimi onelinerami i to tyle. Nie wysilajcie się".
Zdaję sobie sprawę, że to nie dramat obyczajowy i że zarysowanie głębi postaci nie jest tu potrzebne, ale na miłość wszystkich bogów, cała główna obsada grała tak, jakby występowała w reklamie coca coli, na czele z Isabellą Sermon (Maisie), która przez cały film grała Steven'a Seagala - miała ciągle ten sam wyraz twarzy.

Przedstawiony w tym filmidle główny antagonista - Lewis Dodgson - to najgorsza kreacja postaci negatywnej, jaką widziałem. Pomijam już słabe aktorstwo pana Scotta Campbella, ale scenarzysta też nie był dla niego łaskawy, wymyślając mu linie dialogowe i tworząc charakter jego postaci.

Fabuła jest z cyklu - gnamy na złamanie karku, tak aby jakikolwiek sens i ciąg przyczynowo-skutkowy nas nie dogoniły.
Ciężko tu coś wymienić konkretnego, bo cały film to absurd, ale proszę bardzo - Owen razem z Claire i nową poznaną przemytniczką o złotym sercu Kaylą, lecą samolotem, który zostaje zaatakowany w powietrzu i zaczyna spadać. Owen katapultuje Claire, po czym on i Kayla rozbijają się. Claire ląduje w sercu lasu i widzi w oddali jak bardzo daleko od niej, rozbił się samolot. Owen i Kayla wychodzą z katastrofy bez szwanku (dosłownie, żadnego zadrapania, siniaka, nic) i w bardzo krótkim czasie (wnioskuję to po tym, że nadal jest jasno) odnajdują Claire w środku ogromnego lasu pełnego rożnego rodzaju dinozaurów (kapuje, że w fotelu był nadajnik, ale k****, kilkanaście/kilkadziesiąt kilosów przez las pełen maszyn do zabijania, to był dla nich spacerek).
Cudowna jest też ostatnia "walka" T-Rexa z Gigantozaurem. Jedyne czego mi w niej zabrakło to przybicia "piątki" pogromców Gigantozaura <3

Absurdów jest cała masa a dinozaurów niewiele, dlatego polecam omijać tego kasztana szerokim łukiem.

DarkSky

Na to jeszcze można przymknąć oko, ale już Chris łapiący na lasso tego dinozaura który go potem ciągnął z taką siłą w pewnym momencie wspomógł się konarem drzewa by powalić ważącego chyba ponad tonę gada,no.. bardzo realistyczne;) Normanie to chyba by mu ręce z zawiasów wyrwało albo ręce poharatało. Szkoda gadać. Ja nie wiem czy oni tam w Hollywood nie mają konsultantów od praw fizyki? W końcu to filmy za grube miliony.

ocenił(a) film na 4
Jim_Bet

Początkowo chciał go zatrzymać koniem, też genialny pomysł xD

ocenił(a) film na 5
Jim_Bet

Tak dokładnie to samo pomyślałam , czasem ciężko utrzymać dużego psa a co dopiero takiego dinozaura ale to Owen przecież , wystarczy wystawić rękę do przodu a dinozaur sobie czeka patrzy i nie atakuje ..

ocenił(a) film na 4
Jim_Bet

Lekka poprawka - kilka ton ;)

ocenił(a) film na 6
Jim_Bet

czepiacie sie realizmu :D czepiacie sie lassa na dinozaury... w filmie w ktorym w ogole sa dinozaury?

ocenił(a) film na 4
DarkSky

redakcjo Filmweb ile wam zapłacili od Jurrasic World dominon, że jeszcze recenzji nie napisaliscie? Bo tak to piszecie zawsze na kilka dni przed premierą. Ten film to gniot

ocenił(a) film na 1
DarkSky

Zapomniałeś, że Claire wylądowała w zielonej dżungli, a samolot rozbił się kilka (kilkanaście?) kilometrów dalej w krainie skutej lodem :) Różnica temperatur na oko jakieś 30 stopni.

ocenił(a) film na 7
cichykuba

To nie była żadna dżungla tylko górski las iglasty jakich w Dolomitach i Alpach jest na pęczki.

ocenił(a) film na 1
Lucas207

Taaa las iglasty. Zobacz sobie scenę z jelonkiem. Na ziemi obfity mech, paprocie, kwitnące krzewy z owocami, parująca woda, las liściasty w ujęciu kończącym tę scenę.

ocenił(a) film na 4
DarkSky

film kręcili jak pandemia korona wirusa się rozkręcała. Może dlatego film jest taki dziadowski, bo chcieli go jak najszybciej nakręcić, żeby się nie zarazić

DarkSky

Od strony fabularnej film głupi i naiwny podobnie jak polityka Donalda T. wobec Moskwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones