PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32303}

Kandahar

Safar e Ghandehar
7,2 834
oceny
7,2 10 1 834
7,2 4
oceny krytyków
Kandahar
powrót do forum filmu Kandahar

lajf is brutal...

ocenił(a) film na 8

opowieść o bezradności, afganistanie, pomocy... swietne zestawienie z dokumentem pah, jak i w samym filmie - narracji nafas. jednak ona razi, nie przypadla mi do gustu w swej troche dziwacznej postawie. duzym plusem jest zbudowanie klimatu muzyka, zdjeciami i surrealistyczna wrecz scena z kalekami - to jest mistrzostwo

afreaka

mała dezorientacja
Oglądając film doszłam dochodziłam do wniosku, że tak do końca reżyser nie wiedział co chciał powiedzieć. Z jednaj strony reportaż z drugiej film fabularny...i wyszło takie nie wiadomo co. Są rzeczywiście fantastyczne sceny takie jak ta kiedy pokazani są ludzie biegnący o kulach i muzyczka jest rewelacyjna, tworzy specyficzny klimacik ale całośc jakoś odebrałam neutralnie. Wyszłam z kina z uczuciem niedosytu. Chodziło o pokazanie trudnej sytuacji w Afganistanie, ale sceny są tak skonstruowane, że częśc widowni zamiast się zastanawiać nad tym jak ciężkie musi tam być życie zanosiła sie śmiechem. Generalnie temat aktualny, kino wieczorem było prawie pełne ale chyba jednak lepiej by było gdyby reżyser pokazał więcej z tego co widział w Afganistanie ("gdybym pokazał wszystko co widziałem nikt by mi nie uwierzył"), zyskałby na tym film a dzięki temu ja jako mały, szary człowieczek siedzący na widowni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones