PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804059}
5,2 25 524
oceny
5,2 10 1 25524
3,6 14
ocen krytyków
Jurassic World Dominion
powrót do forum filmu Jurassic World Dominion

Niestety...jak kocham wszystkie części JP i JW, tak po obejrzeniu ostatniego stwierdzam, że film ten nie powinien powstać :(

sroka_p_m

Są w filmie jakieś wątki lgbt ? nie przepadam za takimi filmamy

ocenił(a) film na 7
KihyunJisoo

Jedna z bohaterek jest lesbijką, ale delikatnie jest to zakomunikowane.

ocenił(a) film na 3
KihyunJisoo

Tylko jedna wzmianka od dziewczyny że lubi rude. Nie ma netflixowskiego lgbt

sroka_p_m

bzdura ze tez lubi rudzielców

jason79

Powinno być rudzielczynie :D wtedy wszyscy by zrozumieli :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
conneryfan

Pamiętaj, że zawsze warto używać mózgu, choćby netflix podwał ci wszystko na tacy. Jeśli zaniedbamy tę czynność to wyginiemy. :P Przyszłe cywilizacje będą kręciły human park. :D

KihyunJisoo

Niestety, miałam z synem wątek lgbt na żywo. Przed nami siedziała para chłopaków, którzy czuli potrzebę cały film okazywać sobie czułości.

ocenił(a) film na 3
Dot_dotin

Trzeba było zacząć okazywać sobie czułość z synem i powiedzieć - jak wy nie przestaniecie, to i my nie przestaniemy!;p

Dot_dotin

A jakby to była para hetero, to by już nie było "niestety"?

Matekes15

To juz są twoje domysły. Ja piszę o tym konkretnym przypadku. Idąc na film, gdzie na sali jest pełno dzieci, seans o 11, film prawie ze familijny ;), mogliby się troche powstrzymać. Gdyby to była para hetero, tez uważałabym, ze to z ich strony przesada. Natomiast nigdy będąc w kinie z synem, nie spotkałam pary hetero z takim zachowaniem.

Dot_dotin

Cóż, ludzie są różni, obojętnie czy homo czy hetero, dlatego nie ma co kierować się uprzedzeniami do konkretnych grup.

ocenił(a) film na 4
Dot_dotin

Ile syn ma lat jeśli mogę zapytać? Mój ma 9 i zastanawiam się czy można obejść zalecenie 13+ czy lepiej nie.

l_d_21

To zależy z czym miał do czynienia. Jest jedna scena, gdzie jeleń został załatwiony przez dino i potem jest pokazany(w sumie głupi zabieg). Ogólnie w filmie jest powiedziane, że pokarmem dla większych dinozaurów są jelenie. Jest scena gdzie taki jeleń jest zjadany przez t-rex/gigantozaura. Poza tym, mamy też scenę gdzie koszatniczka, czy myszoskoczek robi za pokarm dla mniejszego dinozaura. Dinozaury tłuką się dość brutalnie. Jeśli chodzi o ginących ludzi, to nie przypominam sobie flaków na wierzchu.

l_d_21

Dla ciekawostki dodam, że w tej części jest np dimetrodon, dziadek dinozaurów, w ogóle klimatycznie został przedstawiony. :P

kamilos56

Jeśli już czyimś dziadkiem (przodkiem) ma być dimetrodon to na pewno nie dinozaurów - proszę nie wprowadzać w błąd... Ad personam, jakie pan wystosował wobec mnie pod innym komentarzem, ja wobec pana pominę.

l_d_21

może

Dot_dotin

Można było upomnieć, jeśli robili coś więcej niż przytulanie. To samo dotyczyłoby pary heteroseksualnej. Ewentualnie można było się przesiąść.

KihyunJisoo

Twoje pytanie świadczy o tobie. Wyjątkowo źle świadczy.

KihyunJisoo

jeden. Czarna pilotka mówi "lubię rude".

KihyunJisoo

LGHDTV+ swoją drogą. Każda wzmianka o jakiejkolwiek rodzinie, dotyczy rodziny niepełnej lub przeróżnych wariacji. Ba! Nawet autogamia, byle nie rodzina pełna czasem.
Nie jestem jakimś obrońcą czy zatwardziałym tradycjonalistą, ale normalizacja dysfunkcji społecznych to kolejny rozwijający się rak w kinematografii.

ocenił(a) film na 6
sroka_p_m

po seansie - Efektowna wydmuszka z dinozaurami, scenariusz lichutki, postacie z wszystkich części nie do końca dopięte, ale efekty i dinozaury piękne - zwłaszcza w kinie. Taki film na raz.

ocenił(a) film na 1
tomasz1709

Efekty ? Są mega słabe. Wszystko sztuczne, CGI gorsze niż w 1 części JW.

ocenił(a) film na 3
cichykuba

Dokładnie! Nie wiem czy przyuważyłeś moment w którym ta niwa biegła z Owenem po lodzie...ujęcie kręcone chyba kalkulatorem. Dinozaury w niektórych momentach wyglądały gorzej niż te w 1993 roku

ocenił(a) film na 4
sroka_p_m

o rany , Trochę mnie załamują te komentarze co do jakości filmu od strony technicznej. Bo nie ukrywam, że czekałem na film , a tu wygląda że będzie lipa :(

sroka_p_m

Słychać że jesteś uprzedzona do niwy :D więc pewnie nie jesteś obiektywna. :D

ocenił(a) film na 2
sroka_p_m

Też chciałbym go odzobaczyć. To po prostu beznadziejny film w chyba każdym wymiarze. A lubię też nieskomplikowane kino akcji czy przygody. Dla mnie najgorszy sequel popularnych franczyz ostatnich lat.

ocenił(a) film na 4
sroka_p_m

redakcjo Filmweb ile wam zapłacili od Jurrasic World dominon, że jeszcze recenzji nie napisaliscie? Bo tak to piszecie zawsze na kilka dni przed premierą

sampras96

"redakcjo Filmweb"- a słyszałeś o odmianie przez przyadki?;)

ocenił(a) film na 4
Lukasz641

Al Bundy w twojej miniaturce świadczy o twojej inteligencji

ocenił(a) film na 7
sroka_p_m

Ocena 3 ? serio ? Widzialem gorsze filmy i im dalem lepsza ocene niz 3 xD ale no ja to ja xD Kazdy inaczej odbiera ten film ale na pewno zasluguje na wiecej niz 3....

ocenił(a) film na 3
sprosnyelf

Świetnie że dał*ś więcej niż 3. ja niestety bardzo się zawiodłam na filmie. Oczekiwałam czegoś spektakularnego, zwłaszcza że pojawili się legendarni aktorzy z JP a film ma być zakończeniem obu serii. Miało być dużo akcji, dużo dinozaurów, dużo adrenaliny a dostaliśmy kiepską gre aktorską, jeszcze gorsze ujęcia, 10 minut dinozaurów (w filmie o dinozaurach) i giga szarańczę

sroka_p_m

Jeśli pijesz do gry aktorskiej, to są to już staruszkowie, a i tak nie było źle. Fajnie, że się pojawili.

ocenił(a) film na 4
sroka_p_m

Ja również czekałam z niecierpliwością na koniec seansu. Mam wrażenie, że film miał trafić głównie do małoletnich widzow,.którym wystarczą tylko dinozaury . Ogólnie nuda straszna...

sroka_p_m

Ja też. Wynudziłam się okropnie. Nawet dinki nie pomogły. Bzdura roku

sroka_p_m

Czyli: człowiek nie gęś, LGBT musi być.

ocenił(a) film na 4
sroka_p_m

film kręcili jak pandemia korona wirusa się rozkręcała. Może dlatego film jest taki dziadowski, bo chcieli jak najszybciej go nakręcić, żeby się nie zarazić

sampras96

wirus mózgu opanował świat :D

ocenił(a) film na 4
kamilos56

kolejny płasko głowy lub foliarz?

ocenił(a) film na 7
sampras96

Niestety tak już jest że wszelkie problemy z produkcją filmu odbijają się na jego jakości. Czasem nie sposób pracować na planie w normalnym trybie i wychodzi klops. Tutaj położyli raczej jednak scenariusz, jest za dużo przeskoków i za dużo postaci. Tempo filmu jest bardzo szybkie i nie ma czasu by się zastanowić nad niczym - z resztą, wszystko już było. Film za to sprawdza się jako czysta rozrywka i tyle.

ocenił(a) film na 10
sroka_p_m

A ja zobaczylem film i wcalę nie chcę go odzobaczyć. Podoba mi się.

ocenił(a) film na 3
anonim300

To dobrze :)

anonim300

Prawda że fajny :P Oczywiście mógłby być lepszy, bardziej wyrafinowany (:P), co nie zmienia faktu, że jest to film wyłącznie dla ludzi inteligentnych. Czytając te komentarze, tylko utwierdzam się w tym przekonaniu. 

ocenił(a) film na 7
anonim300

Mi też się podoba. Może dla tego że po prostu lubię tą serię i dinozaury na ekranie? Film przypominał mi zmiksowane wątki z innych filmów które znam i lubię, a nawet trochę Biblii i Starcrafta - Szarańcza jako plaga, wielkie zagrożenie jakiej nie sposób pokonać. Wątek katastroficzny nie był zły, ale dałoby się go poprowadzić lepiej. Temat inżynierii genetycznej i genetycznie modyfikowanych organizmów jest bardzo na czasie i zdecydowanie zasługuje na omówienie w popkulturze. Z tworzeniem, kreacją wiąże się też odpowiedzialność. O tym był Pierwszy oryginalny Jurassic Park i to czyniło go wyjątkowym. Teraz mamy w sumie powtórkę tego samego, ale w kontekście zmian klimatycznych, kolejnych katastrof i szalejącej zagłady gatunków, i potencjalnych zagrożeń dla całej ludzkości (głód, migracje, podniesienie się poziomu mórz, wyjałowienie gleb, nieurodzaj wywołany przez gwałtowne zjawiska pogodowe), można było to odkryć na nowo. Film jak dla mnie lepszy od poprzedniej części, która wydała się trochę ciągnięta na siłę. I ten Wulkan... Pociągnięto wątek małej dziewczynki, na nim zbudowano oś fabuły może powinni wybrać inny?

ocenił(a) film na 3
sroka_p_m

Jak można kochać JW, no jak?! To seria bez żadnego klimatu.

sroka_p_m

Jestem już po... Liczyłem na kino pokroju Spider-Man: No Way Home, ale się przeliczyłem. To nie był "Park Jurajski" - większość czasu ukazywano nam jakieś bezsensowne sceny wprowadzające (dłużyzna na siłę), bohaterowie jakby stracili "iskrę" i jednocześnie rozum, ale zyskali kody na nieśmiertelność (w pamiętnej pierwszej części  bohaterowie byli ludzcy/zwyczajni i mogli zginąć przez każdy swój nieostrożny ruch - to dodawało napięcia i dramatyzmu/strachu). Dialogi sztuczne bez realistycznych interakcji. Akcja/montaż skacząca i dziwnie cięta, niemalże epileptyczna (mogąca ją wywołać)... Dinozaury ogłupiałe jak z dawnych horrorów klasy "Z"... Gzie nawet roślinożerca jest żądną bezpodstawnego morderstwa przygłupią maszyną. Między "starymi" a "młodymi" bohaterami nie zaiskrzyło ani na poziomie fabularnym ani personalnym... Główny zwierzęcy antagonista, jest bo jest, nie wiadomo po co? Dawny główny zwierzęcy antagonista również nie wnosi emocji ani nawet sentymentu... W sumie obydwaj są niepotrzebni bo to nie jest film o dinozaurach - może z dinozaurami, ale nie o nich... Zdecydowanie o czymś innym... I ci co byli w kinie wiedzą o czym.

shinobi82

Przyzwyczaj się do stosowania kodów w kinie. :D Chcę zaznaczyć, że agresywni roślinożercy występują w naturze, rozumniem że to wiedza z podstawówki i nie każdy ukoń... pamięta. :P

kamilos56

Ależ zaświeciłeś argumentami. Wydawało mi się, że wyraziłem się dość jasno, ale jak widać niektórzy mają pewne problemy. Chwyty ad personam i erystyczne bardzo niskich lotów - musisz poćwiczyć. Znajomości przyrody, biologii itp. nie musisz mnie uczyć, gdyż mógłbyś się zdziwić kim jestem z zawodu, ale nie o to w tym chodzi. Zwyczajnie czep się kogoś innego i nie marnuj mojego czasu. Nie mam ochoty na "psykówski". Możesz mieć swoją opinię jak każdy człowiek (wyraź ją sobie gdzieś a ja nawet nie będę miał zamiaru się do niej odnosić,  czy chociażby ją czytać), więc i ja mam prawo do swojej. To, że oczekuję od kina czegoś więcej nie znaczy, iż jakiś fanatyk bzdur na niskim poziomie ma atakować moją osobę - bo tak się przyzwyczaił do panującej patologii, że w "internetach" wszystko wolno. Polecam ci tą zasadę - po cholerę czytasz wpisy, które ranią twoje oczęta? Po co marnujesz swój czas? Zwyczajnie zajmij się sobą i konwersuj z ludźmi o podobnych gustach.

shinobi82

Nie przeżywaj, najistotniejsze w tym jest to, że określone zjawisko występuje w naturze.

kamilos56

Nie zrozumiałeś przekazu? to nie ja zaczepiłem ciebie tylko ty mnie, zatem to mi przysługuje ostatnie (pożegnalne) ad vocem. Zauważyłem, że spamujesz w tym wątku swoim dziecinnym "entuzjazmem", zatem komunikuję cie, że pomyliłeś wątki - ten powyższy został zapoczątkowany przez Panią dla osób, którym wspomniany film nie przypadł do gustu (wspomniana Pani oceniła ten film nawet bardziej surowo niż ja) - masz jakieś masochistyczne skłonności? Wpadasz na temat, gdzie ludzie mają odmienną opinię i próbujesz na nich wymusić zmianę swoich odczuć i przekonań? Czy ty jesteś normalnym człowiekiem? bierz ze mnie przykład - ja nie wchodzę na odmienne tematy i nie dręczę ludzi, że mają obowiązek myśleć jak ja. Może cię zaskoczę, ale nie przeszkadza mi to, że tak kochasz ten gniot. A co do meritum - powyżej zaorałeś sam siebie, ale to do mnie startujesz z głupimi tekstami. Cytuję

kamilos56
"Jest jedna scena, gdzie jeleń został załatwiony przez dino i potem jest pokazany(w sumie głupi zabieg)."

Ja
"Dinozaury ogłupiałe jak z dawnych horrorów klasy "Z"... Gzie nawet roślinożerca jest żądną bezpodstawnego morderstwa przygłupią maszyną."

Pragnę zaznaczyć, iż nigdzie nie napisałem, że roślinożercy nie bywają agresywni - sam to sobie wymyśliłeś i wmówiłeś, że ja tak twierdzę. Czytaj ze zrozumieniem i stosuj zasady logiki.

Człowieku, jeśli chodzi o meritum, napisałeś powyżej dokładnie to samo co ja, ale do mnie o to samo się przywaliłeś - czy jesteś w ogóle w stanie podejść do sprawy sprawiedliwie i przynajmniej przeprosić za upierdliwość? bo na przeprosiny nawet nie liczę. Zaorałeś sam siebie - czytaj co piszesz i się tak nie emocjonuj. Żegnam cię jeszcze raz i mam nadzieję, że chociaż to uszanujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones