PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395626}

Kamikaze - Boski Wiatr

Ore wa, kimi no tame ni koso shini ni iku
5,7 531
ocen
5,7 10 1 531
Kamikaze Boski Wiatr
powrót do forum filmu Kamikaze - Boski Wiatr

Film zaczalem ogladac z kolega.... ktory wytrzymal az godzine przed ekranem. Ja, jako pasjnat samolotow. gleboko wierzylem ze kiedys jakas akcja w powietrzu pojawi sie w tym filmie... wzielem 2 tabletki ibupromu i po kolejnych 40 min wylecieli wreszcie w boj... te 15 min walki warto obejrzec.
Film to bardziej opowiesc o kobiecie ktora opiekowala sie tymi kamikadze niz o wojnie jaka prowadzili. Wiekszosc akcji odbuwa sie w koszarach i restauracyjce tej dobrodusznej kobieciny....
Film oceniam jako slaby

ocenił(a) film na 7
Lotnik_2

Widac nie pojales,ani sensu filmu,ani odrobiny mentalnosci tego narodu.Wybacz,ale to nie film wojenny,a raczej o wojnie...i dramacie tych ludzi, ktorzy gineli bezsensowna smiercia,a takze dramat dla ich najblizszych.Film jest zdecydowanie o tych ludziach, widzianych oczyma tej kobiety, ktora starała sie im umilic ostatnie chwile zycia.Gdyby go zrobili amerykance to pewnie bys mial to czego oczekiwałes.Jedyne co moge od siebie napisac to to,ze film jest zdecydowanie za długi i pare scen mozna było sobie darowac,w tym tych kilku infantylnych,ale moze tylko dla mnie europejczyka były infantylne.

Samael071

nic sie na to nie poradzi ze taka nasza europejska kultura...
sens on napewno ma dla japonczykow... rozumiem przeslanie ale nie podoba mi sie sposob ukazania tych ostatnich chwil...dramat mozna byla inaczej pokazac...
a nie w sposob ze caly film dramatycznie zostal zrobiony

ocenił(a) film na 7
Lotnik_2

Tu sie zgodze :) Jeszcze jedno mnie naszlo - zrowno tu jak i w "Yamato" mozna odniesc wrazenie,ze to na Japonie napadnieto,a nie na odwrot :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones