PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493700}

Karate Kid

The Karate Kid
6,6 59 922
oceny
6,6 10 1 59922
4,6 7
ocen krytyków
Karate Kid
powrót do forum filmu Karate Kid

Lepszy od oryginału

ocenił(a) film na 7

I proszę mnie nie bić, to tylko moje zdanie. Argumenty? Znakomite zdjęcia, świetne sceny walk, dużo humoru zwłaszcza w wykonaniu Chana, Dre o wiele bardziej przekonujący niż Daniel Larusso. A ktoś powie że klimat lat 80 i tak dalej, litości... lepszy klimat tamtych czasów był np w "Powrót do przyszłości" "Szklana pułapka" "Rambo" "Gliniarz z Beverly Hills" itp. Ale ten z klasycznego "Karate Kida" był żałosny. Plusy pierwowzoru to bez wątpienia Pat Morita i wspaniała ścieżka dźwiękowa, ale poza tym cieniutko.

ocenił(a) film na 7
peplus

właśnie po seansie jestem.

a już myślałem, że tylko mnie się podobał.

zgadzam się przedmówcą co do tego filmu.

peplus

Godzinę temu byłem na tym w kinie. Film był na prawdę świetny... Mimo tego, iż jako pierwszy oglądałem ten Karate Kid (bo jest ich dużo więcej) to i tak uważam, że ta część jest naj... Co wy ludzie macie do dubbingu? Trujecie tylko du*ę! Dubbing był extra, sceny extra, było wiele momentów wzruszających. Oceniam 10/10!

użytkownik usunięty
Avenix

Ja jednak się z Wami nie zgodze. Może bede staroświecka ,ale uważam ze orginał jest dużo lepszy..

ocenił(a) film na 8

A ja zgadzam się z przedmówcami, i jeśli ktoś jest niezdecydowany to polecam!

Jest to jeden z niewielu udanych spin-offów, bo na remake mi to nie wyglądało... nawet jeśli komuś podobają się inne części bardziej, to chyba nikt nie zaprzeczy, że i ta część jest bardzo fajna :P

użytkownik usunięty
Artemisek

Nie powiedziałam ze ta jest głupia . Bardzo mi sie podobała ,ale orginał to jednak orginał . Ja uważam ze był jednak lepszy :(

Artemisek ma rację, to był bardziej spin-off niż remake a co się bardziej komu podoba to już sprawa indywidualna. Dla mnie nowy Kid jest innym filmem, innym bo kierowanym do innego odbiorcy i przez to inaczej zbudowanym choć ma ten sam ''silnik'' co stary. Porównania moim zdaniem nie mają większego sensu.

peplus

Mnie się nie podobało zbytnio. Ale i do starych Karate Kidów nie mam sentymentu. Ten nowy ..raczej KungFu Kid, to taka sobie cienka zupka. Zmarnowano potencjał Jackie Chana (gdzie wy tam widzicie humor??), a dzieciak ani specjalnie dobrze nie gra, ani walczy, urody też bozia nie dała. Nie ma lepszych aktorów??

shizonek

Eee... tam przesadzasz. Może odbieramy na innych falach, ale w moim odbiorze kreacja młodego była bardzo dobra. Gość musiał się miotać po różnych stanach emocjonalnych i zachować przy tym autentyczność, a to naprawdę proste nie jest. Większość pojedynczych ról grana jest na jedną nutę. Często wówczas szufladkuje się takiego aktora do określonych typów ról tj było np. z młodym Haley Joel Osment-em. Smith w tym filmie zachował pełną naturalność w wyrażaniu różnych emocji nie zmieniając głównej ''ścieżki charakteru'' choć sukcesywnie ulegał ''przeobrażeniu''. Miałem wrażenie, że momentami przyćmiewał Chana. Wyszedł z tego filmu bez metki, dla mnie to sukces. Następny film z jego udziałem za 2 lata i wtedy zobaczymy ile naprawdę jest tego talentu w talencie, a ile było przypadku.

peplus

No czy lepszy? Na pewno inny. Na dobre wszło wkręcenie Jackiego Chana do tego filmu. Gdyby nie on i jego specyficzne podejście do roli nie wiem czy wyszło by z tego dobre kino. Młody Smith też daje radę chciaż momentami mnie irytował. Na plus działa fakt, że jak się da obejrzeć ponad 2 godzinny film bez patrzenia na zegarek to coś musi w nim być. I nie porównywałbym go na siłę do poprzednich KK. To produkcje które powstawały w innym okresie czasu i podejście do nich też było zupełnie inne.

ocenił(a) film na 5
peplus

To jest raczej "Kung Fu Kid" bo on się nie uczył "Karate".
Ale bez Jackiego Chana ten film był by jedną wielką klapą mamy szczęście że tam był i jakoś uratował sytuacje.
A film zasługuje tak na 5 punktów

peplus

ja własnie skończyłam oglądać ... x ddd coś kurcze ma w sobie ten film. podobały mi się poprzednie karate kid, ale... brakowało jackie chana!!! ; pp ten mały też jest w porządku, choć trochę już chyba przesadzili z tym kreowaniem go na takiego... denerwowała mnie jego dziecinność ; ]] ja dałam dużo punktów ale to tez dlatego, że zawsze wysoko oceniam... poza tym... te krajobrazy... żyć nie umierać :) jadę do chin! x ))

użytkownik usunięty
marchewa1212

haha.. ja jade razem z Tobą :) Nie no ,ale krajobrazy były rzeczywiście śliczne.. Może nie wyjde na patriotke, ale musze to napisac . Polska się nie równa.. Przynajmniej z tego co widziałam na tym filmie

ocenił(a) film na 9

A ja jadę razem z Wami! ;) Co do filmu, cudowny. Jeśli jakiś film nie pozwala mi o sobie zapomnieć przez kolejnych kilka dni i nadal wzrusza, pasjonuje i ciekawi, chociaż już dawno wyłączyłam komputer, to musi w nim być coś magicznego. Jackie tylko udowodnił mi, że jest genialnym aktorem i cudownie było zobaczyć do w roli dramatycznej, ale Jaden mnie zaskoczył. Spodziewałam się drętwego dzieciaka sławnych rodziców, a tu całkiem niezła gra aktorska. Oddał emocje tak, że niemal poczułam się jakby mnie rodzice wywieźli do obcego kraju i kazali się tam odnaleźć. Film trafia do czołówki moich ulubionych.

ocenił(a) film na 7
marruda

moim zdaniem naprawdę udany film. Przed obejrzeniem byłem nastawiony sceptycznie, że odgrzewany kotlet itd jak to bywa z remake'ami. A tu proszę, miłe zaskoczenie. Tylko ten kretyński polski dubbing za cholerę nie pasował i psuł klimat filmu, no ale to nie wina twórców więc ogolnie daje 7/10. Dobre lekkie kino akcji:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones