PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110812}

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
7,6 68 617
ocen
7,6 10 1 68617
7,6 35
ocen krytyków
Kawa i papierosy
powrót do forum filmu Kawa i papierosy
Narek

żeby tylko, ja tam widzę raczej pokolenie FB i marihuany. brrr ;P

SylwiOwl

SylwiOwl słusznie prawisz , niestety ;(

ocenił(a) film na 9
SylwiOwl

Co złego jest w marihuanie?

Eddy

A co złego jest w facebooku?

ocenił(a) film na 9
SylwiOwl

No co jest w nim złego? Jak ktoś nie chce - nie używa, a Ci którzy z niego korzystają zapewne widzą wiele jego pozytywów. Wiem że modnie jest nie lubić FB ale mi się przydaje więc chyba jestem passe? Poza tym nie odpowiada się pytaniem na pytanie - co złego widzisz w marihuanie?

Eddy

A kto powiedział że widzę coś złego w FB, czy trawie. To Rosemary_25 dopisała "niestety". Ja stwierdziłam tylko fakt, że z upływem czasu, ludzie i ich przyzwyczajenia się zmieniły i już nie będzie "magicznych spotkań" z kawą i papieroskiem w ręku, przynajmniej nie na taką skalę jak kiedyś. A pytaniem na pytanie odpowiada się tylko w wypadku głupiego pierwszego pytania.
Oj Oj ktoś tu szuka zaczepki... :)

ocenił(a) film na 9
SylwiOwl

Nie no, w żadnym razie! ;> Zrozumiałem to tak a nie inaczej ze względu na fakt że pierwszą wypowiedź zakończyłaś "brrr". Widać Rosemary_25 też zrozumiała że obie te rzeczy (FB i marycha) niedobrze Ci się kojarzą. Myślałem że piszesz o tym w kontekście nawalonych gimbusow i ogólnie spadającej estetyki otoczenia, zwłaszcza że nie zaprzeczyłaś kiedy Rosemary "Cię poparła". Widać się nie zrozumieliśmy ;>

A co do nawyków pokoleniowych i rożnych form celebracji wspólnie spędzanego czasu - nie wiem jak to jest z kwestią skali ale ja bardzo lubię spotkać się z kimś przy kawie i papierosku. Może obyczaje się zmieniają ale myślę że wciąż jest sporo ludzi którzy cenią sobie spokojnego dymka i ciekawe rozmowy. : )

Eddy

Nie mam nic w sensie samej marihuany czy facebooka , ale wydaje mi się to trochę przykre , bo odbieram nazwanie pokolenia pokoleniem "marihuany i facebooka"" negatywnie - jako ludzi coraz bardziej od siebie oddalających się , nie mówię tu o ludziach , którzy korzystają z powyższych z umiarem ale znam takich , którzy cały dzień potrafią przesiedzieć na "fejsie" , moje paroletnie kuzynki zamiast bawić się zabawkami siedzą na komputerze ... "kawa i papierosy" są symbolem właśnie takich rozmów jak w tym filmie. "pokolenie m&f" jest dla mnie też rodzajem symbolu, wszystko jest dla ludzi , papierosy nie mają pozytywnego wydźwięku ale jako właśnie symbol rozmów, przemyśleń, artystów- tak. Z czym kojarzy się facebook ? Niestyty coraz częściej z głupiutkimi nastolatkami chwalącymi się ile to wypiły . Czyli tu na odwrót - jako sam portal tak , jako symbol pokolenia nie.

ocenił(a) film na 9
Rosemary_25

aaa, to w tym kontekście całkowicie się zgadzam.

ocenił(a) film na 8
Rosemary_25

A papierosy nie kojarzą się z dziesięciolatkami jarającymi kiepy za garażem?

ocenił(a) film na 8
pan_dziejaszek

Pierdzielicie bzdury. Czytając was można wywnioskować, że ludzie przestali palić papierosy... strzelcie się w mózgi.

ocenił(a) film na 8
barry4500

A jeśli chodzi o marihuanę, to ludzie mający dziś po 50-60 lat palili jej 3 razy tyle co dzisiejsza młodzież. Zapomnieliście o czymś takim jak ruch hipisowski.

barry4500

Oj, kiepski jestes z matematyki...

SylwiOwl

wszystko.

ocenił(a) film na 9
MINTOR1994

uhuhu - no toś wzbogacił dyskusję!

Eddy

Krótko, zwięźle i na temat. Nienawidzę tego portalu a na widok przycisku "Lubie to" (tfu!) Dostaję mdłości.

ocenił(a) film na 9
MINTOR1994

Okej... są rożne fobie - ale szanuję Twoje zdanie. Dla mnie to pożyteczne narzędzie które ma swoje pozytywne i negatywne strony i tylko od ludzi zależy jak je wykorzystują. W dobie śmierci komunikatorów internetowych ważny jest zwłaszcza aspekt komunikacyjny, nieźle też działa jako forum dla rozmaitych grup.
Co do samej formy Twojej wypowiedzi - ta powyższa faktycznie nią była, czego nie da się powiedzieć o pierwszym Twoim wpisie. Nigdy nie rozumiałem zaśmiecania forum pojedynczymi słowami, emotami czy monosylabami - coś takiego kompletnie nic nie wnosi w dyskusję.

Eddy

Wyolbrzymiłem trochę, ale naprawdę czuję bardzo silna niechęć do fejsa. Jak ktoś używa go rozsądnie to wszystko okej, ale tych "rozsądnych" w stosunku do nierozsądnych jest mało.

MINTOR1994

Wszystko sprowadza się do tego jak go ludzie wykorzystują - teraz niestety większość postów to wpisy w stylu "omg ale była imprezka co nie xyz, wzq ??" . Jako komunikator tak , czasem można znaleźć i coś ciekawego ale coraz rzadziej niestety.

Rosemary_25

Jeśli chodzi o komunikatory, istnieje przecież mnóstwo alternatyw.

ocenił(a) film na 9
MINTOR1994

No właśnie nie bardzo - pamiętam czasy kiedy popularne były czaty - teraz mało kto na nie wchodzi... choć może to i lepiej. ;D
Podobnie jest np z gadu-gadu -kiedyś był to podstawowy środek kontaktu z rówieśnikami - tani (w sumie darmowy), prosty, mający wiele zalet (w sumie dzięki niemu nauczyłem się bez spinki pisać szybko na klawiaturze) a teraz mało kto z niego korzysta. Ludzie przerzucili się na fejsa, usługi za komórki staniały... W sumie też znak czasu : ) Ale przyznam szczerze że strasznie niekomfortowo czuje się gadając na fejsie. Może to trochę paranoja ale cały czas mam wrażenie że nie tylko ja widzę co kto do mnie pisze. Dlatego staromodnie - jak przystało na fana kawy i papierosów oraz "Kawy i Papierosów" używam gg i to w starej wersji.

użytkownik usunięty
Eddy

Paląc marihuanę zaniżasz swój poziom intelektualny.

ocenił(a) film na 9

jakiś link do badań potwierdzających tę tezę?

użytkownik usunięty
Eddy

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/palenie-marihuany-obniza-iq-dowodza-b adania,273397.html

ocenił(a) film na 9

"Na podstawie naszej pracy mogę powiedzieć z całą pewnością, że marihuana jest bezpieczna dla mózgu dorosłych, ale groźna dla mózgu nastolatka - mówi prof. Terri Moffitt z Instutytu Psychiatry w King's Collage w Londonie"

użytkownik usunięty
Eddy

Czyli moja teza jest potwierdzona. Dziękuje, dobranoc.

ocenił(a) film na 9

"Paląc marihuanę zaniżasz swój poziom intelektualny." -> "że marihuana jest bezpieczna dla mózgu dorosłych" - nie wiem jak tam u Ciebie z logiką ale gdzie tu masz potwierdzenie swojej tezy? xD

użytkownik usunięty
Eddy

Palenie marihuany zaniża poziom intelektualny u dzieci a ja wcale nie napisałem że chodzi mi o dorosłych.

ocenił(a) film na 9

napisałeś "Paląc marihuanę zaniżasz swój poziom intelektualny." - więc odnosząc się do mnie, pisałeś o osobach dorosłych.

ocenił(a) film na 8
Eddy

A czym się różni mózg 16 lat od 40 lat pozatym,że drugiemu nic sie nie chce? Jakiś gej prowadził te badania.

ocenił(a) film na 9
barry4500

prawdę powiedziawszy różni się dość znacznie.

ocenił(a) film na 8
Eddy

Chyba u małp i lewaków którzy jarają za dużo tej trawy. Normalnemu człowiekowi trawa krzywdy nie zrobi. Trzeba mieć predyspozycje do idiotyzmu albo depresji.

ocenił(a) film na 9
barry4500

chodziło mi o różnice między mózgiem dorosłego 40 letniego faceta a kilkunastoletniego dzieciaka.

ocenił(a) film na 8
SylwiOwl

Akurat w filmie w scenie z Wutangami też marihuany są pełne kieszenie.

Narek

jak wkurzy, to zawsze można utopić komórkę w piwie : P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones