PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93315}

Kapo

Kapò
7,2 367
ocen
7,2 10 1 367
Kapo
powrót do forum filmu Kapo

Jeden z lepszych filmów o tematyce obozowej jakie widziałem. W porównaniu do knotów jakie teraz wychodzą to "Kapo" jest prawdziwym arcydziełem. Nie rozumiem jak taki zakłamany gniot "Chłopiec w pasiastej piżamie" może być tak popularny a naprawdę wartościowy film ma zaledwie 20 głosów.

HlTMAN

Młodzi nie zauważają filmów sprzed ~1990 r. (spotykam wpisy typu: > lubię stare filmy takie jak np. "Park Jurajski"; pamiętam go z dzieciństwa; teraz się już takich nie kręci... <).
Poza tym nie ma ich w dystrybucji kinowej (za drogie? za mała widownia?); w TV tylko czasem TCM czy "ale kino+" dają dobre "starocia" (to, co idzie po zakończeniu drukowanego w prasie programu to najczęściej "drugoklasowe" produkcje).
Sądząc jednak po tutejszych ocenach klasyki filmowej, w każdym większym mieście utrzymałoby się małe kino typu warszawskiego "Iluzjonu" (czy on jeszcze istnieje?!). Niestety, wymagałoby to zapewne dotacji od ministerstwa dla dystrybutora.

jak45

Iluzjon istnieje i dobrze się miewa:)

krysiron

Mam wrażenie,że teraz Iluzjon puszcza mniej starych filmów niż kiedyś :/

HlTMAN

Bo to była inna epoka? Inaczej kręciło się filmy? Takie mam wrażenie, że ogladając filmy z lat 50, 60, 70-tych trzeba myśleć. A obecnie kultura obrazkowa rządzi, im mniej myśleć podczas filmu tym lepiej. Zwłaszcza produkcje amerykańskie są w tym wyspecjalizowane, bo w Europie trudnych filmów to się jeszcze trochę produkuje.

HlTMAN

treść no ok...rozumiem, twoje zdanie,ale żeby tak od razu "zakłamany gniot" ? :)

ocenił(a) film na 7
HlTMAN

Właśnie - dobry, a prawie nie znany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones