PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96093}

Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp
7,1 4 140
ocen
7,1 10 1 4140
Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy
powrót do forum filmu Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy

Bardzo średni

użytkownik usunięty

Film animowany będący ziweńczeniem serialu "Ducktales" jest dosyć słaby pod względem animacji , jest ona zaprzeczeniem tej z serialu , fabuła też nie jest czymś rewelacyjnym , oparto się tu na "Baśniach 1000 i 1 nocy" dodano wiele zabawnych gagów i kąsliwych uwag które trzymają widza przy ekranie , uważam że serial powinien posiadać lepsze zwieńczenie niż te co tutaj zobaczyliśmy , jak dla mnie : 6/10

ocenił(a) film na 7

Wiem że był emitowany przez POLSAT. Niestety nie mialem okazji go zobaczyć. Wiesz może w jakiej wersji językowej był pokazany? Lektor czy może dubbing tak jak w serialu z lat 90.?

Konieczko

To był dubbing tak jak w serialu. I nie taki zły jak na początek lat 90.

ocenił(a) film na 10
Kay_J__N_

A ja daję 10/10 za wszystko. Pełnometrażówka baardzo mi się podobała. Idealne zwieńczenie serialu. Tak samo znakomity jak serial.

ocenił(a) film na 10
twin_2

Ciekawe jak Polsat jak na to wpadł, żeby go wemitować? Trochę przekonałem się do tej stacji.















ocenił(a) film na 7
twin_2

Cóż, ostatnio Polsat przypomniał sobie o najmłodszych;) (...ciekawe czy wiedzą że nie tylko najmłodsi oglądają Kacze Opowieści, he he;))
Jeśli chodzi o dubbing, to pierwszy dubbing był najlepszy - został nawet wówczas oceniony przez wytwórnię Disneya 9/10 jako jedyny! Wersje dubbingowe z innych krajów otrzymywały średnio oceny 3,4...:)
Od niedawna Kacze Opowieści można oglądać na kanale Mini Mini:)
Niestety w nowej wersji dubbingowej, która nie jest tak dobra jak stara, ale może to kwestia przyzwyczajenia:) W każdym razie fajnie że można znów oglądać ten super serial:)

ocenił(a) film na 10
eNeR

To chyba nie przyzwyczajenie. Ja poznałem serial oglądając go na MiniMini z nowym dubbingiem. Potem zacząłem szukać poszczególnych odcinków na internecie, które jak się okazało były jeszcze nagrane w starej wersji. I szczerze mówiąc właśnie ta stara wersja bardziej przypadła mi do gustu (może z wyjątkiem głosów siostrzeńców: akurat w tym przypadku wolę ich nowe głosy; stare są jakieś dziwne i chyba zbyt dziecinne). Co do filmu świetny, 10/10.

ocenił(a) film na 6
twin_2

Ja jakoś generalnie wolałem serial niż ten pełnometrażowy film. Tutaj jest parę rażących bzdur, np.
1. Gigantyczne skorpiony - chyba jakieś zmutowane, że sto razy większe od zwyczajnych
2. Skorpiony chodzące w jaskini nad strumieniem wody - przecież skorpiony żyją w suchym i gorącym środowisku, z dala od wody. Równie dobrze mogli tam dać inne groźne zwierzęta zamiast olbrzymich skorpionów.
3. Dlaczego dżin był dzieckiem? Zrozumiałbym, gdyby wcielał się w tę postać tylko wówczas, gdy człowiek pocierający lampę jest dzieckiem, ale on był dzieckiem dla każdego, kto go widział. To bez sensu. A w baśniach z 1001 nocy nie ma nic o tym, jakoby dżin przybierał postać dziecka lub wręcz nim był.
4. Sosjerka wyglądająca identycznie i mająca identyczny kolor i zdobienia jak lampa oliwna - no bez jaj.
5. Wielbłądy dwugarbne, a nawet jeden trzygarbny (nie istnieją wielbłądy trzygarbne) w Arabii, gdzie żyją tylko wielbłądy jednogarbne.

Wiem, że najpewniej dzieci i tak nie zwracają na to uwagi, bo nie wiedzą o tym wszystkim, ale twórcy tego filmu są dorośli i powinni wiedzieć takie rzeczy. Tak jak twórcy filmu "W pustyni i w puszczy" powinni byli dać tam słonia afrykańskiego, a nie indyjskiego.

ocenił(a) film na 8
Kay_J__N_

Dubbing całkiem dobry, ale jakby nierówno nagrany (mankament tamtych lat, ale zobaczcie sobie polski dub Królewny Śnieżki z 1937)

ocenił(a) film na 8

Co do animacji, to fakt - powinno zrobić się ją na poziomie pełnometrażówek Disneya, tutaj jest trochę nierówna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones