PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788102}

Kacper i Emma szukają skarbu

Karsten og Petra på skattejakt
5,1 41
ocen
5,1 10 1 41
Kacper i Emma szukają skarbu
powrót do forum filmu Kacper i Emma szukają skarbu

skandynawski model wychowawczy

użytkownik usunięty

byłem z dzieciakiem (5-letnim), nie podobało mi się parę rzeczy w tym filmie:
1. rodzice Emmy są po rozwodzie, więc nie ma jej ojca - na szczęście dziecko tego nie
wyłapało i nie musiałem tłumaczyć czym jest rozwód przedszkolakowi
2. ojciec Kacpra przedstawiony jako niedojda, fajtłapa i ciamajda - co tam kto woli.
3. para głównych bohaterów ma kilka lat, co najwyżej sześć i myślałem że film powinien trafiać do takiej kategorii odbiorców - tymczasem w filmie parę razy silnie zaakcentowano dojrzewanie i miłość między nastolatkami. Rozumiem że w Skandynawii jest to normalne że przedszkolakom trzeba już do głów wbijać problemy które będą ich dotyczyły za parę lat, ale mnie to raziło. To nie ten czas i nie ta pora.
4. dzieci nie posłuchały dziadka i wszedłszy bez pozwolenia na latarnię dostały od niego opr (nieznacznie podniósł głos). Za chwilę dziadek przeprasza za swoje zachowanie, a dzieciaki zero skruchy, uznały że dziadek jest winny bo się zezłościł, a nie może bo się pewnie nabawią traumy i zwinie je Bavernet.
Poza tym dużo kolorów, bardzo ładne ujęcia, opiekuńczy dziadkowie, akcja która trzyma dzieci w napięciu.

ocenił(a) film na 8

Widać nie jesteś w temacie. Ojciec Emmy nie żyje. Zapraszam do części pierwszej i drugiej. Jest tam wszystko opowiedziane.
Za samotną wyprawę do latarni zostały skarcone z wytłumaczeniem zagrożeń .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones