PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110812}

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
7,6 68 590
ocen
7,6 10 1 68590
7,6 35
ocen krytyków
Kawa i papierosy
powrót do forum filmu Kawa i papierosy

Poniżej zamieszczam autentyczną mini recenzję z Gościa Niedzielnego 26:
"Większość Polaków pije kawę, niektórzy palą papierosy. Ale żeby obejrzeć film Jima Jarmuscha trzeba dodatkowo uwielbiać się nudzić. Inaczej trudno będzie znieść zapis 11 spotkań towarzyskich, odbywających się w tej samej zadymionej knajpie. W konwersacji uczestniczy ogółem 26 osób. Rozmawiają o lodach na kofeinie, międzywojennym Paryżu, parzeniu angielskiej herbaty itd. Jedyna wartość tych podobno dowcipnych epizodów polega na tym, że po seansie widz ma serdecznie dosyć kawy. I co najmniej na kilka godzin rzuca palenie."
Wszystkich fanów JJ (niekoniecznie zniechęconych powyższą recenzją) zapraszam do TVP Kultura w środę 1.07.2015 na godzinę (jakżeby inną) 23:10.
Pozdrowienia

ocenił(a) film na 9
bornstubborn

pomijając całą recenzję (która jest niewarta komentarza nawet), znalazłam błąd merytoryczny! "w tej samej zadymionej knajpie", ciekawe :)

ocenił(a) film na 9
gusia0791

To nie błąd tylko metafora, która oznacza że miejsca akcji chociaż różne odgrywały rolę tej samej figury literackiej.

ocenił(a) film na 6
bornstubborn

recenzje wencela z Gościa niedzielnego są kultowe.

bornstubborn

Czy, skoro uznaję, że recenzja ta opisuje mistrzowsko odczucia widza, zostanie mi przylepiona etykieta fana "Gościa Niedzielnego"?

bornstubborn

Co jak co ale ja się zgadzam z tą recenzją choćby to było napisane w Fakcie, Pani domu, Bravo czy Wyborczej- widziałam ów dzieło i wiem co mówię :)

bornstubborn

Co jak co ale ja się zgadzam z tą recenzją choćby to było napisane w Fakcie, Pani domu, Bravo czy Wyborczej- widziałam ów dzieło i wiem co mówię :)

ocenił(a) film na 9
bornstubborn

Ja uwielbiam się nudzić, kawę kocham wciąż tak samo i chętnie bym zapaliła w tym momencie. Według mnie, film jest wspaniały. Miejscami nawet komiczny. Podoba mi się taki leniwy klimat. Oglądając zapominasz o otaczającym Cię świecie i przenosisz się do tej zadymionej knajpy, gdzie wszystko wydaje się lepsze. Co tu dużo mówić, dla mnie film rewelacyjny i zapewne jeszcze do niego wrócę!

użytkownik usunięty
bornstubborn

Hahaha nie ma co rozbawiła mnie ta "recenzja" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones