PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110812}

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
7,6 68 635
ocen
7,6 10 1 68635
7,6 36
ocen krytyków
Kawa i papierosy
powrót do forum filmu Kawa i papierosy

Jarmusch chyba nienawidzi dramatu i wszystkiego, co jest z nim związane. A nawet jeśli, to facet preferuje nudę i tzw. pieprzenie trzy-po-trzy. Jego filmy, zwłaszcza "Kawa i papierosy", to możliwośc zobaczenia świetnych aktorów w nie zawsze ciekawych rolach. Tutaj wszyscy "grają" siebie. Mi najbardziej podobał się chyba epizod z Waitsem i Poppem. A Cate Blanchett w wersji klasycznej, jest baaardzo ładna. Zabawna była też rólka Billa Murray`a, jak zwykle z resztą w jego wypadku. Niestety, im bliżej końca, tym bliższy byłem uśnięcia, zwłaszcza w epizodzie z Cate (no jednak sama uroda to nie wszystko widac:).
Daję dośc wysokie 7, ale film jest dobrym antidotum na bezsennośc, co też przecież posiada jakąś wartośc:D

Thommy

Moim zdaniem współczensy widz nie jest przyzwyczajony do tego typu filmów, gdyż w ówczesnym kinie, gdzie nie spojrzeć eksplozje i zabiegani superbohaterowie. Stąd te zamykające się powieki. Nie neguje, że w filmie nie ma wiele akcji. Mi, w każym razie, wręcz przeciwnie, w żadnym wypadku nie pomógł on w walce z bezsennością. Pewnie również dlatego, że odebrałem sam tytuł jak i pokazane w filmie sceny za wysublimowaną metaforę tego, że w czasie oglądania trzeba wypić pożądny dzbanek kawy.. :D (co zresztą też uczyniłem, po czym nie mogłem zasnąć o.O). Chociaż film przedstawia "zwykłe" sceny z życia, oglądałem je z pewnym zafascynowaniem. Jeśli chodzi o plusy to na pewno będą nimi oryginalność i świetny klimat unoszący się w różnorakich scenach, nie tylko dyktowany przez niezłą ścieżkę dźwiękową, ale i dobrych aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones