PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807202}

Katyń – Ostatni świadek

The Last Witness
6,1 5 742
oceny
6,1 10 1 5742
3,5 4
oceny krytyków
Katyń – Ostatni świadek
powrót do forum filmu Katyń – Ostatni świadek

Kolejny film o wojnie, katyniu, itd.. tym razem z angolami, ale wciaz..
Polskie filmy sa albo o wojnie albo o policjantach i gangsterach albo o ludziach ktorzy cos dokonali x lat temu xd juz nie mowie o tych komediach romantycznych z karolakami i innymi.

GamoraRuss

Nie zgodzę się. Nie skreślałabym filmu tylko dlatego, że opowiada o historii z czasów wojny. Jak dla mnie, to że Anglicy wzięli się za tak trudny temat jest tylko na plus.

Filomena00

Tzn ja nie pisze, ze takie filmy są slabe, czy ten bedzie slaby. Glownie chodzi mi o to, ze Polskie kino nie idzie naprzod w takim sensie, ze w kolko robią filmy o tym samym.. no kurde, Polska kinomatografia ma tylko kilka horrorow z notą mniej niz 3.. Czekam na jakis fajny Polski horror,thriller czy dramat, tylko prosilbym o dramat ktory nie dzieje sie w czasach komunizmu i nie jest krecony kamera z 2000r..

GamoraRuss

Ok, fakt u nas powstaje sporo filmów historycznych chociaż o samym Katyniu, to będzie drugi po Katyniu Wajdy film, który porusza ten temat i pierwszy angielski. No a dobry thriller czy horror tez czekam, mam nadzieję, ze wkrótce uda się zobaczyć.

Filomena00

Racja. Dobrze, że wchodzą w takie tematy ludzie z zagranicy. Może w końcu zrozumieją o co mamy pretensje o tamte czasy, bo oni są zawsze zdziwieni

Jaro_Nl

Właśnie, nie jest to łatwy temat więc tym bardziej trzeba obejrzeć, aby zobaczyć jak inni widzą naszą historię.

Filomena00

Jak zobaczyłem Enigmę z 2001 to nóż mi się w kieszeni otworzył, ale już nowe filmy dokumentalne o lotnikach czy Sosabowskim pokazują, że są tam jednak również ludzie znający prawdziwą historię

GamoraRuss

Ja również się nie zgadzam szczerze mówiąc dziwie się że takie filmy zaczęły powstawać stosunkowo niedawno a nie od razu po 1989 roku temat IIWŚ jest w Polsce wciąż żywy z tego powodu że z powodu 50 lat zakłamania wciąż musimy wszystko żmudnie odkrywać zresztą najkrwawszą wojna w dziejach ludzkości jest nośnym tematem nie tylko u Nas wystarczy wspomnieć choć by amerykańską "Przełęcz ocalonych" z 2016 roku.

ocenił(a) film na 8
GamoraRuss

W wymienionej tematyce mieści się 80% wszystkich filmów powstających na świecie, które trafiają do kin, no to w Polsce też takie robią, a że rzadziej pojawiają się horrory, jakoś mnie to nie boli

Pitti_3

Ja nie mowie, ze takowe filmy nie powstaja w innych krajach, ale Polska ma najwiecej takich filmow. Nie chodzi mi o to, ze martwi mnie to, ze horrorow Polska nie robi, najbardziej mnie smieszy to, ze Polska robi filmy ciagle o tym samym (i tak oczywiscie sa jakies wyjatki, no ale nie o to w tym chodzi) teraz wymienie rodzaje "naszych" filmow, oczywiscie mowie o tych nowszych produkcjach.
typowy Polski dramat - akcja sprzed x lat, komunizm, film opowiada o ludziach ktorzy czegos dokonali x lat temu. przyklad z tych nowszych? Bogowie,najlepszy, smolenski i pewnie znalazl bym inne, ale nie chce mi sie szukac.
Jak wyglada typowy film sensacyjny - akcja dzieje sie w jakims polskim miasteczku, w filmie mamy gangsterow i policjantow, kryminał, zagadki, jedyne efekty specjalne jakie w nich znajdziemy to wybuchy zrobione w gimpie i stuczne strzaly z broni. Przyklady z tych nowszych? Dzaki strongi, te nowe pitbule, slugi boze itd
Jak wyglada typowa komedia? Uhm akcja dzieje sie... jak to jak? Mamy Karolaka, mamy jakas Dygant, mamy zalosne zarty i tak oto powstaje komedia romantyczna. Przyklady? Listy do m (chociaz jedynla byla dobra) pod mocnym aniolem (czy jakos tak) itdd, polskich komedii akurat nawet nie chce oglada, ale to juz widac po opisie, czy trailerze o czym bedzie.
Mamy teź filmy tzw "komunistyczne" aktorzy z wąsami, obrzydliwy dzwiek, OBRZYDLIWE WIDOKI nienawidze tych typowo komunistycznych mieszkan czy kamienic ktore przelewaja na film łee.. i jakąs historie.
I są filmy wojenne ktorych szczerze nie ogladalem.
Jeszcze raz pisze, ze pisze to o tych nowszych filmach, zaczynajacych sie od 2010, bo stare komedie,filmy sensacyjne czy filmy wojenne mamy calkiem ok, mimooo ze wciaz jest to bardzo podobny kontent robiony jak dzisiaj aktualnie, ale te filmy to zapoczatkowały, tylko polscy rezyserzy nie wiedza kiedy odpuscic i zaczac robic cos innego.. Przyklady starych dobrych filmow. kogle mogle, killery, jak rozpetalem 2 wojne,chlopaki nie placza,vabank,seksmisja,dzien swira..itditd.
a jesli chodzi o twoj kom cytuje "W wymienionej tematyce mieści się 80% wszystkich filmów powstających na świecie" prawda ale zauwaz to, ze ta reszta swiata nie zatrzymala sie tylko na tych kilku tematykach, a my? Juz nie bede porownywaj nas do USA czy innych bogatych krajow, ale taka Rosja? Slowacja? Serbia? Albania? Czechy? Węgry, Indie itditd są to kraje ktore tak, tez maja filmy wojenne, ale sie na tym nie zatrzymują, tak jak my to robimy..

ocenił(a) film na 8
GamoraRuss

Nie przesadzajmy. To prawda mamy tendencję do poruszania trudnych tematów, ale nie jest to według mnie wada. Amerykanie robią ciągle filmy o superbohaterach i raczej nikt z tego powodu nie narzeka. Polscy twórcy bardzo dużo czerpią z historii, a ta jak doskonale wiemy łatwa nie była.

despoo

Łatwa nie była, dlatego tyle inspiracji, ale cóż jak nie ma się do czego przyczepić, to temat nie pasuje.

milo_94

Dokładnie wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi, dlatego z oceną warto jednak poczekać do premiery.

Alka_Alka

No szczególnie, że serio mało wiadomo na razie

milo_94

zawsze tak robię, może się plakat czy trailer nie podobać, ale przekreślam przez to filmu

Pitti_3

Racja. Aczkolwiek u nas brakuje mi jednak filmów niekonwencjonalnych, odjechanych, nie-schematycznych

GamoraRuss

Wobec masowego fałszowania historii Polski na niekorzyść Polaków przez Żydów, Niemców i niestety Amerykanów (naszych wielkich sojuszników?) takie filmy są w obecnej dobie wręcz konieczne. A obsada wyborna (Gambon).

krzaki69

Co prawda to prawda. Bo potem znowu jakiś k... amerykański pętak będzie bredził o "polskiej roli w Hollocauście"...

GamoraRuss

masz trochę racji. sporo u nas filmów historycznych, ale widząc zwiastun tego to bardziej zaklasyfikowałbym go do gatunku dobry thriller oparty na faktach.... mam nadzieję, że się nie rozczaruję ;)

ocenił(a) film na 8
kasia_muchaaa

Tak też twórcy klasyfikują ten film

GamoraRuss

Mnie u nas brakuje odjechanych filmów, z zaskakującą fabułą. Niestety czasy Hydrozagadki, Seksmisji czy Vabanku 2 już raczej nie wrócą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones